Top Channel/ “S’ka më kompromis me Ramën!” Zgjedhjet në PD, Basha takon demokratët në Dibër
30/05/2021 15:39

Në vjeshtë pritet të ndërhyhet sërish në ligjin zgjedhor. Mazhoraca kërkon bashkëpunimin e demokratëve për të mbyllur atë që nisën më 5 qershor, por Lulzim Basha nuk beson në sinqeritetin e ftesës. “Sot, kundërshtari politik, po mundohet ta fshehë masakrën zgjedhore duke na shtrirë dorën për bashkëpunim, pa vija të kuqe siç thotë, duke hedhur karremin që hajde të ndryshojmë ligjin zgjedhor, pasi ka bërë masakrën zgjedhore. Pra, duke dashur që në një moment ligështimi, dëshpërimi, të kompromentojë të vetmen forcë që ai e di, që jo vetëm e ka përballë, që nuk u gjunjëzua, po doli më e fortë dhe më e bashkuar nga Dibra, anembanë Shqipërisë”, tha Basha. Në 8 vite opozitë, Lulzim Basha ka bërë disa herë kompromise me Edi Ramën. Kete herë zotohet për të kundërtën, duke vënë në pikëpyetje pjesmarrjen e opozitës në komisionin e reformës zgjedhore. “Dua t’ju them se zgjidhja që unë propozoj dhe me të cilën dua të vazhdoj t’ju udhëheq, nuk është ajo e kompromisit me të keqen por e betejës deri në fund për të çuar në greminë ata që i çuam buzë greminës me 25 prill. I vetmi mjet që Edi Rama ka për t’i shpëtuar të pashmangshmes që është përballja që po vjen është që të na përçajë. Ndaj, ju ftoj të vijojmë betejën deri në rrëzimin e Edi Ramës”, shtoi kryedemokrati.

Top News/ Ditëlindja e Partisë Socialiste / Rama shmang fjalimin e gjatë, ‘senatorët’ nuk mungojnë
13/06 11:52
Top Channel/ Një ditë pas Kryemadhit, Meta shkon në SPAK! Ja veprimi epik që bëri pasi hapi derën
13/06 10:41
Top News/ Berisha: Kërkojini falje Belerit, ai refuzoi të kandidojë për Edi Ramën
12/06 21:21
Top News/ ‘Kam vulën dhe logon, hajdeni tek unë’, Berisha thirrje deputetëve të Bashës
12/06 21:18
Top News/ Berisha pas marrjes së vulës: Mesazhi i vendimit të gjykatës është bashkimi ynë
12/06 21:17
Top News/ Protestuesi poshtë ballkonit të Berishës: Prijësin tonë e mbajnë kot atje lart!
12/06 21:17
Top Channel/ Sula I dini hilet ju, urrejtje për opozitën! Braçe i kundërpërgjigjet me ulërima
12/06 20:22
Top Channel/ “Ju e quani administratën të ndërtuar lehtë”, Balluku: Përfaqësuesi…
12/06 20:21
Top Channel/ “175 mijë persona po pushohen nga puna”, Tabaku e ashpër: Tregu fason në pikëpyetje
12/06 20:21
Top Channel/ Spaho: Do të detyroheni të gëlltisni atë që keni nxjerrë, di fillojë llogaridhënia
12/06 20:20
Top Channel/ Korreshi nuk ndal ironitë dhe batutat në Parlament: Nuk hyjmë në BE me brekët grisur
12/06 20:19
Top Channel/ Manja: Ndryshimet që propozojmë do të… t’i japim atë vend që meritojnë
12/06 20:19
Top Channel/ “Njollë turpi”, Sula me tone të ashpra në Kuvend: Blerje nga qeveria, integriteti…
12/06 20:18
Top Channel/ “Shpërthen” Tabaku: Qeveria shkel ligjin! Braçe qesh nga vendi
12/06 20:18
Top Channel/ “Ky është një shantazh”, Braçe debaton me deputeten demokrate
12/06 20:17
Top News/ Rama me veteranët e PS në 33-vjetorin e themelimit të partisë
12/06 19:32
Top News/ Kryemadhi merret në pyetje nga SPAK: U thirra ne cilësinë e personit qe ka dijeni
12/06 17:06
Top News/ Siguria dhe integrimi/ Ministri Hasani takohet me presidentin e Finlandës
12/06 16:24
Top Channel/ Monika Kryemadhi në SPAK/ Prokuroria po heton pasurinë e bashkëshortes së Ilir Metës
12/06 15:34
Top Channel/ Basha flet për bashkimin e PD! “Bashkëpunoj me ta pasi të ndalin pazaret me Edi Ramën”
12/06 15:20