Top Channel/ Talebanët duan ndihmë! Mes krizës, duhet të përballojnë pasojat e tërmetit
23/06/2022 13:06

Tërmeti shkatërrimtar në Afganistan dhe pasojat që la pas janë një sfidë që talebanët nuk mund ta kalojnë të vetëm. Udhëheqësit e rinj e kanë izoluar vendin duke ndjekur politika të ashpra të linjës ekstremiste islame. Por tani kërkojnë ndihmë për të vazhduar me operacionet e shpëtimit dhe për të rimëkëmbur zonat e prekura. “Nuk mund të japim shifra të sakta se sa shtëpi janë shkatërruar, por janë mijëra banesa. Fshatra të tërë janë shkatërruar. Bëjmë thirrje për ndihmë sepse nuk mund ta përballojmë të vetëm këtë ngjarje. Duam që komuniteti ndërkombëtar të punojë me ne në këtë moment dhe të vazhdojë bashkëpunimin me ne”, thotë Sharafuddin Muslim.

Top Channel/ Mbyllet samiti i G7, liderët: Nuk do i ndalim sanksionet ndaj Rusisë
28/06 15:06
Top News – Shkrihen akujt mes Erdogan dhe Biden / Takohen në Madrid, F-16 dhe Rusia në axhendë
28/06 14:55
Top News – 101 vjeç, dënohet roja e kampit nazist / Pesë vite në qeli…a do të dalë më që andej?
28/06 14:52
Top News – Përplaset me kamionin e mbeturinave / Treni del nga shinat, tre viktima, shumë të lënduar
28/06 14:19
Top Channel/ Ndërprerja e gazit rus, Austria përgatitet të rihapë termocentralin e qymyrit
28/06 14:17
Top News – Shpërthen gazi klorin… / 12 viktima në port, 251 persona të lënduar
28/06 14:15
Top News – 648 mijë kërkesa për azil / BE, rriten aplikimet, kryesojnë afganët e sirianët
28/06 14:10
Top News – I nxehti më i madh që ng 1875! / Qershor përvëlues në Tokio, rrjeti energjetik në kolaps
28/06 14:09
Top News – Nëse NATO ‘prek’ Krimenë…! / Medvedev kërcënon me Luftën e Tretë Botërore
28/06 13:58
Top News – Tornadoja ‘fshikullon’ qytetin / ’E tmerrshme!’, banorët reagojnë pas eventit të rrallë
28/06 12:52
Top News – Kinezët në pishinë…temperatura 42 gradë / Vala e të nxehtit mbërthen vendin
28/06 12:51
Top News – 25 vite Hong Kongu kinez… / Presidenti kinez në ceremonitë festive
28/06 12:51
Top News – Pesë kërcënime për aleancën e NATO-s/Nga kundërshtimi i Erdogan tek përçarja ekonomike
28/06 12:37
Top Chanel/ 18 të vdekur në qendrën tregtare në Ukrainë, rusët sulmojnë me raketa
28/06 12:27
Top Channel/Mozaiku i periudhës romake, “ylli” i muzeut të ri në Izrael!
28/06 12:22
Top News – Sistemi më i sofistikuar në planet / Si SHBA mbrohet nga sulmet e mundshme me raketa
28/06 12:03
Top News -300 mijë trupa të reagimit të shpejtë/NATO po përgatitet për luftë, në rrezik krahu lindor
28/06 12:01
Top News – Falimentimi i Rusisë… / Çfarë pasojash ka pamundësia e pagesës së borxheve
28/06 11:49
Top News – Kriza e karburanteve ‘kafshon’ / Ja vendi që ndaloi shitjen e naftës për makinat private
28/06 11:44
Top News – Rusia, organizata më e madhe terroriste në botë! / Zelenski denoncon sulmin rus
28/06 11:43