Top Channel/ Vetëvritet efektivja e Komisariatit nr.5, plagoset edhe një oficer i gardës
24/05/2024 22:03

Pasditja e kësaj të premte ishte tronditëse për kryeqytetin ku një punonjëse policie 21-vjeçe humbi jetën, pasi dyshohet se u vetëvra me armën e shërbimit. Kanë qenë fqinjët e 21-vjeçares Aldorjana Loshi që kanë sinjalizuar sallën operative për të shtëna armësh në pallatin e tyre në rrugën Todi Shkurti në kryeqytet. Thirrjeve të kolegëve për të hapur derën e apartamentit nga ku erdhi zhurma nuk iu përgjigj askush. U desh ndërhyrja e zjarrfikëseve që hapën me forcë derën dhe zbuluan të vërtetën tronditëse. 21-vjeçarja kishte qëlluar veten me një plumb në gjoks me armën e shërbimit, i cili kishte rezultuar fatal. Top channel mëson se Aldorjana punonte prej me shumë se një viti patrullë e përgjithshme në komisariatin nr 5 në Kamëz. Ditën e fundit të shërbimit e ka pasur të enjte ku sipas kolegëve nuk ka shprehur asnjë shqetësim. Policia mori dëshmi edhe të dashurit të saj, i cili po ashtu tregoi se marrëdhënia mes tyre ishte normale. Vajza jetonte vetëm në apartament dhe ishte me origjinë nga Klosi i Mirditës dhe kohë më parë kishte humbur të atin. Grupi hetimor i ngritur për rastin po heton në lidhje me rrethanat dhe shkaqet që e çuan të renë drejt këtij akti ekstrem. Ndërkohë po gjatë pasdites së të premtes një punonjës i gardës së republikës u vetëplagos aksidentalisht me armën e shërbimit teksa po e pastronte atë. 28-vjeçari u transportua në spital ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Top News/ Një shkollë e re në Kamëz, ‘Fatos Lami’ gati për 700 nxënës dhe mësues
25/06 09:25
Top Channel/ Akademia e Studimeve Shqiptare rishikon Revolucionin e qershorit, Spiropali: Noli ishte…
24/06 23:30
Top Channel/ Mblidhet kryesia e PD, Berisha njofton protestë më 11 korrik dhe bën thirrje për bashkim
24/06 23:28
Top Channel/ Berisha: 47% e fëmijëve në Shqipëri vuajnë për kafshatën e gojës
24/06 21:43
Top Channel/ “Mos i shpërfillni të rikthyerit”, Berisha urdhër anëtarëve të kryesisë
24/06 21:21
Top Channel/ Peza sherr me Leka Bungon e Ina Zhupën: 200 punonjës të RTSH nëpër kafene
24/06 19:59
Top Channel/ Në gjyq për ujin/ Banorët e Labërisë kundërshtojnë projektin e ujësjellësit të Himarës
24/06 19:55
Top Channel/ Në maj, një milion vizitorë/ Rritje e fortë e numrit nga veriu dhe perëndimi i europës
24/06 19:53
Top News/ Në pritje të supërsfidës me Spanjën. Atmosferë festive e tifozëve kuqezi në Elbasan
24/06 19:47
Top Channel/ Treg të përbashkët ballkanik/ I ngarkuari me punë i SHBA: Fokusi duhet nga e ardhmja
24/06 19:45
Top Channel/ Raporti i DASH: Shqipëria shtoi luftën kundër trafikut të qenieve njerë
24/06 19:34
Top Channel/ Disa orë përpara ndeshjes Spanjë-Shqipëri, çfarë po ndodh në Duseldorf
24/06 17:33
Top News/ Mbyten dy pushues në Kavajë e Velipojë/ Dyshohet se pësuan atak kardiak në det
24/06 17:17
Top News/ SPAK heton pasurinë e Saimir Tahirit. Ish-ministri merret në pyetje për gati 3 orë
24/06 17:06
Top Channel/ Sfida Shqipëri-Spanjë, Bashkia e Dyseldorfit organizon pritje për dy federatat
24/06 17:04
Top News/ Apeli ashpërson dënimin për Gjicin/ Ish-kryebashkiaku shpallet fajtor për korrupsion
24/06 17:02
Top News/ Euro sërish në pikiatë/ Monedha europiane në rekorde të reja negative
24/06 17:00
Top News/ Sekuestro 30 pronave me vlerë 35 mln euro në Himarë, u përvetësuan përmes mashtrimit
24/06 16:59
Top Channel/ Hemoragjitë cerebrale janë shtuar, në një vit 300 raste! Mjekët: Kuroni në kohë…
24/06 15:22
Top News/ Alibeaj zyrtarizon largimin nga PD/ Dorëzon kërkesën në kuvend, do të qëndrojë i pavarur
24/06 15:17