Top Channel/ Shqiptari i vrarë në Tivar: Do fliste, kërkoi bashkëpunim me drejtësinë!
27/02/2024 16:35

Detaje të reja kanë dalë në dritë lidhur me ngjarjen e rëndë që tronditi qytetin e Tivarit në Malin e Zi, ku u ekzekutua një i ri shqiptar, Edmond Mustafa. Mediat në Kosovë thonë se Mustafa, i përfshirë në një grup criminal, kishte kërkuar statusin e bashkëpunëtorit të drejtësisë, e në këmbim, do të ofronte informacione për disa vrasje. Ai ishtë marrë në pyetje më 27 mars 2022, në ambientet e Departamentit për Kundër Krime të Rënda të Administratës Policore të Malit të Zi dhe sokohe, kishte premtuar të ekspozonte krime të kryera nga anëtarët e grupit Shkaljar dhe të klanit Kavac. Pavarësisht faktit se ai pranoi pjesëmarrjen e tij në disa vrasje dhe përshkroi në detaje shumë të tjera, apo zbuloi emrat e autorëve e porositësve të këtyre ngjarjeve, kurrë nuk u arrestua e nuk mori statusin e bashkëpunëtorit që kërkoi. Sipas të dhënave, Mustafa ka specifikuar rolin e tij në dy krime të rënda: vrasjen e Sllobodan Sharanovicit, që humbi jetën në një përballje mes bandash në Budva, dhe vrasjen e Ivan Labanit. Më pas Mustafa deklaroi se donte të tregonte vullnetarisht gjithçka që dinte për veprat kriminale të kryera nga organizata kriminale të cilës i përkiste. Mustafa u qëllua për vdekje mëngjesin e sotëm, dhe për këtë ngjarje është pragosur si i dyshuar kryesor shtetasi Dino Ibrahimovic.

Top News/ Komisioni parlamentar për dezinformimin/ BE-Kujdes, nisma të respektojë lirinë e shprehjes
18/04 11:53
Top Channel/ Basha i drejtohet deputetëve të Rithemelimit: Bëjnë si i bukuri shejtan, janë të kapur
18/04 11:47
Top Channel/ “Nuk është vetëm mandati i Olta Xhaçkës…”, Basha: Se ku qëndrojnë ata është e qartë
18/04 11:42
Top Channel/ Basha për mediat: Pazari është i qartë, ky parlament ka marrë fund
18/04 11:42
Top Channel/ “E kanë ngrënë lugën e çorbës së prishur”, Basha-deputetëve të Rithemelimit: Bëjnë…
18/04 11:41
Top Channel/ Lulzim Basha deklaratë për mediat: Pjesë e lojërave politike në kurriz të shqiptarëve
18/04 11:41
Top Channel/ Bulqizë, dëborë në lartësinë 700 m mbi nivelin e detit! Mund të dëmtojë fruti-kulturën
18/04 11:36
Top Channel/ Qarkullonte me armë zjarri pa leje në Vlorë, arrestohet një 34-vjeçar
18/04 11:28
Top News/ Polici kultivon hashash/ AMP e arreston bashkë me të atin, kryeplak të fshatit
18/04 11:26
Top News/ Lëviztë i armatosur në qytetin e Vlorës, arrestohet 34-vjeçari
18/04 11:10
Top Channel/ Ulja e temperaturave rikthen reshjet e dëborës, Qafë Thora ‘pushtohet’ nga bardhësia
18/04 10:38
Top Channel/ Bregdeti i Golemit dhe Kavajës mbushen me mbeturina, i nxorën dallgët nga moti i keq
18/04 10:35
Top Channel/ Deputeti i PD shkon në Kuvend me çadër plazhi
18/04 10:32
Top News/ 3-vjeçari i zhdukur në Durrës/ Ndalohen dy persona, në kërkim gjyshja dhe vëllai i saj
18/04 10:29
Top News/ Pranoi kthimin e deputetëve të përjashtuar/ Basha padit Nikollën në SPAK
18/04 10:22
Top News/ Gjendet i pajetë emigranti në Drenovë të Korçës/ Dyshohet se erdhi nga vendet e Lindjes
18/04 09:18
Top News/ Ulen temperaturat, reshje dëbore në lartësinë 700 metra mbi nivelin e detit në Bulqizë
18/04 08:53
Top Channel/ Shqipëria del nga lista e vendeve për monitorim pas 29 vitesh
17/04 23:56
Top Channel/ Reforma zgjedhore, rithemelimi kërkon përfshirjen e SPAK në votime
17/04 23:29
Top News/ 4 mijë euro për videon intime me Safet Gjicin, gjykata zbardh vendimin
17/04 23:04