Top Channel/ Rusia sulm masiv me raketa në Ukrainë, vendi në errësirë. Putin zbarkon në Krime
05/12/2022 19:36

Rusia nisi të hënën atë që Ukraina e quajti një "sulm masiv me raketa" në të gjithë vendin, duke goditur shtëpi dhe ndërtesa, të cilat u kanë marrë jetën 2 personave deri më tani dhe kanë ndërprerë energjinë elektrike . Breshëria e raketave, për të cilat forcat ukrainase thonë se mudn të rrëzonin të paktën 60, janë raundi i fundit i goditjeve nga Rusia, pasi ajo kërkon të ndërpresë totalisht furnizimin me energji të Ukrainës me afrimin e dimrit – pjesë e një strategjie të re në luftën e saj nëntëmujore. Sirenat u dëgjuan në të gjithë vendin menjehrë pas sulmeve duke bërë që njerëzit tu drejtoheshin me shpejtësi vendstrehimeve. Mediat ukrainase raportuan shpërthime në disa pjesë të vendit deri në Odesa, ku kompania e ujësjellësit tha se energjia ishte ndërprerë aty duke e lënë qytetin pa ujë. Sulmet në Ukrainë vijnë disa orë pas shpërthimeve në dy fusha ajrore ushtarake në territorin rus – edhe pse nuk ka asnjë shenjë se ato janë të lidhura. Një cisternë karburanti atje shpërtheu duke vrarë tre perosna dhe duke plagosur gjashtë të tjerë . Nga ana tjetër Presidenti rus Vladimir Putin, shkoi në krime ku drejtoi vetë një kamion që kaloi përmes urës që lidh vendin e tij me Gadishullin pas riparimit të saj nga një bombardim në tetor që kishte vënë në siklet Moskën.

Top Channel/Apple, Google dhe Amazon në krizë, Metavers u rrit në bursë me 100 miliard
03/02 22:26
Top Channel/ Moti ekstrem në SHBA, temperaturat do zbresin deri në minus 50 gradë
03/02 20:08
Top Channel/ Balona kineze mbi SHBA/ Dyshohet për spiunazh. Kërkohet që të mos rrëzohet
03/02 19:58
Top News – Balonë spiune mbi SHBA/ Pekini e pranon, por mohon akuzat e Uashingtonit
03/02 19:21
Top News – ‘Lërini të tjerët, dëboni shqiptarët’/ Urdhri sekret i qeverisë britanike për autoritetet
03/02 18:15
Top News – NYT zbulon detaje, McGonigal komunikoi zyrtarisht me Ramën
03/02 17:41
Top News – Sirenat e sulmeve ajrore jehojnë në Kiev / Samiti BE-Ukrainë, pak shanse për anëtarësim
03/02 15:37
Top News – Putin drejt humbjes së madhe në prill/ Çfarë do të ndodhë pas nisjes së ofensivës ruse!
03/02 15:37
Top News – Rusia sulmon vendin europian!/ Lavrov sinjalizon pushtimin e Moldavisë
03/02 15:34
Top Channel/ “Hello Hong Kong”: 500 mijë bileta avioni falas për të joshur turistët!
03/02 15:18
Top Channel/ McGonigal, ligjvënësit letër FBI-së për hetimin: Do të verifikohet byroja!
03/02 15:08
Top Channel/ Escobar: “E pranon ose jo Kurti, Asociacioni duhet të formohet”!
03/02 15:05
Top Channel/ BE e prerë: “Formoni Asociacionin”, nuk komenton kushtet e Kurtit!
03/02 14:22
Top News – Më mirë bëj vaksina se të shkoj në Mars / Bill Gates thumbon ‘kolegët’: Harxhim parash
03/02 14:04
Top News – 17 vite në kërkim, punonte në piceri/Mafiozi i arratisur kapet në Francë, e zbuloi një…
03/02 13:56
Top Channel/ “Kosova, Jeruzalemi i Serbisë”, Vucic akuzohet për “tradhëti”: “S`kam firmosur ende”…
03/02 13:26
Top News – McGonigal në Kongresin Amerikan!/ Pse republikanët kërkojnë ‘kokën’ e zyrtarit të FBI
03/02 13:21
Top News – Vrau bariun shqiptar në 2014/ Gjykata italiane ul dënimin për autorin
03/02 13:14
Top Channel/ Sot në Kiev, samiti BE-Ukrainë: Bisedime në territorin e luftës!
03/02 12:25
Top Channel/ Fundi i një epoke, Boeing 747 mbyll flututurimet 54 vjet pas ngritjes së parë në ajër!
03/02 12:23