Top Channel/ Tragjedi e dyfishtë, dy të miturit që u mbytën në liqenin e Prushit janë vëllezër
27/05/2022 23:18

Një tragjedi e dyfishtë ka ndodhur në familjen Taku pasditen e sotme, ku dy të miturit e familjes humbën jetën në liqenin e Prushit në Tiranë. Gazetarja Dorjana Bezat bën të ditur për “Top Channel”, se ashtu si çdo pasdite, një grup prej gjashtë fëmijësh kishin shkuar për tu larë në liqen, aty ku sfidonin temperaturat e larta të ditëve të fundit, por fatkeqësisht dy prej fëmijëve nuk dolën nga liqeni. Pasi fëmijët e tjerë raportuan mungesën e M. T., 14 vjeç dhe K. T., 10 vjeç (vëllezër), u njoftuan menjëherë autoritetet përkatëse dhe vunë në kërkim të trupave. Fillimisht u gjet vetëm njëri nga trupat, por disa minuta më vonë u bë e mundur edhe gjetja e trupit tjetër. Bëhet me dije se familja kishte dy djem dhe një vajzë dhe ishin në gjendje jo të mirë ekonomike. Liqeni është më shumë se tre metra i thellë dhe nuk ka ndodhur më parë asnjë ngjarje e kësaj natyre.

Top News-Si u rekrutua zyrtari nga një vend jo mik/Premtimet që iu bënë, deri në shkollimin e djalit
24/06 23:12
Top News- Sa të rrezikuar jemi nga terrorizmi/ Raporti i SHISH tregon se kur duhet të shqetësohemi
24/06 22:54
Top Channel/ Anija islandeze kap balenë me flatër për herë të parë në katër vjet
24/06 22:33
Top News-Për të vizituar Europën duhet të paguash/Vendimi i ri i BE që hyn në fuqi së shpejti
24/06 22:25
Top News-Rrugët e drogës dhe kriminaliteti/Raporti i SHISH e sheh situatën ndryshe
24/06 22:25
Top News-Nxënëse apo gangsterë!/Policia gjen armë e drogë në shkollat e Ferizajt
24/06 20:34
Edicioni Informativ 24 Qershor 2022, Ora 19:00 | Lajmet nga vendi, rajoni dhe bota | Top News
24/06 20:05
Top News-Vetëm 4 maturantë morën notën 10/Publikohen rezultatet e Gjuhës Shqipe dhe Letërsisë
24/06 19:51
Top Channel/ Reforma në Drejtësi/ Përfaqësuesit e SHBA dhe BE: Po jep rezultate
24/06 19:45
Top Channel/ Bullgaria heq veton/ Por BE nuk jep vendim. Macron: Hap para, por jo fitore
24/06 19:33
Top News – Heqja e vetos Bullgare, reagon politika/ Rama i atribuon meritat opozitës bullgare
24/06 16:38
Top Channel/ Vala e të nxehtit, temperaturat më të larta në Shkodër, Elbasan, Berat e Gjirokastër
24/06 15:49
Top News – Asnjë femër, si foto në lekun shqiptar/Si përzgjidhen dhe prodhohen kartmonedhat ?
24/06 15:48
Top News -Dekorohet pas vdekjes Huyeda el Saied/Presidenti Meta i akordon titullin ‘Mjeshër i madh’
24/06 15:25
Top News – Përplasjet kushtetuese për deputetët/Kush janë të akuzuarit për bizneset familjare
24/06 15:25
Top Channel/ Investimet në Tiranë, BERZH mbështet projektin për zonën pranë bregut të lumit
24/06 15:21
Top Channel/ Provimi i fundit, mbi 33 mijë maturantë u testuan për lëndën me zgjedhje
24/06 15:18
Top Channel/ Bullgaria heq veton, Rama falenderon opozitën bullgare: BE të veprojë shpejt
24/06 15:12
Top Channel/Menduh Thaçi paralajmëroi Ramën,deklarata në Top Story: Kujdes çfarë thua për Bullgarinë
24/06 15:08
Top News – Skenaret e protestës së Berishës!/ Çfarë ndodh nëse do tentohet hyrja në Kryeministri?!
24/06 14:37