Top Channel/Testohen maturantët/Pyetjet më të vështira tek letërsia, testi i provimit doli para kohe
07/06/2021 17:29

Me një diferencë katër ditore nga njëri provim në tjetrin vijon sezoni i maturës shtetërore. Provimi i dytë që po zhvillojnë 34 mijë maturantë në të gjithë Shqipërinë është ai i gjuhës shqipe dhe letërsisë. Nga ora 10 e kësaj të hëne gjyshja Fedarete Agolli po pret prej 2 orësh e 30 min mbesën e saj të përfundojë provimin. Krisela Prendi e cila ka qenë vetë maturante vitin e kaluar është në ankth se si do të dal shoqja e saj e ngushtë.

Top News-Lëndë narkotike dhe plagosje me thikë/ Arrestohen dy persona në Malësi të Madhe
26/07 20:51
Top News-Të martën vendoset për Mediun/ GJKKO shqyrton kërkesën e SPAK për “Gërdecin”
26/07 20:28
Top News-Zjarr masiv në kodrat me ullinj/ Digjen 10 hektarë tokë, flakët vijojnë të përhapen
26/07 20:28
Top Channel/ Përmbarimi sërish te cirku, sindikata e artistëve takim në Ministrinë e Kulturës
26/07 20:10
Top Channel/ Biznesi me punëtorë nga Bangladeshi/ Fasonët të kënaqur me krahun e lirë të punës
26/07 20:09
Top Channel/Shkolla e re pas tërmetit/Arkitektët që realizuan projektin në Durrës vlerësohen me çmim
26/07 19:55
Top Channel/ 18 vjeçarja që vdiq në aksident, do niste punë si infermiere në Gjermani
26/07 19:47
Top News – Promovohet libri i Adem Demaçit/ ’Burgjet e mia, fati im i madh’, vjen në 34 gjuhë
26/07 18:43
Top Channel/ Zjarr në pyll në Qafën e Lalarit dhe në Kraps, terreni i vështirë për ndërhyrje
26/07 18:40
Top News – ‘Mësimi fillon normalisht’/Varianti DELTA nuk pengon rikthimin në shkolla
26/07 18:38
Top News – Varianti Delta qarkullon në Shqipëri/ Çfarë do të ndodhë me masat kufizuese anticovid!
26/07 18:26
Top News-Aksioni policor në 24 orët e fundit/ Në pranga 16 persona, pezullohen 53 leje drejtimi
26/07 18:10
Top News-Frikë nga varianti Delta në Shqipëri/ 283 raste aktive, 11 pacientë të shtruar në spital
26/07 18:10
Top Channel/Vatër e madhe zjarri në kodrat me ullinj, flakët po shkojnë drejt varrezave në Karbunarë
26/07 17:53
Top Channel/Me shpejtësi skëterrë dhe të dehur në timon, në pranga 16 shoferë, pezullohen 53 patenta
26/07 16:57
Top Channel/ Dy të dyshuar me Delta në Pogradec. I kthyen autoritetet greke në kufi
26/07 15:36
Top News – I shtohet një anëtar Gjykatës së Lartë/ Presidenti dekreton Artur Kalanë, edhe 11 vakanca
26/07 15:20
Top News-Rindërtimi pas tërmetit/Kryebashkiaku Veliaj inspektime në Farkë të Madhe
26/07 15:18
Top Channel/ Delta erdhi, preku dhe të vaksinuar/ Asnjë prej tyre nuk është në gjendje të rëndë
26/07 15:16
Top Channel/ Shtëpitë e pastërmetit: Në Tiranë vijon ndërtimi i banesave të reja
26/07 15:15