Top Channel/ Rrëzohet çatia në Itali, humb jetën në punë punëtori 36-vjeçar shqiptar
12/04/2024 17:48

Tjetër tragjedi në punë në Itali dhe viktima është sërish një punëtor shqiptar. Sipas mediave italiane ngjarja ndodhi në rrugën Garibaldi 51 në komunën e Magentës në afërsi të Milanos, ndërsa viktimë ka mbetur një punëtor shqiptar, vetëm 36 vjeç. Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, ngjarja është e ende e paqartë, por paraprakisht thuhet të jetë shembur çatia e ndërtesës ku punonte shqiptari bashkë me të tjerë, duke zënë poshtë vetëm 36-vjeçarin. Shtetasi shqiptar ka marrë fillimisht plagë të rënda e më pas ka ndërruar jetë në spital. Policia ka nisur hetimet për ngjarjen e rëndë dhe nëse janë shkelur rregullat e sigurisë në punë në një kohë kur aksidente të tilla nuk janë aspak të rralla. Sipas mediave italiane që nga fillim ii vitit mbi 200 persona kanë humbur jetën si pasojë e aksidenteve në punë. Të shumtë janë edhe punëtorët shqiptarë që punojnë në ndërtim, të cilët kanë humbur jetën në vendin e punës.

Top Channel/ Çfarë përmban propozimi i Sekretarit të NATO-s për ndihmën ushtarake ndaj Ukrainës?
30/05 18:26
Top Channel/ Borell jep alarmin: Konfliktet do dalin jashtë kontrollit, përfshirë Ballkanin!
30/05 15:38
Top Channel/Rrahën të dashurin e vajzës brenda në spital,mbetet në burg babai dhe 2 të afërmit e tij
30/05 14:54
Top News/ Vjen ndryshimi i madh në luftë / SHBA do të lejojë Ukrainën të godasë në territor rus
30/05 14:37
Top News/ Zbulohet ‘arma e re e Rusisë’ / Inteligjenca ngre alarmin në Evropë për zjarrvëniet
30/05 14:35
Top News/ ‘E gëlltiti’ motori i avionit / Vdes një person në aeroportin e Amsterdamit
30/05 14:35
Top News/ Ukraina teston ‘vrasësin e dronëve’ / I rrëzon nga kilometra larg me valë elektronike
30/05 14:33
Top News/ Izraeli merr kontrollin e kufirit / Rrezik përplasjeje me Egjiptin, do shkatërrojë tunelet
30/05 14:32
Top News/ Ura ‘e dashur’ e Putinit, në rrezik / Ukraina nis ‘blitzin’ e madh, 20 shpërthime në Krime
30/05 14:32
Top News/ Rusia, paralajmërim bërthamor për F-16 / ’Një sinjal nga NATO, do marrim hapa shtesë’
30/05 14:28
Top News/ Kthim në ditët e errëta të Luftës së Ftohtë / Mijëra dronë në kufijtë e NATO-s me Rusinë
30/05 14:25
Top News/ Lufta në Gaza, deri në fund të vitit / Izraeli paralajmëron: Edhe shtatë muaj të tjerë
30/05 14:24
Top News/ Qielli bëhet i kuq si gjaku / ’Armagedon bërthamor’, pamje apokaliptike mbi qytet
30/05 14:23
Top News/ Franca nis trajnuesit ushtarakë në Ukrainë / Vendimi është marrë, do të publikohet shpejt
30/05 14:21
Top News/ Mijëra persona ranë viktima / Operacion i madh evropian kundër krimit kibernetik
30/05 14:20
Top News/ ‘Vjell’ llavë dhe tym pa u ndalur / Vullkani në Islandë shpërthen prej dy ditësh
30/05 14:20
Top News/ Grumbullim masiv trupash në Kharkiv / Çfarë po përgatit Rusia? Ukraina forcon mbrojtjen
30/05 14:11
Top Channel/ I zbuloi të dashurën gjatë një takimi, baristi italian vret të fejuarën shtatzënë
29/05 22:29
Top Channel/ “Gënjeshtari më i madh i të gjitha kohërave”: Avokati i Trumpit sulmon Cohen!
29/05 16:17
Top News/ Avioni 55 metra metra në pikiatë në 4 sek /Tmerri në fluturimin që u përball me turbulenca
29/05 15:01