Top Channel/ Vlora është gati, synohet të ruhet tregu nga Mali i Zi dhe Greqia
05/05/2021 12:28

Fluksi i fundjavës së pashkëve në Vlorë shihet si një ogur i mirë për sezonin e turizmit në prag. Sipas operatoreve turistik apo dhe menaxhereve të hoteleve në qytetin e Vlorës ky sezon ka filluar tashmë më herët krahasuar me vitin e kaluar. Në disa nga hotelet prenotimet kanë filluar që prej muajit mars dhe për disa prej tyre shkojnë deri në muajin qershor. Masha jeton prej vitesh në Shqipëri dhe u sugjeron bashkëkombësve ta vizitojnë vendin tonë. Qyteti i Vlorës ofron plot bukuri krahasuar me qytetet e tjera të Shqipërisë, ndihemi kaq të kënaqur në këtë qytet ku ofron det-mal-e diell! Këto dy turistë bjellorusë vijnë për herë të dytë në vendin tonë. Vjet ishim në Ksamil, por Vlora është më surprizuese. Një qytet me një shtrirje gjeografike të madhe na jep mundësinë ta shëtisim dhe shijojmë bukuritë e saj. Vasil Bedini, kreu i operatoreve turistikë të jugut: Të konkurrojmë me njësitë turistike Greqi /Mali i Zi të cilët kanë ofruar çmime të ulëta për sezonin e tyre turistik. Pra kjo konkurrencë synon të sjellë në hotelet e tyre jo vetëm turistë për muajin korrik-gusht, por dhe në muajt e pranverës.

Top News – Tjetër kontratë me Pfizer/ Por qeveria nuk do të bëj publike detajet e saj
16/06 23:15
Top News – Gjykata rrëzon kërkesën e familjarëve/ Kërkuan dëmshpërblim për vrasjen e Artan Cukut
16/06 21:45
Top News – Mik në shtëpinë e Sarkozisë/ Rama takohet me ish presidentin francez
16/06 21:44
Top News – 7 raste të reja, 18 të shtruar/ Situata me covid 19 në vendin tonë, e stabilizuar
16/06 20:34
Top News – Detaje mbi vrasjen e çiftit Pasho/ Dëshmia e djalit rëndon pozitën e Elona Kaleshës
16/06 20:31
Top News – Voltana Ademi çon kolegun në gjyq/ E hoqën si kryetare, kërkon pavlefshmëri
16/06 20:30
Top Channel/ Protestë para SPAK kundër deputetit/Historia betejës 16 vjeçare e banorit nga Vau Dejës
16/06 19:34
Top Channel/ Gjashtë bashki pa kryebashkiakë/ U larguan nga dekriminalizimi apo kanë dhënë dorëheqje
16/06 19:34
Top Channel/ 3 variantet e vendimit për Metën/Kushtetuesja mund t’i drejtohet komisionit të Venecias
16/06 19:33
Top News – ‘Berisha në trenin e skëterrës…’! Ngjela, akuza të forta ish-kryeministrit
16/06 19:15
Top News – Kundërshtojnë zgjedhjet për kryetarin e ri/ Grupi për PD: Ishin jashtë çdo standardi
16/06 19:08
Top News – Në prag të provës së vettingut/ Dorëhiqen prokurorët Galanxhi dhe Shahu
16/06 19:06
Top Channel/ “S’kemi ujë për vaditje”/ Qytetari denoncon në ‘Ti Raporton’: Po na thahet misri
16/06 18:50
Top Channel/ SHBA dhuron pajisje mjekësore, ministrja: Mbështetje e pakursyer në kohë të pazakontë
16/06 18:28
Top News – Proteston në SPAK për deputetin e PD/ Akuza për mashtrim, falsifikim dhe korrupsion
16/06 16:58
Top News – ‘Skifterat’ shqiptarë në Itali/ Grabisin 40 shtëpi, s’kursejnë kryebashkiakun
16/06 16:56
Top News – Të ngjashme me skenat e një filmi/ Hedh kokainë nga makina, e ndjek policia
16/06 16:55
Top Channel/ Rama batuta me të riun: Mund të punosh edhe me mua se më pëlqejnë 3D
16/06 16:05
Top News – Kuvendi, byroistët pa mandat deputeti/ Të drejtën e fjalës deri në 9 korrik, më pas…!
16/06 15:50
Top Channel/ Sanatoriumi, jo më spital covid, në pavione nuk ka më asnjë të sëmurë nga koronavirusi
16/06 15:43