Top Channel/ Vritet polici në aksion antihashash! Autori qëllon veten pas rrethimit policor në Lezhë
28/09/2021 19:38

Top Channel ka zbardhur dinamikën e vrasjes së policit në krye të detyrës. Saimir Hoxha së bashku me kolegët e tij ndodheshin prej disa ditësh në zonën e Ishull-Lezhës, ku kishte njoftime për një parcelë me hashash. Gjatë kontrollit të territorit ata kanë konstatuar një automjet ku udhëtonin tre të rinj. U kanë bërë shenjë për të ndalur dhe ndërsa dy nga të rinjtë u bindën, i treti Aldi Rama, 21 vjeç, me një armë pistoletë TT, qëlloi mbi policin Saimir Hoxha. Plumbat e goditën në zemër policin, i cili humbi jetën rrugës për në spital. Vrasësi rrëmbeu makinën dhe u përpoq të largohej, disa qindra metra më pas braktisi makinën. Forca të shumta policie e kanë rrethuar atë në zonën e lagunës dhe në ndihmë kanë ardhur edhe helikopterët nga ajri. Pas disa orësh kërkim, vrasësi është zbuluar dhe ka qëlluar tre herë më armë helikopterin. Pas disa thirrjesh për dorëzim, policia i është afruar vendin ku qëndronte i fshehur vrasësi, i cili thuhet se me armën e tij qëlloi mbi veten. Plaga shumë e rëndë i ka rrezikuar jetën dhe 21-vjeçari është dërguar në fillim në spitalin e Lezhës e më pas drejt Spitalit të Traumës në Tiranë. Autori i ngjarjes në muajin maj ishte arrestuar me një sasi droge dhe gjykata e ka lënë në arrest shtëpie, të cilin ai e kishte thyer. Edhe në vitin 2019, ai ishte arrestuar për drogë si dhe ishte kallëzuar penalisht edhe për dhunë nga një vajzë. Aldi Rama ekspozonte edhe në rrjetet sociale armët që mbante me vete. Kjo ngjarje mund të ishte shmangur nëse ai do të ishte ndaluar me kohë në rrugëtimin e tij drejt fundit.

Top News-12 viktima nga Covid 19 / Mbi 6 mijë raste aktive në vend
19/10 17:50
Top News-Vazhdon “shkundja” e policisë / Gledis Nano firmos emërimin e drejtuesve të tjerë
19/10 17:48
Top News- Brenda serave të fermerëve/ Kolegu vrau veten nga borxhet, duam ndihmë
19/10 17:28
Top News – Fermerët e Beratit në protestë / Kërkojnë dëmshpërblim për farat e skaduara
19/10 17:00
Top News-Dy projekte për ujësjellësin/ Nënshkruhen marrëveshjet për investime në Tiranë
19/10 16:59
Top News – Të hapen negociatat me Shqipërinë / Varhelyi nuk jep datë për konferencën ndërqeveritare
19/10 16:49
Top Channel/ A prek vettingu personat e shpallur non grata? Alibeaj zbërthen propozimin e PD
19/10 16:42
Top Channel/ A e fut në kolaps Vettingu në Politikë SPAK-un? Ja si përgjigjet nënkryetari i PD
19/10 16:42
Top Channel/ Harta e re territoriale, Alibeaj: Ja pika ku duhet te nisë puna për reformën
19/10 16:41
Top Channel/ Reforma Territoriale sipas PD, nënkryetari demokrat Enkelejd Alibeaj skicon hartën e re
19/10 16:41
Top Channel/ PD kërkon një hartë të re territoriale, Alibeaj: Ja pse kërkojmë rikthimin e Komunave
19/10 16:41
Top Channel/ Alibeaj zbulon arsyen e amendamenteve kushtetuese të PD: Rama e ndryshoi Kushtetutën…
19/10 16:40
Top Channel/ Alibeaj: PS ndryshoi në mënyrë diabolike Kushtetutën në 30 Korrik, të zhbëhet!
19/10 16:39
Top Channel/ PS ftesë për shtyrjen e afateve të organeve të Vettingut, vjen reagimi i parë në PD
19/10 16:39
Top Channel/Amendamentet Kushtetuese,Alibeaj:PD nuk kërkon pazar me mazhorancën, nuk vendosim kushte
19/10 16:39
Top Channel/ Zgjatja e afateve të Vettingut, çfarë do bënte PD nëse kërkesa do vinte nga SHBA dhe BE
19/10 16:38
Top Channel/ Për herë të parë prezantohet ekspozita e piktorit Ismail Lulani
19/10 16:04
Top Channel/ Shqipëria- Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria angazhohen për lidhje infrastrukturore
19/10 15:37
Top Channel/ BE vlerëson zgjedhjet në Kosovë: Dëshmuan se Kosova është një demokraci e vërtetë
19/10 15:33
Top Channel/ Dy projekte për ujësjellësin, nënshkruhen marrëveshjet për investime të reja në Tiranë
19/10 15:31