Top Channel/ “Tërmet” në qeverinë britanike/ Ministri i financave “kurban” i taksave
14/10/2022 19:55

As te 40-at nuk i mbushi si dite Ministri i ri britanik i Financave i cili bashke me kryeministren qe pasoj Boris Johnson hartuan programin ekonomik te qeverise se tyre i cili po rezulton katastrofik per financat e Britanise dhe britanikeve te thjeshte. Pas disa terheqjesh poshteruese te politikave te saj fiskale qe kane cuar ne renien e sterlines, ne rritjen e pagesave te kredive bankare imobilare te britanikeve dhe rreziqet e shumta per fondin e pensioneve te britanikeve, Liz Truss rrezikon te jete kryeministrja me jeteshkurter ne historine e Britanise.

Top News/ Frikë nga pushtimi rus! SHBA i dërgon Ukrainës raketat e planifikuara për aleatët
20/06 21:28
Top Channel/ Putin në Vietnam, miqësia që refuzon të vdesë! SHBA: Promovim i luftës kundër Ukrainës
20/06 21:02
Top News/ Putin sfidon Perëndimin/ Rusia nënshkruan dhjetëra marrëveshje me Vietnamin
20/06 20:40
Top News/ Mark Rutte do drejtojë NATO-n/ Kryeministri holandez fiton garën, ikën Stoltenberg
20/06 19:59
Top News/ Bie emigracioni drejt BE! Aplikimet për azil u ulën me 24% në tremujorin e parë
20/06 17:55
Top News/ Mbi 1000 viktima nga i nxehti / Pelegrinazh në 50 gradë celcius, më e keqja do të vijë
20/06 16:26
Top Channel/ U dënuan për marijuanë, falen 2.5 milionë amerikanë!
20/06 15:20
Top News/ Alarm në Gjermani, rrezik terrorist/ Arrestohet agjenti i fjetur i ISIS, planifikonte sulm
20/06 14:51
Top News/ Përvëlim në 40 gradë celcius dhe stuhi / Moti ekstrem gjunjëzon Evropën, kaos në kontinent
20/06 12:35
Top News/ Tymosni hashah, mos pini alkool…Çfarë i tha policia gjermane fansave të Euro 2024?
20/06 12:32
Top News/ Kim Jong un, dy qen dhuratë për Putin / ’Romancë’ mes dy liderëve në Korenë e Veriut
20/06 12:27
Top News/ SHBA rihap portin në Gaza…U mbyll pas motit të keq, më shumë ndihma në enklavë
20/06 12:20
Top News/ Putin bën shoferin e Kim Jong un / Në limuzinën antiplumb 450 mijë dollarëshe
20/06 12:19
Top News/ Ruanda nuk ‘tremb’ klandestinët / 880 emigrantë në Britani në një ditë të vetme
20/06 12:11
Top News/ Garda Revolucionare, grup terrorist / Irani i tërbuar me Kanadanë: Veprim politik
20/06 12:09
Top News/ Pas Penianit, Putin në Vietnam / Vendi neutral për pushtimin e Ukrainës, SHBA e zemëruar
20/06 12:09
Top Channel/ Lajcak pas Prishtinës në Beograd, analistët: “Mision i pamundur”!
20/06 11:58
Top Channel/ Hezbollahu kërcënon Izraelin: Gati për luftë, s`do keni ku të fusni kokën!
20/06 11:57
Top Channel/ Putin “ofensivë diplomatike”, pas Koresë së Veriut “zbarkon” në Vietnam!
20/06 11:56
Top Channel/ E pabesueshme sa kushton një litër naftë në Palestinë! Banorët përdorin vajin e gatimit
20/06 11:50