Top Channel/ Rikthim në hënë/ NASA përgatit programin Artemis. Po stërviten astronautët
15/08/2022 12:28

NASA po përgatitet të dërgojë përsëri astronautë në Hënë si pjesë e programit Artemis, me qëllimin që në një plan më afatgjatë të arrijë të dërgojë njerëz në Mars . Fluturimi i parë hapësinor në këtë përpjekje, Artemis-1, pritet të ngrihet pa një ekuipazh më 29 gusht për të fluturuar në orbitë rreth Hënës dhe përsëri në Tokë. Por astronautët tashmë po stërviten në Qendrën Hapësinore Johnson të NASA-s në Hjuston për misionet e mëvonshme hënore.

Top News – Gjuhë lufte, por jo luftë! / Greqi-Turqi, përballja e hershme vazhdon…deri kur
06/10 13:29
Top News – ‘Sfidat e BE përballë Rusisë’/ Pragë, presidenti Michel zbardh axhendën europiane
06/10 13:07
Top News – Pragë, ideja e Macron mbledh 44 liderët e botës / Çfarë do të ndodhë me Shqipërinë!
06/10 13:05
Top Channel/ “Po vdesim urie”! Pensionistët grekë në protestë
06/10 12:20
Top News- Aeroplanmbajtësja 13 miliardë dollarëshe/ Marina amerikane krijon anijen “USS Gerald Ford”
06/10 12:04
Top News-Mafiozët e ‘Ndragheta’ në prangat e policies/36 persona të arrestuar me 800 mln euro pasuri
06/10 12:00
Top Channel/ Inflacioni “rrudh” menunë legjendare në Spanjë: E para herë, goditet ‘menu del dia’!
06/10 11:56
Top Channel/ Mbytet varka me emigrantë në Egje, 16 të vdekur: 15 persona ende nuk gjenden!
06/10 11:55
Top Channel/Sulm me raketa mbi Zaporizhja: “Rusia po godet pallatet me raketa”!
06/10 11:53
Top News – ‘Tërbohet’ Kim Jong Un, SHBA nis luftanijet! Koreja e Veriut, raketa të tjera mbi Japoni
06/10 11:52
Top Channel/Gjermania “në hall”: Pa punëtorët nga Ballkani, nuk ndërtohet asgjë në vend, jepni viza!
06/10 11:52
Top News – Tronditëse! Sulm i armatosur në kopsht / Të paktën 31 viktima, autori një ish polic
06/10 11:49
Top News-Masakër në bashki, ushtria në rrugë / Vritet kryebashkiaku dhe 17 të tjerë, luftë karteleve
06/10 11:39
Top News-Avionët e Putinit në qiejt e Polonisë/Katër MiG u nisën nga Kaliningradi, NATO ndez alarmin
06/10 11:38
Top News – Rusia, bomba mbi Zhaporizhia / Viktima civile dhe ndërtesa të shkatërruara
06/10 11:28
Top News – Lajm i keq nga OPEC-u! / Ulet prodhimi i naftës, rriten çmimet
06/10 11:22
Top News – Zaporizhia ‘pronë federale’ e Rusisë / Putin merr nën kontroll centralin bërthamor
06/10 11:19
Top Channel/ Plani gjerman i energjisë “tërbon” Francën, Berlini: SHBA, gaz me çmime astronomike!
05/10 22:34
Top Channel/ OPEC “çmend” tregjet, ul prodhimin me 2 mln fuçi në ditë, rritet çmimi i naftës!
05/10 21:46
Top Channel/ Arrestimet në Malin e Zi, NATO solidarizim kundër spiunazhit rus!
05/10 21:36