Top Channel/ Riatdhesohen nga Britania 50 emigrantë, nuk përmbushnin kushtet e qëndrimit
09/06/2023 18:46

50 emigrantë u riatdhesuan nga Britania e madhe këtë të premte pasi nuk përmbushnin kushtet për qëndrim. Sipas policisë së shtetit, ata u kthyen mbrapsht pasi nuk kishin leje qëndrimi. Të gjithë emigrantët e paligjshëm mbërritën në Rinas me avionë. Kthimi i tyre, sipas uniformave blu, u bë në kuadër të marrëveshjes së nënshkruar mes qeverisë së shqiptarë dhe asaj të Mbretërisë së Bashkuar. Ndërkohë policia e shtetit thotë se së bashku me palën britanike po verifikon të gjithë ata shtetas shqiptarë që ndodhen në Mbretërinë e Bashkuar dhe po qëndrojnë aty ilegalisht me qëllim që dhe këta t’i rikthejnë mbrapsht. Uniformat blu apelojnë të gjithë shtetasit shqiptarë që të zbatojnë legjislacionin në fuqi dhe rregullat e lëvizjes në BE pasi në rast të kundërt do të ndëshkohen. Po ashtu policia thekson se është e vendosur për të bashkëpunuar me partnerët ndërkombëtar e qëllim parandalimin e emigracionit të paligjshëm në kufi.

Top Channel/ SHBA mirëpret tërheqjen e Serbisë, reagon Vuçiç: Do mbajmë përgjegjës ata që bënë krime
02/10 23:26
Top News- Tensioni në kufi me Kosovën/ SHBA- S’e kemi verifikuar që Serbia ka tërhequr ushtrinë
02/10 22:27
Top Channel/ PE rezolutë për sulmin në veri të Kosovës. Kërkesa u bë nga një deputet kroat
02/10 22:16
Top Channel/ Ministrat e Jashtëm të BE në Kiev. Mesazh se nuk frikësohen nga raketat ruse
02/10 22:03
Top News – ‘Mos ndalni sanksionet ndaj Rusisë’, apeli i Zelenskyt ndaj ministrave të BE-së
02/10 20:53
Top Channel/ Emigrantët e paligjshëm, Meloni: Italia i vetmi vend që po vuan krizën
02/10 20:05
Top News – Super-avionët amerikanë jashtë shërbimit, publikohet raporti shqetësues
02/10 19:50
Top News – Kroacia kërkon ndëshkimin e Serbisë- Sulmi në Veri, i planifikuar
02/10 19:41
Top News- ‘Në depresion të thellë pas kartonit të kuq’ / Victoria rrëfen presionin mbi David Beckham
02/10 19:36
Top News – Biden viziton Floridan, shmanget takimi me gvernatorin DeSantis
02/10 19:36
Top Channel/ Gjyqi i mashtrimit kundrejt ish-presidentit të SHBA-së, Trump: Gjueti shtrigash!
02/10 18:59
Top News –BE përgatit fondin 20 mld euro për mbështetjen e Ukrainës, Danimarka konfirmon mbështetjen
02/10 18:18
Top News – BE ‘i mbyll gojën’ Serbisë / ‘Kosova e heton vetë sulmin në veri, ju bashkëpunoni’
02/10 17:27
Top News – Shkrumbohet stacioni i policisë / Të paktën 38 persona të lënduar në Egjipt
02/10 15:36
Top News – Influencere mode vetëm 10 vjeç / 1.5 milionë ndjekës…me pak ndihmë nga prindërit
02/10 15:16
Top Channel/ Nobeli i Mjekësisë për vaksinat Covid: Zbuluan teknologjinë mRNA!
02/10 15:11
Top News – Armët kthehen në muzikë… / Për një botë pa dhunë! Një spektakël i pazakontë
02/10 15:09
Top News – Nobeli i mjekësisë vaksinave të COVID-it /Vlerësohen dy shkencëtarë për teknologjinë mRNA
02/10 14:42
Top Channel/ Turqia sulmon kurdët: Shkatërrohen 20 shënjestra, hakmarrje për bombën në ministri!
02/10 12:19
Top News – Trupat britanike në Ukrainë…! Aleati i Putinit kërcënon: Nis Lufta III Botërore
02/10 12:03