Top Channel/ Skandali i Katarit, PE i heq imunitetin dy eurodeputetëve!
03/01/2023 12:16

Jehona e skandalit të korrupsionit mes BE-së e Katarit vazhdon të ndihet në Parlamentin Europian, i cili duket i vendosur t`i shkojë verifikimeve deri në fund e të ndëshkojë përgjegjësit. Një procedurë ka nisur për heqjen e imunitetit të dy anëtarëve të tij pas një kërkese nga drejtësia belge që po heton aferën shokuese. Dy burime pranë hetimit i thanë agjencisë Reuters se eurodeputetët në fjalë janë belgu Marc Tarabella dhe italiani Andrea Cozzolino. “Pas një kërkese nga autoritetet gjyqësore belge, kam nisur një procedurë urgjente për heqjen e imunitetit të dy anëtarëve të Parlamentit Evropian”, tha në Twitter presidentja e parlamentit Roberta Metsola. "Nuk do të ketë pandëshkueshmëri për asnjë," shtoi ajo. Avokati i Tarabella, Maxim Toller, tha se klienti i tij ishte në favor të heqjes së imunitetit. Më parë, eurodeputeti Tarabella mohoi të kishte kryer ndonjë shkelje, duke thënë

Top Channel/ Protestat “gjunjëzojnë” qeverinë izraelite. Shtyhet reforma gjyqësore
27/03 22:18
Top Channel/ Tragjedi në Ekuador! Rrëshqitjet e dheut shkaktojnë mbi 16 viktima
27/03 22:09
Top Channel/ Diskutime për sigurinë, shefi i mbikëqyrjes bërthamore të OKB-së takim me Zelensky-n
27/03 21:41
Top News – Zelenskey zbret në frontin e luftës, takon ushtarët në Zaporizhia
27/03 20:52
Top News – Dorëzohet Netanyahu, shtyn ndryshimet ligjore pas protestave të ashpra
27/03 20:20
Top News – ‘Fatkeqësisht kemi opozitë’ / Biden kapet mat në një tjetër gafë me mikrofon
27/03 20:17
Top News – Shteti amerikan që “tradhton” SHBA-të me Kinën
27/03 19:13
Top News – 10 ditë nga vendimi i GJNP-së / Si mund të arrestohet Vladimir Putin
27/03 19:13
Top News – 50 mijë punonjës nga Shqipëria e Ballkani!/ Si e presin kompanitë gjermane vendimin
27/03 19:01
Top News – Vendosja e armëve bërthamore në Bjellorusi/ Kina kundër Rusisë- Të fokusohemi te paqja!
27/03 17:47
Top News – Presidenti vs kryeministrit: Thirri mendjes! Izraeli në kaos, Netanjahu të ndalë reformat
27/03 16:21
Top News – NATO dhe Kievi në shënjestër / Putin i godet për 2 min, raketat Iskander në Bjellorusi
27/03 16:06
Top News – Përse luftohet për Bakhmutin… / Ukraina: Kontrolli i qytetit, ‘nevojë ushtarake’
27/03 15:35
Top News – Rusia, torpedo bërthamore në Paqësor / Putin nuk njeh kufi, gjithçka gati vitin tjetër
27/03 15:33
Top News – Shpikja më e madhe në dekada, Bill Gates vlerëson inteligjencën artificiale
27/03 15:31
Top Channel/ Jepet alarmi: Po rritet varësia e fëmijëve ndaj internetit, më shumë se para pandemisë
27/03 15:29
Top News – Polonia- NATO të qëndrojë e qetë!/ Rusia, armë bërthamorë në Bjellorusi
27/03 15:06
Top News – Polonia në kërkim të spiunëve rusë!/ Varshava përballë agjentëve të Kremlinit
27/03 14:38
Top News – ‘Pasardhësi’ i Putinit akuzon NATO!/ Perëndimi, palë në konfliktin në Ukrainë
27/03 13:58
Top Channel/ Pas SHBA-së, BE: Borrell paralajmëron nga “rreziku” i Kinës!
27/03 13:57