Top Channel/ Veliaj: Kemi fituar bashkinë e Vorës me 70%, do t’ju shërbejmë të gjithëve njësoj
06/03/2022 22:28

Kandidati i Partisë Socialiste, Blerim Shera u shpall kryebashkiaku i ri i bashkisë Vorë. Drejtues socialist i qarkun Tiranë, Erion Veliaj, fitoren e së majtës në Vorë e cilëson si vlerësim për punën e bërë në këtë bashki. “Shpresoj që mesazhi të jetë dhe për sa më shumë punë dhe sa më pak debate. Do t’ju shërbejmë të gjithëve njësoj”. Referuar pjesëmarrjes së ulët në votime, Veliaj falenderoi dhe ata që nuk na votuan, pasi siç tha “do të thotë që ka ende punë për të bërë”. “Jemi shumë të kënaqur jo vetëm nga rezultati por mbi të gjitha nga cilësia e këtyre zgjedhjeve. Kemi pasur zgjedhje pa incidente. Kemi pasur një mirëkuptim edhe në komisione. Krahasuar me zgjedhjet nga e kaluara duket gjithnjë e më shumë që po ngrihet standardi, sidomos në Bashkinë e Vorës ku kishim një numërim elektronik. Nga të dhënat që kemi marrë nga KQZ kemi fituar Bashkinë e Vorës me gati 70%. Falenderoj të gjithë që punuan për këtë ditë. Unë besoj që kemi disa mesazhe që marrin nga Vora. Dua të falënderoj të gjithë komisionerët. Fakti që pati konsensus, që kishte një rezultat të shpejtë, do të thotë që e ardhmja është tek teknologjia. Kemi pasur një pjesëmarrje të madhe në Vorë”, u shpreh Veliaj. Veliaj tha se kundërshtarët e PS nuk janë armiq. “Dua t’ju kujtoj gjithë qytetarëve dhe ka qenë ky mesazhi i një fushate që kemi bërë në Vorë: ata që ne kemi mundur me këtë rezultat nuk janë armiqtë tanë. Ata janë gjithashtu njerëz që jetjnë në Vorë. Jorida nuk është armikja ime. Partitë e tjera nuk janë armike tonat. Jemi gjithë shqiptarë. Do duhet të jetojmë në një vend e do duhet të gjejmë mënyra se si me një gjuhë ku ne garojmë me ide e projekte e jo me sherre duhet të jetë gjuha e të ardhmes”, tha Veliaj.

Top News – Kokalari ngre lëvizjen / Do të jetë e djathtë, mbështetje nga SHBA e BE
10/06 14:39
Top Channel/ Të huajt që zgjedhin Shqipërinë/ Podcasti i Ramës flasim me 2 të huaj dhe 1 shqiptare
10/06 12:18
Top News – Rama me emigrantë të rikthyer/ Kryeministri: Shqiptarët po vijnë, edhe pse…
10/06 12:13
Top News – Të rinjtë që janë kthyer në Shqipëri për të punuar/ Podkasti i radhës i Ramës
10/06 10:42
Top News – Akuzë për shitblerje votash / Bleu vota më 14 maj, spak arreston një shtetas në Kavajë
09/06 22:47
Top News – Rama mbron propozimin / Asociacioni, kryeministri: Mos e shani para kohe
09/06 22:05
Top News – ‘Serbia s’mund të bëjë luftë me ShBA’ / Rama-Me Kurtin s’kam folur pas draftit
09/06 20:12
Top News – Kandidatët për ambasadorë / Debate në Kuvend, opozita e cilëson listën ‘mediokre’
09/06 17:47
Top News- Berisha e akuzon peng të Ramës/ Alibeaj: Po vijon përpjekjen për të përçarë PD-në
09/06 16:24
Top News- ‘Nuk e kam parë draftin e Ramës’ / Berisha-Por është thikë pas shpine për Kosovën
09/06 16:23
Top News- Atentati ndaj Salvador Kaçajt / Berisha-Videoja po analizohet, por nuk e publikojmë
09/06 15:56
Top Channel/ Rama inspekton “Thumanë-Kashar”, Balluku: Janë dorëzuar 40 për qind e punimeve
09/06 14:57
Top Channel/ Aksi Thumanë – Kashar, Rama dhe Balluku inspektojnë punimet
09/06 13:47
Top Channel/ Minimumi jetik, 13 deputetë të opozitës paraqesin projektligjin në Kuvend
09/06 12:17
Top News – Raportet Rama-Kurti në pikën e fundit/ Opozita në Kosovë-Dy liderët nuk ‘flasin’
08/06 20:20
Top News – Basha: Ballën e Veliajn nuk i kam takuar, videot janë montime të trekëndëshit të Bermudës
08/06 18:45
Top News – Basha: Tre dinosaurë kanë marrë peng vendin në 33 vjet
08/06 18:45
Top News – Basha: Emrat e oligarkëve i kam thënë në sallën e parlamentit
08/06 18:45
Top News – Kandidimi në PD, Basha: Vendos për interes të demokratëve, statuti nuk shkelet
08/06 18:44
Top News – Basha: Ndihem i ri nga mendësia, krizën e zgjidhim me rininë
08/06 18:44