Top Channel/ Ukraina, gati kundërofensivën, Zelensky: Nuk mund t’u jap detaje
25/02/2024 22:46

Presidenti Volodymyr Zelenskiy tha se Ukraina është gati të ndërmarrë një kundërofensivë të re ndaj forcave ruse por pa dhënë detaje për planin. Në një konferencë shtypi, ai tha se në ushtrinë ukarinase kishte rrjedhje informacioni dhe se Kremlini ishte në dijeni të lëvizjeve të Kievit. Për këtë arsye, në fillim të muajit u bën dhe ndryshimet në udhëheqje, tha Zelensky. “Kemi një plan të qartë për një kundërsulm, por nuk mund t'ju them detajet”, shtoi presidenti, ndërsa theksoi se nga lufta kanë humbur jetën 31 mijë ushtarë ukrainas dhe jo 300 mijë sa pretendon Rusia. Udhëheqësi ukrainas tha gjithashtu se dhjetëra mijëra civilë ishin vrarë në zonat e pushtuara nga forcat ruse. Ndërsa theksoi se rreth 180,000 ushtarë rusë ishin vrarë në luftime. Por pavarësisht kësaj deklarate, të dyja vendet, si Ukraina ashtu dhe Rusia mohojnë që të kenë numër të madh viktimash në radhët e ushtarëve. Moska deri më tani nuk I ka pyblikuar humbjet e jetëve në fushën e betejës, për faktin se I konsideron si secret shteteror

Top News/ Izraeli paralajmëron Iranin: ‘Jemi në gatishmëri. do vuani pasojat
13/04 17:44
Top News/ Mbi 50 mijë ushtarë rusë të vrarë, Mediazona fakton vdekjet e shkaktuara nga lufta
13/04 17:43
Top News/ NATO ceremoni për Shqipërinë, Bruksel, Peleshi: Mbetemi të palëkundur
13/04 16:31
Top News/Shtatë të vdekur dhe një foshnjë e plagosur/ Sulm me thikë në një qëndër tregtare në Sydney
13/04 15:53
Top Channel/ Katastrofat natyrore “dërrmuan” Kinën: 3.3 miliardë dëme vetëm deri tani këtë vit!
13/04 14:54
Top Channel/ Japonia, në alarm për mbiemrat: Në 500 vjet, do të jenë të gjithë “Sato”!
13/04 14:53
Top Channel/ “Ti je si deklarohesh”: Parlamenti gjerman OK ligjit për gjininë, lehtëson aplikimet!
13/04 12:46
Top Channel/ Ligji i “spiunëve”, Kongresi amerikan i jep dritën jeshile: përgjon shtetasit e huaj!
13/04 12:46
Top Channel/ “Masakër” në Australi: 5 të vdekur nga sulmi me thikë, qëllohet për vdekje autori!
13/04 12:45
Top Channel/ Fillon sulmi ndaj Izraelit? Hezbollahu nis raketa, SHBA paralajmëron Iranin!
13/04 12:44
Top News/ SHBA sanksione Hamasit/ Amerikanët thirrje aleatëve të shënjestrojnë grupin militant
12/04 22:39
Top Channel/ Ndërron jetë stilisti i njohur italian, Roberto Cavalli! La pas 6 fëmijë, më i vogli 1 vjeç
12/04 22:34
Top Channel/ Holanda në krah të Ukrainës, rrit në 3 miliardë euro ndihmën ushtarake
12/04 21:04
Top Channel/ Biden-Trump, anketa, amerikanët mendojnë se kandidatët kanë bërë më shumë dëm sesa mirë
12/04 20:00
Top Channel/ Aleatët duan armë? Ekspertja amerikane: Industria jonë e mbrojtjes në vështirësi
12/04 19:31
Top Channel/ Rrëzohet çatia në Itali, humb jetën në punë punëtori 36-vjeçar shqiptar
12/04 17:48
Top Channel/ Posteri që alarmoi Gjermaninë, ISIS mund të sulmojë stadiumet e Euro 2024
12/04 16:36
Top News/ Evropa, gati të njohë Palestinën / Spanja kryeson, bën fushatë për mbështetje
12/04 16:19
Top News/I luten zotit t’i japë fund përmbytjeve/Priftërinjtë rusë, me avion mbi lumenjtë e Siberisë
12/04 15:39
Top News/ ‘Magura’, droni detar që tmerroi Putinin / Mban 320 kg eksploziv, ‘asi’ në dorën e Kievit
12/04 15:33