Top Channel/ Trump nis fushatën presidenciale. Sulmon prokurorët: Akuzat ndaj meje, padrejtësi
26/03/2023 23:00

Në tubimin e parë për fushatën presidenciale të 2024-ës Trump mohoi të gjitha akuzat e mundshëm që mund të ngrihen ndaj ti, ndërsa sulmoi edhe kundërshtarët politikë. Përpara mbështetësve të tij në qytetin Waco, Teksas ai akuzoi sistemin amerikan të drejtësisë “Prokurori i qarkut i Nju Jorkut nën kujdesin dhe drejtimin e 'departamentit të padrejtësisë' në Uashington DC po më hetonte për diçka që nuk është një krim, as kundërvajtje, jo një çështje," Prokurori i Qarkut të Manhatanit, Alvin Bragg po heton një pagesë prej 130,000 dollarësh nga zyra e Trump për aktoren pornografike Stormy Daniels në javët para zgjedhjeve presidenciale të 2016-ës. "Mua nuk më ka pëlqyer kurrë 'Fytyra e kalit'," tha Trump, duke përdorur emrin poshtërues për Daniels.

Top News – U përfol si Shefja e re e NATO-s / Kryeministrja e Danimarkës refuzon postin
06/06 14:22
Top News – F-16 mund të mbajnë armë bërthamore / Rusia paralajmëron: Mos guxoni t’ia jepni Kievit
06/06 14:22
Top News -Rusia mund ‘të sulmojë’ Britaninë, kërcënimet e Medvedev alarmojnë Londrën: Të përgatitemi
06/06 14:21
Top News – U përfol si Shefja e re e NATO-s / Kryeministrja e Danimarkës refuzon postin
06/06 14:19
Top News – Ukraina po pushton Rusinë! Informacionet që po trondisin Kremlinin
06/06 14:07
Top Neës -‘Do nisim ofensivën edhe pa F16-at’/ Ukraina nuk pret dot më gjatë, avionët vijnë në dimër
06/06 14:06
Top News – Kërcënim drithërues nga Irani / Prezanton ‘Fattah’, raketën balistike hipersonike
06/06 12:41
Top News – Katastrofë nukleare, përmbytje apokaliptike!? Putin hedh në erë digën, ndizet frika
06/06 12:26
Top Channel/ Spiunoi për rusët, gjendet i vdekur në burg agjenti i FBI-së!
06/06 12:24
Top News – Agjenti i FBI që ‘punote’ për Rusinë…/ Gjendet i vdekur në burg, ishte dënuar përjetë
06/06 12:21
Top News – Taylor Swift shpërthen në lot/ Këngëtarja qan në koncert për dashurinë e humbur
06/06 12:20
Top News – 100 viktima ende pa emër… / Katastrofa hekurudhore, apel familjarëve për ndihmë
06/06 12:14
Top Channel/ Shkeli privatësinë e fëmijëve, Microsoft: 20 milionë dollarë gjobë!
06/06 12:10
Top News – Shkelje e privatësisë së fëmijëve / Microsoft gjobitet me 20 milionë dollarë
06/06 11:53
Top Channel/ “Do destabilizonin Ballkanin”: SHBA sanksionon 7 rusë, planifikonin kryengritje!
06/06 11:40
Top Channel/ Do “shterojë” Krimenë: Rusia shkatërron digën gjigande në Ukrainë!
06/06 11:30
Top Channel/ Mike Pence “i shpall luftë” Trumpit, njofton kandidaturën për president!
06/06 11:29
Top News – Rusia dhe NATO përplasen në Baltik / Manovra të flotave detare në të njëjtën kohë
06/06 11:04
Top News – Rusia shkatërron digën në Ukrainë / Katastrofë brenda pesë orësh, evakuohen banorët
06/06 10:44
Top Channel/ Rusia shkatërron digën në Ukrainë, evakuohen banorët nga Hersoni
06/06 10:40