Top Channel/ Rusë e ukrainas, bashkë në Vlorë/Përcjellin mesazhin se popujt e tyre nuk e duan luftën
04/03/2024 19:59

Ky grup turistësh nga Rusia, Ukraina përcjellin këtë mesazh: popujt tanë nuk duan luftë, duan paqe dhe dashuri. Ata janë në plazhet e Vlorës për të praktikuar Yoga dhe meditim dhe janë bërë bashkë edhe pse dy vendet e tyre janë në luftë. Tatjana Yriseva Vlora më inspiroj që ta praktikoj Yogën dhe me njerez të tjere dhe sot në grup ka plot Ukrainas që ndjanë të njëjtin mendim Paqe dhe Dashuri. Situata mes dy vendeve është kritike dhe shumë njerez po largohen nga Rusia dhe populli i thjeshtë nuk e do luftën. Vendosa të largohem prej trazirave dhe gjeta Shqipërinë vendin ideal për te jetuar. Largimi nga vendi im Rusia eshtë një mënyrë proteste, pasi në vendin tim është e vështirë ta shprehim me zë të lartë. Populli Rus, nuk do luftë, janë njerez paqësor Liza nga Shën Petërburg nga Rusiashprehet se prej një viti jeton në Vlorë dhe është e kënaqur me bukurinë , klimën dhe njerëzit në Vlorë.

Top News/ Më do b*tha të komentoj, Çfarë ndodhi mes Heidit dhe Rozës?
21/04 23:17
Top News/ Dështon iniciativa e largimit të kryetarëve në Veri, Presidentja Osmani akuza Serbisë
21/04 23:17
Top News/ Ukraina shkatërron luftanijen ruse /I mbijetoi dy luftërave botërore, e vjetër sa Titaniku
21/04 23:00
Top News/ Do poshtërohet në Ukrainë, si në Vietnam / Rusia paralajmëron SHBA:Po ecni drejt dështimit
21/04 23:00
Top Channel/ Protesta kundër Veliajt, Berisha tregon hapin e radhës: Për të krijuar qeveri teknike…
21/04 22:58
Top Channel/ Boshatiset qyteti serb! Evakuohen 1300 banorë për nxjerrjen e bombës 1 tonëshe
21/04 22:43
Top Channel/ “Ta bëjmë natën ditë”, Berisha: Të premten, të nxjerrim kryehajdutin nga Bashkia Tiranë
21/04 22:07
Top Channel/ “Gjyq publik në shesh”, Berisha-Veliajt: T’u thotë qytetarëve sa vodhi
21/04 22:07
Top Channel/ “E premtja i kalli datën regjimit”, Basha: Dëshmoi se fitorja është juaja
21/04 22:07
Top Channel/Para e armë me firma angleze! Investigimi: Shqiptarët hapin biznes për transport illegal
21/04 21:50
Top News/ Sulmet ndaj SPAK, a u koordinua me Berishën / Meta e mohon: Nuk kam komunikuar me doktorin
21/04 20:40
Top News/ ‘Mos më ofendo dhe qetësohu’,Debate me tone të larta mes Heidit dhe Rozës
21/04 20:39
Top Channel/ Përfundojnë votimet në veri të Kosovës! Në Zveçan nuk votoi asnjë qytetar
21/04 20:16
Top Channel/ SHBA, 95 mld dollarë ndihma për Ukrainën, Izraelin dhe Tajvanin
21/04 20:02
Top Channel/ Serbët bojkot zgjedhjeve në very! Pjesëmarrje shumë e ulët, iu bindën Listës Serbe
21/04 19:56
Top News/ Netanjahu shton presionin/ Ofensivë madhore ushtarake ndaj Hamasit
21/04 19:52
Top Channel/ Meta do sozinë e Dumanit! Kreu i PL shpërfill ndërkombëtarët dhe akuzon sërish SPAK
21/04 19:44
Top Channel/ Vendet e punës që rrezikohen nga AI, që po krijon edhe profesione te reja
21/04 19:38
Top Channel/ U raportua për abuzim seksual, ndryshon ngjarja në Greqi: 1-vjeçarja u mbyt nga ushqimi
21/04 19:21
Top Channel/ Ish-banorja e BBV, pushime luksoze në Bali me partnerin biznesmen
21/04 18:45