Top Channel/ Samiti i opozitës iraniane.Basha dhe Majko bashkë me senatorët amerikanë
11/07/2021 12:11

Në kampin Ashraf 3 në Manëz, opozita iraniane nisi samiti tre-ditor Botëror për Iranin e Lirë -2021. Sipas MEK pjesëmarrës janë mbështetësve të rezistencës nga mbi 50,000 lokacione në 105 shtete, dhe me praninë e mijëra anëtarëve të Mujahedin-e Khalq që jetojnë në Shqipëri. Maryam Rajavi, Presidentja e zgjedhur e Këshillit Kombëtar të Rezistencës së Iranit në fjalën e saj tha se zgjedhja si president i Ebrahim Raisi-t, njërit prej autorëve të masakrës së 1988-ës ndaj 30,000 të burgosurve politikë, ka shënuar disfatën dhe turpin më të madh në historinë e regjimit klerikal.

Top Channel/ Meta në zyrën e Berishës, kërkon zona të lira ku kandidatët e koalicionit të testohen
04/10 19:38
Top News-Emrat e kandidatëve që PS nuk ndryshon!/Tirana me Veliajn, ja kush është në ‘listën e zezë’
04/10 18:11
Top Channel/ Presion Gjykatës së Apelit, deputetët e grupit Alibeaj kërkojnë dhënien e vendimit
04/10 15:12
Top Channel/Begaj thërret partitë për zgjedhjet.Konsultime me PS,PD, partitë e vogla por jo Berishën
04/10 15:11
Top News-Në pritje të dekretit për datën e zgjedjeve!/Presidenti nis konsultimet me partitë politike
04/10 14:11
Top News- Berisha dhe Meta takohen në selinë e PD/ 40 minuta ‘kokë më kokë’ për dy çështje kryesore
04/10 12:26
Top Channel/ Takim Berisha – Meta/ Në selinë e PD bisedë për zgjedhjet vendore
04/10 12:16
Top Channel/ Presion gjykatës së apelit, deputetët e grupit Alibeaj kërkojnë dhënien e vendimit
04/10 12:15
Top News- Zgjedhjet, me apo pa bashki të reja/ Drafti i demokratëve diskutohet në komision
03/10 15:54
Top Channel/PD kërkon 94 bashki, propozimi për reformën territoriale. Jo 12 qarqe por 6 ose 3 rajone
03/10 15:08
Top Channel/ Kryeministri Rama takim me presidentin Begaj
03/10 12:49
Top News – Pas zgjedhjes së kryetarit të FRPD/Kandidatët rivalë denoncojnë manipulim të procesit
02/10 12:26
Top Channel/ Berisha: Do ndjekim popullin. Kreu i opozites, “mea culpa” për “revolucionin” e munguar
01/10 17:22
Top News-Rama u tërhoq nga rritja e çmimit të energjisë/Sulmon Berisha-Kjo është tallje me qytetarët
01/10 14:56
Top News-Rama me ‘sytë nga qielli” për energjinë/Fasha hiqet për tetorin, rikthehet në nëntor
01/10 14:48
Top Channel/ PD do nisë primaret. Mblidhet këshilli kombëtar diskutohet edhe për aleatët
01/10 12:47
Top News – PD sërish në zgjedhje!/Gjashtë të rinj në garë për kreun e FRPD
01/10 12:45
Top News – Pas vendimit të papritur të Ramës / Berisha e Meta nxjerrin sekretin e qeverisë
30/09 16:08
Top Channel/ Afrohen Meta e Berisha/ Berisha: Me Ramën funksionon presioni! Meta: Tani amnistia
30/09 15:19
Top Channel/ Tërhiqet qeveria, fasha 800 kW/orë nuk do të hyjë në fuqi nga nesër!
30/09 14:30