Top Channel/ Rrëmuja me gjobat e policisë rrugore! Gjykata e Lartë vendos me 27 janar pas ankesës
07/12/2022 19:42

Gjykata e Lartë ka shpallur datën 27 janar 2023 , si ditën kur Kolegji Administrativ do të mblidhet për të unifikuar praktikën mbi gjobat e vendosura nga policia , mbasi qytetarët për të njëjtën shkelje gjobiten disa herë nga policia rrugore. Ata marrin edhe gjobë financiare edhe heqje patente Kjo padi e një shoferi të gjobitur në nëntorin e 2014 i cili nuk është dorëzuar por vazhdon ende në gjykatën e lartë është bërë shkak që 5 gjyqtarë të dalin në përfundimin se praktika duhet njësuar e për pasojë ajo cka do shpallet në vazhdim do të zbatohet nga gjykatat e shkallëve më të ulëta. Nëse gjyqtarët e lartë do dalin në përfundimin se pezullimi i patentës dhe heqja e pikëve është e njëjtë me vlerën e gjobës rrugore me vlerë më pak se 40 fishi i pagës minimale, atëherë qytetarëve u mbeten vetëm dy shkallë gjyqësori për të kërkuar drejtësi pra deri në apelin administrativ. Rasti i tyre nëse kjo ndodh do të jetë i paankimueshëm në Gjykatën e Lartë

Top News – Goditen shpërndarësit e Yzberishtit/ Në pranga 2 persona, mes tyre i mituri
09/02 10:38
Video/ Ekipi i shpëtimit nxjerr të vdekur nga rrënojat një vajzë 20-vjeçare në Turqi
09/02 10:16
Top Channel/ Tërmeti, 12 mijë viktima/ Rëndohet bilanci. Nën rrënoja janë ende shumë persona
09/02 09:32
Top News – Humb jetën 25-vjeçarja në Durrës/ U godit me makinë nga një 24-vjeçar
08/02 23:22
Top News – Britania dëbon 28 shqiptarë të tjerë/ Në mesin e tyre, persona të dënuar për trafik droge
08/02 22:26
Top News – Seanca gjyqsore për Paplekajn/ Avokatja- Dëshmitari do i shërbejë investigimit
08/02 21:54
Top Channel/ Gjyqi për për Arbër Paplekajn, u pyetën dy nëndrejtorët e policisë së Elbasanit
08/02 21:47
Top Channel/ Pranga pronarit të lokalit në Tiranë, që ushtronte aktivitetin e lojërave të fatit
08/02 21:46
Top Channel/ Reagon ish-ministri i mbrojtjes pas vendosjes nën akuzë! Mediu: SPAK shkeli ligjin
08/02 21:45
Top Channel/ Aksident në Durrës, makina përplas për vdekje 35-vjeçaren
08/02 21:11
Top Channel/ Shkrumbohet shtëpia në Elbasan, flakët përfshijnë të gjithë godinën
08/02 21:10
Top Channel/ Rekord në Shkodër/ Qafë e Thorës, regjistrohet temperatura -22 grade celcius
08/02 20:05
Top News – Mina me telekomandë, 10 mijë euro copa/ Arrestohen në flagrancë 2 pukianët në Vlorë
08/02 20:02
Top Channel/ Shqipëria me biçikletë, mediat italiane publikojnë guidën për udhëtimin turistik
08/02 20:01
Top Channel/ “Ngjarja nuk zgjati më shumë se 8 sekonda”, 6 orë seancë ndaj Arbër Paplekajt
08/02 19:48
Top Channel/ Debati për “Aktivistin”/ Rama dhe PS i përgjigjen akuzave për aplikacionin
08/02 19:46
Top News-Policia, ‘kryedhunuesja’ e gazetarëve / Raporti për vitin 2022, ‘autore’ në 7 nga 17 rastet
08/02 19:18
Top News – Vrau dhe dogji vëllain/ Dënohet me burg përjetë shqiptari
08/02 18:59
Top News – Gjyqi për Paplekajn/ Pyeten 9 dëshmitarë të ‘strukturës’ së PD
08/02 18:57
Top News – I afërmi u vdiq në spital, grushta mjekes, arrestohen dy persona
08/02 18:54