Top Channel/Thirrja e Bashës për Ramën dhe ndërkombëtarët:Ndalni spastrimin e shqiptarëve nga serbët
29/07/2021 18:14

Kreu i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me kryetarin e komunës së Bujanovcit Nakip Arifi, me të cilin bisedoi për problemet që hasin shqiptarët në luginën e Preshevës dhe të Bujanovcit. Basha i bëri thirrje kryeministrit Edi Rama dhe ndërkombëtarëve që të ndalin spastrimin e shqiptarëve, për të cilët thotë se përballen me procesin diskriminues të pasivizimit të adresave. Nuk la pa përmendur takimin e Ramës me Vucic në Shkup duke thënë se nuk është në dijeni sa kohë i ka kushtuar kryeministri shqiptar problemit të shqiptarëve në Serbi.

Top News-Vijojnë të jenë të larta shifrat/Regjistrohen 23 viktima në Maqedoninë e Veriut
19/09 21:28
Top News – Tmerr në Maqedoninë e Veriut nga Covid/E katërta në botë për numër të lartë viktimash
19/09 21:28
Top News – Preferon meshkujt mbi 40 vjeç/ Habit Antonela-Kanë eksperiencë seksuale
19/09 21:27
Top Channel/ Një “ministri e propagandës”?! Opozita dhe organizatat e reporterëve kundër
19/09 21:03
Top Channel/ Bateristi 7-vjeçar që luan “rock”/ Nxënësi i shkëlqyer që interpreton me të mëdhenjtë
19/09 21:00
Top Channel/Pezullimi i vizitave në Kosovë/Shoqata e pacientëve kërkon hetim për shërbimet në privat
19/09 20:55
Top Channel/ 40 vjet me gjilpërë e grep/ Artizania e mësoi zanatin nga gjyshja që kur ishte 7 vjeç
19/09 20:50
Top Channel/ Protestë për urën që po rrënohet/ Të rinjtë mblidhen në shi tek “ura e zogut” në Milot
19/09 20:24
Top Channel/ Rruga e re u solli shumë turistë/ Në Theth sfidë mbetet ta mbajnë hapur gjatë dimrit
19/09 20:18
Top Channel/ Ulen vaksinimet/ Përgjysmohet shifra, në spitale çdo ditë shtrohen 30 pacientë
19/09 20:13
Top Channel/ Ndal rritjes së borxhit publik! Ekspertët: Ekzistojnë mënyra efektive për ta ulur
19/09 20:11
Top Channel/Puset që rrezikojnë jetë/Gropat me hidrokarbure, rrezik për njerëzit, mjedisin e zjarret
19/09 20:10
Top Channel/ Të ecësh 600 metra në një litar. I riu francez bën çmendurinë
19/09 20:00
Top Channel/Bashkëshorti vret gruan/58-vjeçari i dehur e dhunonte shpesh, pas krimit vrau edhe veten
19/09 19:46
Top Channel/ Ligje me shumë zhurmë për asgjë, nismat që mbetën në sirtarët e qeverisë ‘Rama 2’
19/09 19:35
Top News-19 persona në gjendje të rëndë/Vijojnë të jenë të larta shifrat nga Covid në vend
19/09 19:32
Top News – Rritja e frikshme e rasteve të reja/Një tjetër shtet fut Shqipërinë në ‘listën e zezë’
19/09 19:31
Top Channel/ Trafik i rënduar në hyrje të Tiranës, radhë kilometrike dhe orë të tëra në makinë!
19/09 18:35
Top Channel/ I bllokuar prej 5 ditësh/ Inxhinierët, pranë vendit ku dyshohet se ndodhet minatori
19/09 18:25
Top News – Me shpejtësi skëterrë në timon/ Çfarë ndodhi gjatë 24 orëve të fundit në vend…
19/09 17:39