Top Channel/ Turistët e Vjosës/ Rrjedha e lumit tërheq shumë të huaj që duan ta lundrojnë lumin
16/06/2024 12:23

Përgjatë rrjedhës së Vjosës numri i vizitorëve është gati i dyfishuar në raport me një vit më parë. Statusi i parkut kombëtar ka ngjallur interes të veçantë mes atyre që realizojnë ture studimore, ekspertëve të natyrës, fotografëve, studentëve të fushave të ndryshme dhe sigurisht udhëtarëve të aventurës. Ata po ekplorojnë mundësitë e shumta për aktivitete të ujit dhe të tokës pranë brigjeve të lumit Vjosa në të gjithë gjatësinë e tij.Një grup të rinjsh çekë kanë vendosur të eksplorojnë të gjitha mundësitë që Vjosa të ofron për aktivitete kështu që ata hynë në Shqipëri nga pikëkalimi i Tre Urave, eksploruan kanionet dhe lumin e Langaricës, ujërat termale të Bënjës dhe provuan aktivitete të ujit disa km para se Vjosa të përshkojë Përmetin. Ata gjithashtu shijuan ushqime që zona e buzë Vjosës ofron duke integruar edhe traditën gastronomike e blegtorale të maleve e që rrethojnë. Turistët

Top Channel/ Protesta para Kuvendit për të drejtën e votës, diaspora përplaset me policinë
18/07 23:00
Top Channel/ Aksident i frikshëm në aksin Lezhë-Laç! Makina përfundon në parkingun e një lokali
18/07 22:58
Top Channel/ Plagoset për borxhin e të birit. Policia arreston autorin në Durrës
18/07 22:37
Top Channel/ Berisha vijon fjalimet nga ballkoni: Qytetari shqiptar më i pasigurti, mafia…
18/07 22:34
Top News/ Plagosja me armë në Durrës, zbulohet shkaku pse autori e qëlloi 70-vjeçarin
18/07 22:22
Top Channel/ Emigrantët, Rama këshillon Starmer. Samiti i Komitetit Politik të BE vjen në Shqipëri
18/07 22:14
Top Channel/ Agron Shehaj drejtuar guvernatorit të BSH: A keni sedër të jepni dorëheqjen?
18/07 22:05
Top Channel/ Protestuesit për votën e diasporës përplasen fizikisht me policinë, tentojnë…
18/07 22:03
Top Channel/ Qëlloi me armë zjarri të moshuarin në një lokal në Durrës, në pranga 31-vjeçari!
18/07 21:13
Top News/ “Kapitull i ri në qeverisjen e BE”/ Rama uron Von Der Leyen për mandatin e dytë në PE
18/07 21:06
Top News/ Të shtëna me armë në Durrës, plagoset 70-vjeçari pas një debati
18/07 20:52
Top Channel/ Kisha ortodokse kundër censit: S’janë pyetur për përkatësinë fetare gjatë regjistrimit
18/07 19:51
Top Channel/ Felaj debaton me deputetin! Drejtuesja seancës s’e lejon të flasë, Sulaj e kundërshton
18/07 19:47
Top Channel/ Bizneset po rimbursohen në kohë, në 6 muajt e parë u zërua stoku i detyrimeve të
18/07 19:44
Top News/ Diaspora ankohet në Kushtetuese. kërkon me ngulm të drejtën e votës në zgjedhjet e 2025
18/07 19:36
Top Channel/ Rama me liderët e BE-së, pritet nga mbreti Charles! Drejton tryezën me Melonin
18/07 19:34
Top News/ Censi, Kisha Ortodokse ‘rrëzon’ rezultatet: Shifrat s’pasqyrojnë në të vërtetë realitetin
18/07 19:18
Top Channel/ “Nuk kemi nevojë për staf”, drejtuesja e Onkologjikut: 2-3 javë s’quhet radhe pritje
18/07 18:33
Top Channel/ Shokon shefja Onkologjikut: Sëmundja me kancer s’është paaftësi për punë, nëse po vdes…
18/07 18:33
Top Channel/ Shefja e Onkologjikut për të sëmurët me kancer: Ilaçet të shtrenjta, qytetarët abuzojnë
18/07 18:32