Top Channel/Superjahti i miliarderit britanik mbërrin në Durrës,Joe Lewis pritet të takohet me Ramën
13/04/2024 19:27

Superjahti “Aviva” i miliarderit britanik Joe Lewis, presidentit të klubit anglez të futbollit “Tottenham Hotspur” ka mbërritur të premten në darkë në portin detar të Durrësit ku do të qëndrojë deri të hënën. Aviva është ankoruar në kalatën nr. 5 të portit detar. Me një gjatësi prej 98,4 metrash dhe ekuipazh prej 35 vetash, superjahti mund të akomodojë deri në 16 persona në 8 suitat e tij. Ai është ndërtuar në Gjermani në 2017 dhe i përket pronarit të Totenhamit, Lewis, i cili, sipas burimeve nga Drejtoria e Përgjithshme Detare, pritet të mbërrijë në vendin tonë në linjë ajrore për t’u takuar me kryeministrin Edi Rama. Nuk dihet arsyeja e këtij takimi, por më pas miliarderi britanik me shumë gjasa, sipas burimeve nga porti i Durrësit, do të largohet nga vendi me jahtin e tij. Pritet që jahti të furnizohet dhe me karburant gjatë qëndrimit në portin e Durrësit. Joseph C. Lewis, i lindur më 5 shkurt 1937, është një biznesmen, investitor dhe filantrop britanik, i cili zotëron një numër pasurish kryesisht përmes portofolit të investimeve të Tavistock Group. Më parë ishte pronari kryesor i ENIC Group, që kishte klubin e futbollit Tottenham Hotspur nga viti 1991 deri në tetor 2022. Më pas pronësia kaloi te fondacioni i familjes Lewis.

Top Channel zbulon videon e dhunës ndaj avokatit Sokol Mëngjesi
29/05 23:22
Top Channel/ “Korriku do ju gjejë me paga 900 euro”, Rama flet edhe për pensionet
29/05 23:15
Top Channel/ U godit për detyrën, Berisha për Mëngjesi: Pagoi betejën për ligjin, sulm ndaj opozitës
29/05 23:02
Top News – Avokati u rrah barbarisht/ Del video e momentit kur 3 autorët e sulmojnë
29/05 22:53
Top Channel/ Zjarri në spitalin e Shkodrës, ja për çfarë dyshohet
29/05 22:35
Top News- Gjata: Goditja ndaj avokatit Sokol Mëngjesi ishte atentat…
29/05 22:30
Top News/ EKSKLUZIVE! Del video kur sulmohet brutalisht avokati Sokol Mëngjesi
29/05 22:25
Top Channel/ Del VIDEO, ja momenti kur avokati Sokol Mëngjesi dhunohet para derës së kopshtit
29/05 22:16
Top News – Sulmi ndaj avokatit Mëngjesi, Rithemelimi/ Duan ta trajtojnë si rastin Rasha
29/05 22:15
Top News/ Zjarr në Spitalin e Shkodrës, përfshihen nga flakët depot e barnave
29/05 22:13
Top News- Berisha: Sokol Mëngjesi u sulmua nga një grup kriminal, donin ta vrisnin
29/05 22:00
Top Channel/ Përfshihet sërish nga flakët spitali i Shkodrës, pacientët në panik
29/05 21:59
Top News/ U përfshi nga flakët, dalin pamjet brenda spitalit të Shkodrës pas fikjes së zjarrit
29/05 21:56
Top News- Dhuna ndaj avokatit, Berisha- Goditje e mirëfilltë politike
29/05 21:45
Top News- Berisha nuk tërhiqet dhe pse policia zbardhi ngjarjen- Mëngjesin donin ta vrisnin
29/05 21:35
Top News – Kushtet e BE për reformën në administratën shqiptare/ Meritokraci dhe vlerësim
29/05 20:47
Top News – Pas pagave, rritje pensionesh/ Rama pranon kritikat e ekspertëve ndërkombëtarë
29/05 20:41
Top News – ‘Ekspozimi i korrupsionit, sukses i drejtësisë’/ Rama flet për hetimet në administratë
29/05 20:38
Top News – Paga 900 euro, nga muaji korrik/ Rama- Në një vit, 400 mln lekë për punonjësit
29/05 20:38
Top News – Ndryshon orari i administratës/ Rama – Sjellim fleksibilitet për punonjësit
29/05 20:37