Top Channel/ Stuhia ‘mbërthen’ SHBA-në, me mijëra mbesin pa energji elektrike
17/01/2022 11:13

Një stuhi e madhe dimërore, e përcjellë nga bora dhe akulli, në disa pjesë të Shteteve të Bashkuara dhe Kanadasë, ka përballur mbi 80 milionë banorë me paralajmërime për motin. Më shumë se 145,000 persona janë pa energji elektrike në disa rajone jugore dhe lindore. Virxhinia, Xhorxhia, Karolina Jugore dhe ajo Veriore, kanë shpallur gjendje të jashtëzakonshme.

Top News/ ‘Derisa vdekja të na ndajë…’ / Kush mund ta udhëheqë Rusinë pas Vladimir Putinit?
25/07 12:36
Top News/ Bombarduesit rusë e kinezë pranë Alaskës / SHBA alarmohet: Hera e parë që veprojnë bashkë
25/07 12:31
Top News/ Putin ‘pajton’ Erdoganin me Assadin / Pret liderin sirian në Kremlin
25/07 12:30
Top Channel/ Netanjahu flet në Kongresin amerikan! Do takojë Biden, Harris dhe Trump
25/07 12:21
Top Channel/ Kroacia shpall non grata politikanët ekstremistë të Malit të Zi që hynë në qeveri
25/07 12:11
Top News/ ‘Pasova stafetën’ për të bashkuar vendin / Biden para kombit: Është radha e brezit të ri
25/07 12:11
Top News/ Netanyahu takon Biden dhe Harris…Pritet me protesta në Uashington: T’i jepet fund luftës
25/07 12:07
Top Channel/ Trump: Joe, je i pushuar! Trump komenton fjalimin e Presidentit
25/07 12:07
Top Channel/Biden: Stafetën të rinjëve/“E respektoj zyrën e presidentit por dua më shumë vendin tim”
25/07 12:02
Top News/ Netanjahu mban fjalim në Kongres/ Kërkon mbështetjen e amerikanëve, nuk heq dorë nga lufta
25/07 10:27
Top Channel/ Bianca Censori trondit përsëri, shfaqet provokuese krah Kanye West…
24/07 22:29
Top Channel/ “Garë mes një krimineli dhe një ish-prokuroreje”, Harris e Trump me sulme njëri-tjetrit
24/07 22:01
Top Channel/ Pasaportat më të fuqishme në botë! Singapori mban vendin e parë, pasohet nga…
24/07 21:57
Top Channel/ “Nga toka del zjarr”, ankohen turistët në Madrid: Po përvëlohemi!
24/07 21:54
Top Channel/ Scholz: Kandidoj për mandatin e dytë si kancelar. SPD fiton zgjedhjet në 2025
24/07 21:29
Top Channel/ Ishujt grekë në “hall”, shpallet gjendja e jashtëzakonshme në mes të sezonit turistik
24/07 20:22
Top Channel/ Harris kryeson ndaj Trump! Sondazhi i Reuters: Demokratja ka më shumë mbështetje
24/07 20:18
Top News/ ‘Gropa’ në mbrojtjen e Evropës / Nato gjen mangësi, planifikuesit ‘përveshin mëngët’
24/07 15:53
Top News/ Moska dhe Kievi në bisedime…!? Kremlini: Sinjali i Ukrainës në unison me ne
24/07 15:29
Top News/ Trump padit Kamala Harris / Mori paratë e fushatës së Biden, shkeli ligjet federale
24/07 15:18