Top Channel/ Veliaj nga Rrogozhina: 25 prilli nuk është gallatë, mos votoni memet, por atë që punon
18/04/2021 14:59

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për qarkun e Tiranës, Erion Veliaj ishte sot në Kryevidh të Rrogozhinës, ku diskutoi me banorët e zonës. “Luli mund të jetë gallatë, e mund të jetë meme, e mund të jetë përrallë. Ata që ka futur në listë nga Fatmir ‘Gërdeci’ deri tek Dash ‘Rakia,’ e deri tek Shpëtimi që e shiti Çamërinë për një vend ngjitur me grekun në Parlament, mund të jenë gallatë deri në datë 25. Po data 25 nuk është ditë gallate, nuk është ditë për të votuar karikaturat, memet, gjumashët dhe pijanecët. Është ditë shumë serioze sepse vendos nëse ne do të vazhdojmë të ecim përpara”, tha Veliaj. Veliaj flet për rëndësinë e të votuarit në 25 prill. “Data 25 prill është ndoshta dita më serioze e gjeneratës tonë, janë zgjedhje, janë votime në kohë lufte se po të ishim në kohë paqe e merrnim me gallatë, po jemi në mes të një lufte dhe nuk e kemi luksin që një tufe me kloun t’i japim çelësat e shtetit, në momentin që e kishin dhe e dreqosën, që e kishin dhe fjetën, që e kishin dhe ikën nga puna”, shtoi Veliaj. “Pyetja në datë 25 është kush ka punuar më shumë, kush ka sjellë më shumë vaksina, kush ka ndërtuar më shumë shtëpi, kush ka rritur mirëqenien, kush e ka çuar pagën minimale nga 220 në 300 dhe do ta çojë 400. Kush e ka bërë taksën e biznesit të vogël zero? Ka vetëm një përgjigje, Edi Rama dhe Partia Socialiste e Shqipërisë”.

Top Channel/ Basha sulmon edhe KQZ/I paraprin vendimit të KAS për ankimimet e opozitës për zgjedhjet
14/05 15:39
Top Channel/ Policia, raport sekret për “Metën”/ Deputeti Braho: Analizë psikike të Presidentit
14/05 15:17
Top News – PD dhe LSI paraqesin provat në KAS/ Kërkojnë përsëritjen e zgjedhjeve në Berat
14/05 15:06
Top News – Nuk kontrollohen ndërtimet në bregdet/ Rama-Mos u merrni me rregullimin e avllive
14/05 14:41
Top Channel/ Rama për ndërtimet pa leje: Mos u fokusoni në maja malesh, sytë nga zonat turistike!
14/05 14:35
Top News – Basha me demokratët në Fier/ ‘Regjimi Rama-Doshi ndaloi përkohësisht ndryshimin’
14/05 12:57
Top Channel/ Ankesat për Beratin/ KAS shqyrton kërkesat ankimore të PD dhe LSI
14/05 12:36
Top Channel/Rama:Zonat turistike, si drita e syve për vendin!E pa pranueshme që ndërtimet pa leje…
14/05 12:33
Top Channel/ Miratohet plani i hetimit/ Shkresa me info sekrete nga policia në komisionin për Metën
14/05 12:31
Top Channel/ Basha: Masakra elektorale nuk do pranohet! Është ‘çirak’ i Ramës, ai që mendon se…
14/05 11:53
Top Channel/ Basha do përballet me rivalët/ Të dielën mbledhja e kryesisë së PD & Këshillit Kombëtar
13/05 15:23
Top News – Besimtarët festojnë Fiter Bajramin/ Mesazhet dhe urimet nga politika shqiptare
13/05 13:17
Top Channel/ Urimet e liderëve për Bajram/Vizita dhe mesazhet e politikanëve në komunitetin mysliman
13/05 12:55
Top Channel/ Meta: Sakrifica e besimtarëve myslimanë të na frymëzojë për një shoqëri me solidare
13/05 11:16
Top Channel/ Basha uron besimtarët myslimanë: Agjërim të pranuar e shpresë të ripërtëritur
13/05 10:43
Top Channel/PD-LSI kërkuan përsëritjen e zgjedhjeve,KAS pezullon vendimin për qarkun e Gjirokastrës
12/05 17:27
Top Channel/ Rama dorëzon shtëpitë e reja/ Takime me banorët e Kamzës që u dëmtuan nga tërmeti
12/05 15:25
Top Channel/ Basha, “fushatë” në Lezhë/ Takimi me mbështetësit e PD: Ja si u vodhën zgjedhjet
12/05 15:23
Top Channel/ Kadilli nis fushatën për të ‘rrëzuar’ Bashën: Të ofrojmë një opozitë të re!
12/05 14:59
Top Channel/ Nis shqyrtimi i ankesave/ Qarku i parë Gjirokastra. Ankesa nga PD, LSI dhe VV
12/05 12:51