Top Channel/ Vritet në aksident 19 –vjeçarja. Plagoset edhe i fejuari, të rinjtë po shkonin në punë
15/04/2021 15:17

Për 19-vjeçaren Elsa Meçi, ky do të ishte udhëtimi i saj i fundit me të fejuarin Vilson Hoxha. Ajo mbeti viktimë e këtij aksidenti të rëndë që ndodhi në parkun kombëtar Divjak-Karavasta, këtë enjte. Automjeti tip Audi, po drejtohej nga Vilsoni, ndërsa Elsa Meçi dhe Daniel Doda ishin pasagjer. Drejtuesi ka humbur kontrollin e makinës duke dalë nga rruga, por fatkeqësisht është përplasur me një pishë siç shihet edhe nga pamjet. Goditja e fortë ishte fatale për 19 vjeçare, ndërsa Vilson Hoxha dhe Doda, u dërguan në spitalin e Lushnjes për të marrë ndihmë mjekësore, për shkak se mbetën të plagosur. Sipas informacioneve të Top Channel, Elsa Meçi, punonte në një restorant në Divjakë, si ndihmës kuzhiniere. Ashtu si çdo ditë, në të njëjtin orar kur ndodhi aksidenti, ajo ndiqte të njëjtën rrugë për të shkuar në punë, por këtë herë pa mundur dot që të ndihmonte kolegët e saj në kuzhinë. Hetimet paraprake të ekspertëve të policisë rrugore, tregojnë se shkak i këtij aksidenti tragjik, ka qenë shpejtësia e lartë me të cilin tre të rinjtë po udhëtonin. Vilson Hoxha, ka humbur kontrollin e automjetit duke u përplasur në pemë. Është dashur ndërhyrja e zjarrfikësve pasi për disa minuta trupi i pajetë i Elsa Meçit, qëndroi i bllokuar në automjet. Vilsoni ishte me origjinë nga Elbasani dhe kishte disa vite që ishte zhvendosur në Divjak. Prej dy vitesh ai ishte i fejuar me Elsa Meçin.

Top Channel/ Breshëri shkatërron të mbjellat në fshatin Mabë të Lezhës
14/05 22:51
Top News – Djali plangprishës i forcave RENEA/ Një kg kokainë, 3 të arrestuar si trafikantë
14/05 22:02
Top Channnel/ Operacioni që vuri në pranga efektivin e RENEA/ Policia jep detajet
14/05 20:53
Top News – Rrjet kriminal në gjysmën e Evropës/ Kush është shqiptari me pasurinë marramendëse
14/05 20:10
Top Channel/Agjentët e BKH janë pa rroga/Zvarritjet me ndryshimet ligjore lënë pa trajtim punonjësit
14/05 19:58
Top Channel/ U shtuan 120 mijë të varfër/ Raporti i bankës botërore: Shkak pandemia por edhe tërmeti
14/05 19:54
Top Channel/ Greqia u hap për turizëm/ Pret turistë nga BE, SHBA. Kufiri me Shqipërinë i mbyllur
14/05 19:52
Top Channel/ Covid preku më pak alergjikët/ Mjekët tregojnë arsyet se përse ndodhi ky fenomen
14/05 19:48
Top Channel/ Të shtunën vendimi për Beratin/ Përfaqësuesit ligjorë të PD përplasen në KAS
14/05 19:40
Top News – Kushtetuesja rrëzon padinë e Gjuzit/ Prova të pamjaftueshme për zgjedhjet lokale 2019
14/05 18:19
Top News – Aksident tragjik, dy të vdekur/ Lushnje, taksisti dhe pasagjerja humbën jetën
14/05 18:13
Top News – Ilir Meta, ‘fati’ të çon në Indonezi! ‘Impeachment’ zë dhe presidentin e Shqipërisë
14/05 18:13
Top News – Vendimi absurd i Greqisë/ Kapshtica ende do të mbetet e mbyllur
14/05 18:09
Top News – Paratë e doktorit të korruptuar/ Sekuestro preventive pas vendimit të SPAK
14/05 18:03
Top News – Deputetët hetojnë humorin presidencial/ ‘Ka shpërthime, të merret në konsideratë’
14/05 18:02
Top News – Individët me të ardhura mbi 2 mln lekë/ Tatimet njoftim për plotësimin e formularit
14/05 16:37
Top Channel/ Kërkohej për vrasjen e Everest Çakës, i riu që u arratis zbulon si i hoqi prangat
14/05 16:13
Top News – Beteja për Vjosën/ ’Të shpëtojmë’ lumin e fundit të egër të Evropës
14/05 15:44
Top Channel/ Ishmi, lumi më i ndotur/ Aksioni për pastrimin e grykëderdhjes së lumit në det
14/05 15:31
Top Channel/Kërkohej për vrasjen e Everest Çakës, i iku policisë me pranga në duar.Flet i arratisuri
14/05 15:29