Top Channel/ Vrasësi i Mariglen Gjonajt në burg përjetë, avokati i familjes: Të zgjerohen hetimet!
10/07/2024 19:25

Gjykata e Lezhës ka dënuar me burgim të përjetshëm 32-vjeçarin Kristjan Cenaj. I riu u gjet fajtor për vrasjen dhe groposjen e 16-vjeçarit Mariglen Gjonaj në Mamurras. Vendimi u dha sot nga trupa gjykuese e kryesuar nga gjyqtar Aldi Kareco, e ndërsa kjo masë dënim ishte kërkuar nga prokurori i çështjes Françesk Ganaj. Avokati i familjarëve të viktimës Eduart Mullaraj u shpreh i kënaqur me vendimin, po kërkon zgjerim të hetimeve, pasi në këtë krim janë të përfshirë dhe persona të tjerë. “Jemi të kënaqur me vendimin e marrë nga trupi gjykues. Do vazhdoj të këmbëngul për zbardhjen e kësaj të vërtete duke dalë dhe të tjerë që kanë qenë pjesë e këtij grupi për ekzekutimin e Mariglen Gjonajt. Ne po vazhdojmë edhe me hetime të tjera për të zbardhur të gjithë të vërtetën e këtij krimi”, tha avokati. Eshtrat e Mariglen Gjonajt u gjetën rreth dy vite më parë të groposura në Mamurras e disa kohë më vonë u bë i mundur dhe arrestimi i Kristjan Cenjat. Më 18 maj të vitit 2015, dyshohet se Cenaj ka vrarë të miturin 16-vjeçar Mariglen Gjonaj, për përfitim pasuror, konkretisht vjedhjen e disa sendeve me vlerë, si orë dore e markës ‘Rolex’ dhe varëse prej floriri, që i mituri i ka patur me vete ditën e ngjarjes kur është zhdukur.

Top Channel/ Shkon në 16 numri i të ndaluarve gjatë operacionit “Summer”, bie në pranga 20-vjeçari
15/07 11:03
Top News/ Fredi Beleri lë qelinë/ Do udhëtojë drejt Strasburgut për të bërë betimin
15/07 11:02
Top News/ Altin Dumani shkon në Parlament, raporton për punën e SPAK para deputetëve
15/07 10:46
Top Channel/ Dumani mbërrin në Parlament! Do të raportojë veprimtarinë vjetore të SPAK
15/07 10:21
Top Channel/ Fredi Beleri del përkohësisht nga burgu për t’u betuar si eurodeputet: Jam i lumtur…
15/07 10:01
Top Channel/ Momenti kur Beleri del nga burgu i Fierit, niset drejt Strasburgut për t’u betuar
15/07 09:55
Top News/ Fredi Beleri lë qelinë, fluturon drejt Strasburgut të betohet si eurodeputet
15/07 09:39
Top Channel/ Trump vazhdon fushatën. Merr pjesë në konventën republikane, siguria maksimale
14/07 23:28
Top Channel/ Heroi në atentatin e Trump. Kush është ish-zjarrfikësi që vdiq për të mbrojtur familjen
14/07 22:11
Top Channel/ Çifti nga Pakistani me banim në Angli, kurorëzon dashurinë në Shqipëri
14/07 20:13
Top Channel/ Në freskinë e Voskopojës! Turistë të shumtë kërkojnë t’i shmangen vapës përvëluese
14/07 20:08
Top Channel/ Trump i shpëton atentatit, republikani: E pabesueshme kjo që ndodh në vendin tonë
14/07 20:05
Top Channel/ Dështon kredia studentore! Të rinjtë nuk kanë marrë për kostot e jetesës
14/07 19:55
Top Channel/ Covidi i Verës, javën e fundit janë shtuar rastet me Coronavirus!
14/07 19:50
Top News/ Burg shpërndarësve të drogës/ Gjykata mbyll në qeli 19 të arrestuarit e “Tempulli 3”
14/07 17:08
Top News/ Beleri në Bruksel për mandatin/ I aprovohet leja pesë ditore për të bërë betimin
14/07 17:06
Top News/ Fluks vizitorësh në Vlorë/ Trafik i rënduar në disa akse të qytetit
14/07 17:06
Top Channel/ Atentati i Trump, mesazhi që mori stafi i Biden: Përmbahuni nga komentet…
14/07 16:52
Top Channel/ Sulmi i Trump mund të ishte parandaluar? Dëshmia: Pashë autorin që zvarritej në çati
14/07 16:49
Top Channel/ Atentati ndaj Trump, autori ishte vetëm 120 metra larg tij kur qëlloi nga çatia
14/07 16:48