Top Channel/ Veliaj në Petrelë: Vazhdo rri i djathtë, por më 25 Prill voto Partinë Socialiste
23/04/2021 12:20

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj inspektoi sot punimet në shkollën e re 9-vjeçare “Mangull” në Petrelë. Ai tha se prindërit do duan të sjellin fëmijët e tyre në këtë shkollë, e cila është padyshim një ndër më të bukurat në vend. “Është pa dyshim një nga shkollat më të bukura në Republikë. Është bekuar nga një natyrë e jashtëzakonshme, nga kodrat, nga malet, nga Lugina e Erzenit, nga ky gjelbërim i rrethuar me pemë, por mbi të gjitha është rrethuar me dashuri nga të gjithë njerëzit”, u shpreh Veliaj. Kryebashkiaku bëri thirrje që çdokush, i majtë, apo i djathtë duhet të votojë për Partinë Socialiste më 25 Prill, për më shumë investime si këto. “Vazhdo rri i djathtë, por na duhen shkolla si kjo që fëmijët tanë të bëhen akoma më të mirë se ne! Vazhdo rri i djathtë, por le t’i çojmë gjërat përpara bashkë, siç u hap aeroporti i Kukësit, të hapet edhe ai Vlorës e Sarandës! Vazhdo rri i djathtë, por voto Partinë Socialiste që siç është bërë Tirana, të bëhet edhe Durrësi, që me portin e ri do ketë pa fund punësim e të mira edhe për gjithë zonën e Shqipërisë së Mesme! Vazhdo rri i djathtë, nuk ka asnjë problem, por jepja votën Edi Ramës dhe Partisë Socialiste që të bëjmë edhe rrugën e Gurrës, edhe rrugën e Taganit! Vazhdo rri i djathtë, s’ka asnjë problem por jepja votën Edi Ramës dhe numrit 12 që të vijojë vaksinimi për gjithë popullsinë! Vazhdo rri i djathtë, por jepja votën Partisë Socialiste, numrit 12, që të mbarojnë të gjitha shtëpitë në Petrelë dhe kudo ku kemi ende punë për të bërë!” u shpreh Veliaj. Drejtuesi politik i Partisë Socialiste për gjithë Tiranën tha se nuk ia vlen të kthehemi pas në vjetërsirat e 30 viteve, tek ata që në vend të shkollave të hapin dyert e burgjeve.

Top Channel/ Pyetet SHISH: Kë takoi Meta/ Kishte info për strukturën e mbrojtjes së votës së PD?
11/05 15:16
Top Channel/ Basha nis fushatën e dytë/ Takime në Durrës: Nuk do njohim rezultatin e 25 Prillit
11/05 15:14
Top Channel/ Basha takim me strukturat në Durrës: Rezultati i 25 prillit nuk do të pranohet kurrë!
11/05 12:02
Top Channel/ PD e LSI duan anulim rezultati/ Paraqesin në KQZ 20 ankesa për zgjedhjet
10/05 15:12
Top Channel/ Rama: Bashkëpunim me PD, do e ‘çmontojmë’ Presidencën. Meta është një turp!
10/05 15:04
Top News – Dorëheqje në Partinë Demokratike/ Dy sekretarë ‘tradhëtojnë’ Lulzim Bashën
10/05 13:58
Top News – Përgjigje flakë për flakë e Metës/ ‘Kapja e shtetit, komplot kundër demokracisë’
10/05 13:37
Top Channel/ KQZ cakton relatorët për ankesat/ PD: Pavlefshmëri në 9 qarqe. LSI ankohet Beratin
10/05 12:23
Top Channel/ Mesazhi i fundit i Ramës për deputetët që humbën
10/05 12:05
Top Channel/ Rama tregon premtimet e mandatit të tretë. Ja taksat e reja
10/05 12:05
Top Channel/ Rama: Ilir Meta do shkarkohet. Turpëron Shqipërinë
10/05 12:05
Top Channel/ Rama: Jo më luftë të vjetër me PD. Bashkëpunim
10/05 12:04
Top Channel/ Rama: Më 12 Qershor thërrasim Kongresin e Jashtëzakonshëm në 30 vjetorin e PS
10/05 12:04
Top Channel/ Rama: Duam edhe mandatin e katërt
10/05 12:04
Top Channel/ Rama: Humbëm 4 mandate nga votat e pavlefshme
10/05 12:04
Top Channel/ Rama uron deputetët për mandatin e tretë. “Urim edhe ata që humbën”
10/05 12:03
Top Channel/ Rama: Do ta çminojmë Presidencën! Për zëvendësuesin e Metës do të konsultohemi me PD
10/05 10:59
Top News – PD-KAS zbaton urdhrat e Ramës/ Dosjet voluminoze të demokratëve për ankimim
09/05 15:48
Top News – ‘Të përsëriten zgjedhjet në Berat’/ Nuk fitoi mandat deputeti, LSI ankimon rezultatet
09/05 14:52
Top Channel/ Dosja e PD për zgjedhjet, ankimon në KQZ rezultatin në 9 qarqe
09/05 12:50