Top Channel /Tentuan t’i “arratiseshin” policisë me taksi / Kapen në Spanjë dy “skifterët” shqiptarë
05/02/2023 15:22

Dy të rinj shqiptarë janë vënë në pranga nga policia spanjolle nën akuzën si autorë të grabitjes së disa banesave në rajonin e Morrazos. Policia mori njoftim nga pronarët e një shtëpie se ishin grabitur dhe menjëherë ngriti disa postblloqe për të pamundësuar largimin e tyre me objektet e vjedhura. Efektivë mbetën të habitur teksa në bordin e një taksie zbuluan pikërisht dy shqiptarët e moshave 27 dhe 29 vjec, që me vete kishin dhe sendet me vlerë që kishin marrë nga shtëpia. Gjatë kontrollit në mjet, policia gjeti doreza dhe një elektrik dore që dyshohet se janë përdorur gjatë grabitjes, gjë që u vërtetua pas gjetjes së parave dhe bizhuterive.

Top Channel/ SHBA, 690 milionë dollarë për forcimin e demokracisë e medias: Përfiton dhe Shqipëria?
30/03 11:11
Top Channel/ Gjermania miraton projektligjin e emigracionit, merr 50 mijë punëtorë nga Ballkani!
30/03 10:58
Top Channel/ Peshkatarët francezë bllokojnë portin në protestë ndaj zonave të ndaluara peshkimit
29/03 22:58
Top News – Maqedonia i jep 12 helikopterë Ukrainës/ Shkupi paraprin Ballkanin me ndihmat usharake
29/03 22:01
Top News – Britania, baza ushtarake për emigrantët/ Premtimi i Sunak për trajtimin e azilkërkuesve
29/03 21:49
Top News – Biden mbledh liderët botërorë!/ SHBA ndan 700 milionë dollarë për demokracinë
29/03 21:43
Top News – “Xhuxh” dhe “Satana”, oligarkët rusë tallen me presidentin Putin
29/03 20:55
Top News – Tre miliardë dollarë për municione, Polonia miraton programin e ri
29/03 20:54
Top News – Grupi mafioz sulmon me armë gazetën/ Media e famshme në Kolumbi nën breshëri plumbash
29/03 20:47
Top News – SHBA thirrje të armatosen mësuesit/ Tronditje pas masakrave në shkolla
29/03 20:40
Top News – Gjermania ligj për shqiptarët/ Ballkanasve s’do u kërkohet gjuha dhe kualifikimi
29/03 19:27
Top News – Vritet komandanti më famëkeq i Putinit/ A e eleminoi Ukraina nënkolonelin rus!
29/03 17:55
Top News – Spiunët më efektivë se ushtria/FSB ka nën kontroll të plotë rajonet e pushtuara
29/03 17:55
Top News – Rusia, prova të çmendura me raketa/ Merr vendim që të mos informojë SHBA-në
29/03 17:44
Top News – Qofte me mish mamuthi, ‘me shije pule’ / Kafsha është zhdukur 4 mijë vite më parë, por…
29/03 17:36
Top News – Ukraina fillon kundërsulmin…! ’Dridhet Moska’, godet qytetin e kontrolluar nga Rusia
29/03 16:15
Top News – Goditje bërthamore për hakmarrje! Nëse Putin nuhat disfatën, sulm ndëshkues jo taktik
29/03 16:14
Top News – Lojëra lufte me raketat e frikshme Yars / Rusia kërcënon botën, tregon fuqinë bërthamore
29/03 16:05
Top News – Ethet e arit në vendin e varfër…toka si djath zviceran, shpresë dhe dëshpërim
29/03 16:04
Top Channel/ Italia ndalon mishin e laboratorit:” Nuk e duam”! Gates promovon mishin sintetik!
29/03 15:33