Top Channel/ SHBA kundër aminstisë fiskale, Escobar: Qeveria ta përshtasë sipas kërkesave të BE
25/10/2022 19:45

Zëvendës-Ndihmës Sekretari i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar, që mbulon politikën amerikane për Ballkanin Perëndimor, nw njw interviste me voa, foli pwr marrwdhwniet dy palwsh mes vendeve. Ai e cilwsoi Shqipërinw si një partner shumë tw besueshëm për Shtetet e Bashkuara, ndwrsa në Departamentin e Shtetit është duke u zhvilluar dialogu strategjik midis qeverisë së Shteteve të Bashkuara dhe qeverisë Shqiptare. Zëvendës-Ndihmës Sekretari i pyetur pwr cwshtjen e amnistisw fiskale, tha se shqipwria duhet tw bwjw kujdes dhe ti dwgjojw sheqwtsimet e be pwr kwtw ceshtje. “qeveria shqipatre duhet ta përshtasë qasjen ndaj amnistisë fiskale që të jetë në përputhje me standartet globale dhe me kërkesat e BE-së.’, tha ai. Escobar tha se ne takimin e sotrwm me qeverinw shqipatre do tw ketw një dialog të hapur se cilat do të ishin pasojat nw rast tw kudnwrtw, pwr kwtw ceshtje. Diplomati amerika gjithashtu u ndal edhe nw deklaratat pwr ambasdoren juri kim , se ndoshta ajo po ndwrhyn mw shumw sec dudhet nw cwshtjen e gjyqwsorit shqiptar.

Top News – Helikopterët amerikane në malet shqiptare/ SHBA, stërvitje me trupat e vendit tonë
03/02 14:06
Top News – Shkolla e re e Vaqarrit/ Veliaj inspekton punimet, thirrja për prindërit
03/02 14:02
Top News – ‘Yuri Kim më kërcënoi fëmijët / ’Berisha për ambasadoren-Mbështet tenderat pa garë
03/02 13:49
Top Channel/ Shembet mbikalimi në hyrje të qytetit të Shkodrës
03/02 13:00
Top News – Tragjedia në familjen Saliaj/ Gjyshi i vrau babanë 18-vjeçarit 2 vite më parë
03/02 12:53
Top Channel/ Priten ditë të acarta! Moti do të ftohet në fundjavë
03/02 12:45
Top News – Mashtrim me bursa fiktive në Tiranë/ 5 në pranga, 5 të huaj në kërkim
03/02 12:42
Top Channel/ Reshje bore në Korçë/ Probleme me energjinë elektrike. Akset rrugore janë të kalueshme
03/02 12:40
Top Channel/ Apeli nis punën/ Janë ende 25 mijë gjyqe që nuk kanë një datë të përcaktuar
03/02 12:32
Top Channel/ Motori i merr jetën/ Aksident në Jubë të Durrësit, 65 vjeçari humb jetën
03/02 12:31
Top Channel/ Vdes në aksident 20 vjeçari/ Tiranë, humbi drejtimin e motorit elektrik në mesnatë
03/02 12:30
Top Channel/ Kapen call center mashtrues/ Arrestohen disa persona dhe një shtetas italian
03/02 12:29
Top News – U merrnin para pacientëve/ Në pranga mjeku dhe imazheristi në QSUT
03/02 12:16
Top Channel/ Ngricat “pushtojnë” Bulqizën! Moti shkakton probleme, vështirësi në qarkullim
03/02 12:02
Top Channel/ Aksident me vdekje në Jubë të Durrësit
03/02 11:13
Top News – Çmontohen 23 kamera të tjera/ Kontrolle në tre qarqe, 13 persona nën hetim
03/02 10:49
Top News – Katër aksidente me 3 viktima/ Bilanci tragjik i 24 orëve në vendin tonë
03/02 10:48
Top Channel/ Bulqiza nën pushtetin e ngricave, temperaturat ulen në -7
03/02 09:54
Top Channel/ The Economist: Shqipëria, një nga 10 performuesit më të mirë në Indeksin e Demokracisë
02/02 19:30
Top News – Tre kandidate për pasimin e Vitore Tushës në Kushtetuese
02/02 17:40