Top Channel/ SPAK mbyll hetimet ish-punonjësin e ATP që mashtronte për kthime pronash
22/11/2023 11:39

Prokuroria e Posacme ka përfunduar hetimet paraprake dhe ka dërguar çështjen për gjykim Gjykatës së Pasacme Antikorrupsion për ish-inspektorin e Agjencisë së Trajtimit të Pronave Ilir Kapetani i përfshirë në 22 raste korruptive me trashëgimtarë të ish pronarëve. SPAK ka dalë në konkluzionin se gjatë kërkesave që bënin për kthimin dhe kompensimin e pronave Kapetani ju premtonte zgjidhje ish-pronarëve në këmbim të parave. Pas provave të gjetura mbi Specialistin e Shqyrtimit të Dosjeve pranë Agjencisë së Trajtimit të Pronave rëndon akuza e “Korrupsionit pasiv të personave që ushtrojnë funksione publike” në 22 raste. Kapetani u arrestua me urdhër të SPAK që më 20 mars të këtij viti, ndërkohë të pandehur janë edhe qytetarët të cilët i dhanë ryshfet ish zyrtarit të Agjencisë së Trajtimit të Pronave. 17 qytetarët sipas SPAK akuzohen për “Korrupsion aktiv të personave që ushtrojnë funksione publike”.

Top News/ Rrezikoi të futej me makinë brenda dyqanit, shoferi merr plagë në kokë
13/06 12:35
Top Channel/ Aksident në Vlorë! Mjeti tenton të parakalojë autobusin, përfundon te qepenat e dyqani
13/06 12:33
Top Channel/ Mbyllet konferenca e EUROPOL/ Dakordësi për bashkëpunim në luftën me krimin
13/06 12:30
Top Channel/ Pelegrinazhi në Kishën e Laçit/ Besimtarët në mbylljen e 13 të martave të shenjta
13/06 12:29
Top Channel/ Metalurgjiku, simbol i ndihmës kineze! Mesazhet, 75-vjetori i marrëdhënieve diplomatike
13/06 12:22
Top Channel/ Të miturit, më pak dënime/ Gjyqtari: Evidentimi i problematikëve nis nga shkolla
13/06 12:19
Top News/ Nën akuzë për shpërdorim detyre/ Dënohet me 8 muaj burg ish-kryebashkiakja e Libohovës
13/06 12:06
Top News/ Ditëlindja e Partisë Socialiste / Rama shmang fjalimin e gjatë, ‘senatorët’ nuk mungojnë
13/06 11:52
Top Channel/ Vrasja e Nikulajt/ Ruben Saraiva paraqitet në gjykatën e Lezhës, kërkon ndryshim mase
13/06 11:39
Top News/ 120 mijë euro, apartament dhe prona/ I sekuestrohen pasuritë 36-vjeçarit në Fier
13/06 11:06
Top News/ Meta takon ‘Dumdumanin’. Pas Kryemadhit, edhe ish-Presidenti thirret në SPAK
13/06 11:03
Top News/ Seanca e parë në themel për Gjicin/ Mungon Alma Kaçi, togat e zeza vendosin ta shtyjnë
13/06 10:48
Top Channel/ Ferrari 130 mijë €, apartamente, toka/ Pamje nga sekuestrimi i pasurisë së 36 vjeçarit
13/06 10:39
Top News/ Meta në SPAK- Po shkoj të takoj Dumdumanin
13/06 10:24
Top Channel/ Aksident në aksin Levan-Tepelenë, 30-vjeçarja humb kontrollin e makinës
13/06 10:13
Top News/ Shëtiste turistë me jaht pa licencë/ Gjobitet pronari, i bllokohet mjeti
13/06 09:04
Top Channel/ Pasi mori vulën, Berisha thirrje deputetëve që mbështesin Bashën: Vendi juaj është te…
12/06 22:42
Top Channel/ Partia Socialiste feston 33-vjetorin, mesazhe nga Ruçi, Braçe e Veliaj: PS më e pjekur
12/06 22:11
Top Channel/ PS feston 33 vjetorin e krijimit, Ruçi: 33% më e rritur krahasuar me 3 vite më parë!
12/06 21:08
Top Channel/ “Nuk sfidoj sistemin e drejtësisë”, Kryemadhi: Lufta ime është politike, me Metën…
12/06 20:24