Top Channel/ Rrëfimi në polici i autorit të sulmit në xhami: Qëllova me thikë se më përndjekin
21/04/2021 20:00

Arsyeja pse e kreva sulmin me thike ne xhami eshte se ka shume kohe qe disa myslymane me perndjekin ne shtepine ku jetoj me qera . ata me shoqerojne vazhdimisht duke me shikuar, por nuk me flasin. Kjo deshmi eshte pjese nga rrefimi i Rudolf nikolles dhene per antiterrorin menjehere pasi ai u prangos nga policia per sulmin me thike ne xhamine dine hoxha. Teksa mesohet se prokuroria do te kerkoje per te masen arrest me burg per akuzen e veprimeve me qellime terroriste se paku kjo do te jete nje veper paraprake derisa te perfundojne te gjitha ekspertizat ndaj 34 vjecarit. kerkesa do te shqyrtohet nga gjykata e tiranes nderkohe qe shtohet se 34 vjecari vuan nga probleme te shendetit mendor. i pyetur nga antiterrori se kush jane keta persona qe e perndjekin, i riu shton se emrat e perndjekesve nuk ua di . Prokuroria thote per Tch se ka administruar ne spitalin psikiatrik karteklen mjekesore ku vertetohen problemet e tij shendetesore. i riu qe plagosi pese persona ne xhami shton se per nje kohe te gjate ka punuar si picier ne struge ku sipas tij ka ndihmuar nje nje person te besimit myslman . ky person i kishte treguar per tu falur. Me pas i arrestuari tregon se ka punuar ne nje piceri ne medrese dhe se gjate pandemise kishte mbetur pa pune.

Top News – Mesazhi i fundit i Armando Beqirajt/ Dëshmia e bashkëshortes islandeze për vrasjen
12/05 22:36
Top News – Si e mashtruan policinë 2 vrasësit…! Ekzekutorët të paguar, tre pistat e hetimit
12/05 22:29
Top News – Rama refuzon çmimin e infermierëve/ ‘Nuk e meritoj, do dalim tek portokallia’
12/05 21:39
Top News – Vrasjet dhe krimet zgjedhore/ Mesazhi i kryeprokurorit për vartësit e tij
12/05 21:17
Top News – 30 vitet e gazetës ‘Koha Jonë’/ Gazetarët në shënjestrën e pushtetit ‘Berisha’
12/05 21:16
Top Channel/ “Berisha dogji gazetën Koha Jonë”/ Rrëfimet e gazetarëve që përjetuan ngjarjen e rëndë
12/05 19:58
Top Channel/ Vaksina e Sinovac, efektivitet të lartë/ Studimi në Indonezi, mbron 98% nga vdekja
12/05 19:56
Top Channel/Ramazani i 75-të që agjëron! 87-vjeçari Vehbi Hashani: E kam më të lehtë tani në pleqëri
12/05 19:55
Top Channel/ “Të hiqet ora policore”. Propozimi i mjekëve: Baret dhe restorantet mbyllur gjatë natës
12/05 19:52
Top Channel/Rama: Ndihmë deri në moshën 18 vjeç për fëmijët e mjekëve të rënë në krye të detyrës
12/05 19:51
Top Channel/ Rrëzohen kërkesat e PD-LSI/ Pezullohet vendimi për Gjirokastrën
12/05 19:49
Top Channel/ Në Shqipëri po prodhohet bitcoin, katërfishohet çmimi i pajisjeve prodhuese
12/05 19:47
Top Channel/ Aksident në Golem, tre makina përplasen me njëra-tjetrën, trafik në rrugë
12/05 19:26
Top Channel/ Aksidenti fatal i“Xubit të Yzberishtit”/ Me shpejtësi të madhe përplaset me makinat
12/05 18:56
Top Channel/ Protesta të dhunshme në ambasadën e Izraelit në Athinë
12/05 18:17
Top Channel/ Gaz lotsjellës e shkopa, protestë e dhunshme para ambasadës
12/05 18:17
TopNews-Ulet numri i viktimave dhe infektimeve/Situata pandemike në 24orë,3 viktimë,42 raste të reja
12/05 17:55
Top Channel/ Athinë, servisi i makinave përfshihet nga flakët, 10 zjarrfikës në vendngjarje
12/05 17:48
Top News- Dita Ndërkombëtare e Infermierëve/ ‘Kemi pasur vit të vështire, vdekjet ishin të rënda’
12/05 17:34
Top News – Bajram nën masa anti-covid/ Myftiu i Kosovës, apel besimtarëve myslimanë
12/05 17:34