Top Channel/ Turku kriptovalutës në Shqipëri/ Kërkohet për mashtrim. Vijon aktivitetin në fshehtësi
25/09/2021 19:43

Ndonese mohon te kete perkrahur nje te shumekerkuar, Edevaldo Haxhia dyshohet se ndihmoi bilionerin Faruk Fatih Ozer per ti shpetuar drejtesise . Biznesmeni shqiptar kembenguli se e mbeshteti ate mbasi ja prezantuan si Erkani dhe e konsideroi si cdo turk tjeter qe zgjedh Shqiperine per te punuar. Por kur Haxhia mesoi qe perballe kishte te kerkuarin e monedhave virtuale , ai kujton se u tremb aq shume sa flaku telefonin nga frika e policise dhe u largua me pushime te gjata ne Himare dhe ne Dhermi . kam 15 vjet qe bashkepunoj dhe nje pjese e biznesit tim konkludon me mberritjen e shtetasve turq ne SHQIPERI qe kane montuar te gjitha pajisjet e fabrikes time. duke insistuar se ehste njohes i mire i kesaj gjuhe, i riu Haxhia kujton se e pyeti turkun se per cfare pune kishte ardhur ne vendin tone, por ai nuk i dha asnje pergjigjje. Me pas per ta mikepritur ata shkuan dhe festuan por pa e thyer oren policore thekson Haxhia.

Top Channel/ Përballja me Partizanin, drejtori bardheblu: Derbin e fiton Tirana 2-0
20/10 17:34
Top Channel/ Pronat e konfiskuara nuk i blen askush! Në Fier nis projekti pilot
20/10 17:30
Top News-Vendimet e qeverisë / Krijohet drejtoria antikorrupsion në administratë
20/10 17:22
Top News- Basha prezanton 3 amendamentet / I prerë ndaj Berishës: Nuk dua të ndihet inferior
20/10 17:19
Top News- Mblidhen gjatë javës së flamurit / Ku do të mbahet takimi i qeverive Rama-Kurti
20/10 17:10
Top Channel/ “Nuk bëj garë kush e ka autokolonën më të gjatë”, Basha flet për Berishën: S’dua ta…
20/10 17:10
Top Channel/Basha:Të largohet çdo politikan që nuk justifikon pasurinë!Dhe ne kemi pasur llumin tonë
20/10 17:02
Top Channel/ Do të jepni dorëheqje? Basha: 95% e demokratëve duan që të udhëheq unë!
20/10 17:02
Top Channel/ Rikthimi i komunave, Basha: Qytetarët shkojnë me kilometra larg për një shërbim
20/10 17:01
Top Channel/ Alibeaj: PS, strategji për të penguar veprimtarinë e hetimit të masakrës së 25 prillit
20/10 16:54
Top News-Në kërkim ‘koka e grupit kriminal’/Dërgonte e shpërndante kokainë e marjuanë në Norvegji
20/10 16:50
Top News- Mblidhen gjatë javës së flamurit/ Ku do të mbahet takimi i qeverive Rama-Kurti
20/10 16:46
Top News-Pas aksionit të SPAK në Lezhë /Gledis Nano prezanton drejtorin e ri, Oltion Bistri
20/10 16:26
Top News-Batuta e Ramës për integrimin-Nuk do e lëmë në mes si kinezët që lanë futbollin kur ra shi
20/10 16:16
Top News-Soreca-Inkurajojmë dialogun mes partive politike, kështu funksionon demokracia
20/10 16:15
Top News- Rama mbron patronazhistët-Në të gjithë botën demokratike ekzistojnë
20/10 16:13
Top News – Soreca-Procesi i vettingut në Shqipëri, pikë referimi edhe për vendet e tjera
20/10 15:53
Top Channel/ Rruga e vështirë për në shkollë, fëmijët në Shkodër udhëtojnë 1 orë e gjysmë më këmbë
20/10 15:52
Top News- Progresraporti i KE/ Tabaku e lexon ndryshe, tregon pikat e dobëta
20/10 15:44
Top Channel/ Rama: Kushtetuta ndryshon. Kryeministri i hapur për dialog për tre kërkesat e opozitës
20/10 15:24