Top Channel/Të ndarë edhe për dëshmorët, ceremonia për ‘5 Majin’ në varrezat e dëshmorëve të atdheut
05/05/2021 12:15

Dita e vrasjes së Qemal Stafës nga fashistët përkujtohet si dita e përkujtimit të dëshmorëve në Shqipëri. Në ceremoninë shtetërore organizuar me këtë rast Presidenti Meta ishte së bashku me kryetarin e Kuvendit Ruçi, ministrat Xhaçka dhe Peleshi, shefi i shtabit të ushtrisë si dhe kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj. Ata nderuan me homazhe të rënët gjatë Luftës së Dytë Botërore kundër fashizmit, duke vendosur kurora me lule në monumentin ‘Nënë Shqipëri’, Presidenti Meta kishte edhe një mesazh. Të ndarë nga ceremonia shtetërore ishin përfaqësuesit e opozitës, Lulzim Basha shoqërohej nga disa prej deputetëve të PD në këtë ceremoni. Pas vendosjes së kurorave me lule në monumentin ‘Nënë Shqipëri’, Basha dhe deputetët vendosën tufa me lule në varrin e Azem Hajdarit, si dhe në përkujtimoren e 22 intelektualëve të pushkatuar pa gjyq për bombën në ambasadën sovjetike, një tufë me lule në varrin e kapiten Feti Vogli që ra në Afganistan, dëshmores Zarife Hasanaj që ra në misionin e NATO-s si dhe në varrin e dëshmorit Skerdilajd Llagami rënë në Luftën e Kosovës.

Top News – Dosja nga Kuvendi në Kushtetuese/ Shkarkimi i Ilir Metës mbërrin në gjykatë
14/06 11:07
Top News – Pas takimit mes Ramës dhe Blinken/ Yuri Kim, një mesazh amerikan për Shqipërinë
14/06 11:01
Top Channel/Prioritetet e Shqipërisë në OKB,çështjet që përballin anëtarët e Këshillit të Sigurimit
13/06 02:11
Top Channel/ Kongresi i PS, Rama tregon strategjinë. Ruçi jep dorëheqjen nga çdo funksion politik
13/06 02:09
Top Channel/ Ministrja Xhaçka voton në Asamblenë e Përgjithshme të OKB
11/06 16:50
Top News – Kongresi i jashtëzakonshëm i PS/ Balla-do vendosë piketat për mandatin e tretë
11/06 16:19
Top Channel/ A do dekretojë Meta qeverinë Rama 3? Presidenti reagon kundër Kuvendit aktual
11/06 15:17
Top Channel/ PS, Kongres për mandatin e tretë/ Balla i sigurt për bashkëpunim me PD në shtator
11/06 15:14
Top Channel/ Do e njohë vendimin e Gjykatës Kushtetuese nëse voton shkarkimin? Ja përgjigja e Metës
11/06 14:30
Top Channel/ Balla jep detaje për Asamblenë:Për socialistët është festë! Ç’pritet të miratohet nesër
11/06 12:26
Top Channel/ BE ofron 30 miliardë euro Ballkanit. Varhelyi: Në qershor vendimi për Shqipërinë
10/06 15:11
Top Channel/ Karta e gjelbër të njihet nga BE! Kërkesa e Ramës për komisionarin për zgjerimin e BE
10/06 15:10
Top Channel/ Samiti i Krerëve të Ballkanit Perëndimor, Rama pret të gjithë liderët e rajonit
10/06 12:52
Top News – Kryeministrja e Serbisë/ Brnabiç takohet me Ramën para samitit: Pa koment
10/06 12:35
Top News – Presidenti i Malit të Zi/ Milo Gjukanoviç me Ramën për Samitin Ballkanik:Pa koment
10/06 12:34
Top News – Rama takon Albin Kurtin/ Para nisjes së samitit të ballkanit: Pa koment
10/06 12:33
Top News – Rama takohet me Zaev/ Në nisje të samitit të liderve të ballkanit: Pa koment
10/06 12:32
Top Channel/ Samiti i Ballkanit Perëndimor në Tiranë, me liderët e rajonit e komisioneri Varhely
10/06 12:28
Top News -Votoi për shkarkimin e presidentit/Tedi Blushi publikon foton e deputetit me euro në ballë
10/06 12:02
Top News – Samiti i liderëve të Ballkanit/ Kryeministri Rama me homologun e Bosnjë-Hercegovinës
10/06 11:31