Top Channel/Subvencioni i grurit, fermeri: Me 30 mijë lekë për ha, vitin tjetër do kultivoj më shumë
06/08/2022 19:48

Dhimitër Sulovari nga Shijaku, në vitin 1993 la Shqipërinë me mendimin që puna në bujqësi kërkon shumë mund dhe të jep pak fitim. Por qëndrimi në Itali bujkut shqiptar i mësoi se nga toka mund të nxjerrësh edhe para. Në vitin 2003 si fillim ai mbolli vetëm 1 ha me grurë, ndërsa sot fermeri i drithërave zotëron një sipërfaqe tokë prej 60 hektarë.

Top News-Plagoset në mes të Tiranës punonjësi i IMT/U qëllua nga pronari i banesës që po prishej
12/08 20:03
Top News-Një shërbim ende në duart e hakerave/Rikthehet në normalitet të plotë e-Albania
12/08 20:02
Top Channel/ “Do ketë ‘non grata’ të tjerë”,Ambasadori britanik: Valë e dytë deri në fund të vitit
12/08 19:58
Top Channel/ SHBA fut në listën e zezë zv/presidentin e Paraguajit: Dha ryshfet për të mos u hetuar
12/08 19:56
Top News- Të gjitha rrugët të çojnë në Shqipëri!/ Më shumë se 18 mijë spanjollë vetëm për 2022
12/08 19:54
Top Channel/ “Unë fiqtë, iliri miqtë”/ Kundërsulmi i Veliajt: Unë shita fruta, ai shiti shokët
12/08 19:50
Top Channel/ Qëllohet punonjësi i IMT/ Autori i plagosjes pronar i shtëpisë që po shembej
12/08 19:45
Top Channel/ Plagosja e punonjësit të IMT-së, plumbat kapin rastësisht edhe një mjet luksoz
12/08 19:33
Top News- Shqipëria sërish në dorë të Greqisë!/Çështja e detit mund të bllokojë intergrimin në BE
12/08 19:22
Top Channel/ Plagosi punonjësin e INUK-ut, momenti i arrestimit të 55-vjeçarit Qani Muça
12/08 19:00
Top News-Plagoset me armë zjarri punonjësi i IMT, niset drejt spitalit; autori në pranga
12/08 18:36
Top News- Arriti të kalojë bllokadën ruse/Trajleri me grurë ukrainas bllokon aksin Tiranë-Durrës
12/08 18:28
Top Channel/ Shkoi për t’i prishur banesën, qytetari plagos punonjësin e INUK-ut
12/08 18:26
Top News-Braktiset Tirana, dyndje mjetesh në dalje; krijohet trafik i rënduar
12/08 17:53
Top Channel/ Trafik kilometrik në autostradën Tiranë-Durrës, bllokohet qarkullimi i automjeteve
12/08 15:58
Top News – Dekreti i Begajt dhe aleanca me Metën!/ Berisha i thotë të gjitha, çfarë ndodh në shtator
12/08 15:43
Top Channel/ Tirana “mirepret” stuhinë ! Rrebesh shiu e bresheri, ulen temperaturat
12/08 15:28
Top Channel/ Arrestimi i Sokol Bodes, si u kap polici i bandës Habilaj 5 vite pas arratisjes
12/08 15:12
Top Channel/ Nuk pranoi ti jepte policisë dokumentacionin e skafit, i bllokohet mjeti 42-vjeçarit
12/08 15:03
Top Channel/ Aksidentohet trajleri me grurë në autostradën Tiranë-Durrës, derdhet i gjithi në tokë
12/08 14:36