Top Channel/ “Të lumtë pushka…”/ Juristja e PD mbron autorin e plagosjes së inspektorit
13/08/2022 19:57

Inspektori Ilirjan Gavelli pati fat dhe plumbat që shkrehu arma e Qani Muçës nuk i morën jetën. Në një kohë që 52- vjeçari është nën kujdesin e mjekëve, juristja Adriana Kalaja e cila njëherësh mban edhe postin e kryetares se Komisionit të Apelimit mori në mbrojtje autorin. “Nëse do kishim vepruar të gjithë që nga 2013 ashtu siç veproi Qani Muça, banditët nuk do ishin bërë miliardjerë e më pas të blinin votën, shoqërinë civile, pluraluzmin dhe demokracinë. Nëse ti nuk mbron dot shtëpinë dhe familjen tënde, nuk mund të mbrosh mikun, shokun, fqinjin, bashkëpunëtorin, qytetin dhe vendin tënd. Respekt dhe vlerësim për Qani Mucën. Të lumtë pushka – thotë populli”, sipas saj.

Top Channel/ PD, ligj për lustracionin: Preken sigurimsat, drejtuesit e partisë e shtetit para ‘90
28/09 15:19
Top Channel/ Nga sot rriten pagat! Vendimi i qeverisë, nga policia deri tek administrata publike
28/09 15:05
Top News – PD e Berishës, tjetër ligj për lustracionin!/ Kërkon votën edhe nga maxhoranca socialiste
28/09 14:48
Top News – Të përjashtuarit e Ramës në 9 vjet!/Nga Arben Ahmetaj…tek rikthimet e bujshme!
28/09 14:10
Top Channel/ PS ndryshon formacionin. Klosi në Vlorë, Spiropali në Shkodër, Majko në Kukës
28/09 11:57
Top News-PS ‘ndez’ motorët e fushatës zgjedhore/Arben Ahmetaj asnjë funksion, të deleguarit në qarqe
27/09 21:37
Top Channel/ PS nis fushatën/ Mblidhet kryesia e partisë socialiste
27/09 19:42
Top News- PD, kërkesë në SHBA për paratë ruse/Enno Bozdo në ‘Zona Zero’ flet për auditimin
27/09 19:13
Top News-PS mbledh Kryesinë për kandidatët në zgjedhje, kush do të jetë për një tjetër mandat…!?
27/09 18:19
Top News-Yuri Kim nuk njeh Berishën/ Ambasadorja Amerikane takon Jorida Tabakun dhe Etilda Gjonaj
27/09 17:39
Top Channel/ Bilanci i turizmit, Rama tregon projektet për shtimin e numrit të vizitorëve
27/09 15:41
Top Channel/ Meta kërkon kandidatë të përbashkët! Ftesë për Berishën
27/09 15:32
Top Channel/ Basha do të merret në pyetje për paratë ruse, i pari para grupit të auditit në PD
27/09 15:17
Top News- Nga kandidatët… tek një mesazh për Berishën/ Ilir Meta kërkon protesta- Nevojë ulëritëse!
27/09 15:05
Top Channel/ Mblidhet kryesia e PS! Ndryshime në drejtimin politik të disa qarqeve
27/09 12:35
Top Channel/ Paratë ruse, selia blu lajmëron grup auditi për të kontrolluar veprimet e Bashës
27/09 12:03
Top News – PD nxjerr dokumentin e zgjedhjeve lokale/ Berisha, apel të fortë për revoltat e vjeshtës
26/09 19:50
Top Channel/ Berisha: Fakte për paratë ruse, seliu blu lajmëron grup auditi për veprimet e Bashës
26/09 19:43
Top News -Dilemat e socialistëve për zgjedhjet lokale/Mbledhja e kryesisë, për emrat që rikandidojnë
26/09 16:08
Top Channel/ “Bashkohuni me protestën”! Mbyllja e Kolegjit, Berisha: Rama drejton vendin nga Lindja
26/09 14:45