Top Channel/ Ranë në një gropë teksa luteshin në tempull, shkon në 36 numri i viktimave
31/03/2023 19:51

Ka arritur në 36 numri i personave që kanë ndërruar jetë pasi ranë në një gropw të madhe teksa luteshin në tempullin e qyteiti indian të Madhya Pradesh. Fillimisht u raportua për 35 viktima, ndërsa personi i zhdukur për shumë orë u gjet i vdekur. 14 besimtarë arritën të shpëtoheshin nga vendi ku kishin rënë. Policia vendaee deklaroi se viktimat ishin duke qëndruar në një pllakë betoni mbi pus, por ajo u shemb për shkak të peshës së madhe. Incidenti ndodhi gjatë një ceremonie lutjeje të organizuar në tempullin Beleshëar Mahadev Jhulelal me rastin e festivalit hindu të Ram Navami. Një turmë e madhe njerëzish po qëndronte mbi pllakën e betonit që mbulonte gropën poshtë thuajse 12 metra të thellë. Sipas mediave, tempulli ishte ndërtuar aty pasi pusi u mbulua katër dekada më parë, por jo me dhe. Një ekip prej 75 personash, përfshirë forcat shtetërore dhe kombëtare të reagimit ndaj fatkeqësive janë të angazhuar në përpjekjet e shpëtimit. Kryeministri Shivraj Singh Chouhan njoftoi se do të ketë një kompensim prej 500,000 rupish apo 6000 dollarë për të afërmit e të vdekurve, dhe 50 bmijë rupi për të plagosurit.

Top Channel/ “Lufta do vazhdojë”!Protesta për pensionet në Francë,sulmohet godina Lojërave Olimpike
06/06 18:48
Top News – Kush janë bosët e krimit që jetojnë në Dubai?/ Emiratet e Bashkuara, ‘parajsa e lirisë’
06/06 17:17
Top Channel/ Dhjetëra të vdekur e të zhdukur, furi e motit në Haiti-Ujrat “rrethojnë” qytetin!
06/06 15:10
Top Channel/ BE kërkon “dallimin”: Të shënohen përmbajtjet e krijuara nga AI!
06/06 15:07
Top News – Rusia flet për humbje të mëdha ukrainase /’Bosi’ i Wagnerit qesh: Janë pretendime absurde
06/06 14:57
Top Channel/ 21-vjeçarja ‘fshihet’ pas bandës kriminale shqiptare, abuzon një vajzë tjetër
06/06 14:33
Top Channel/ Flinte me dyshekun në zyrë, e reja tani ka krijuar biznesin e saj me vlerë 25 milionë $
06/06 14:27
Top News – U përfol si Shefja e re e NATO-s / Kryeministrja e Danimarkës refuzon postin
06/06 14:22
Top News – F-16 mund të mbajnë armë bërthamore / Rusia paralajmëron: Mos guxoni t’ia jepni Kievit
06/06 14:22
Top News -Rusia mund ‘të sulmojë’ Britaninë, kërcënimet e Medvedev alarmojnë Londrën: Të përgatitemi
06/06 14:21
Top News – U përfol si Shefja e re e NATO-s / Kryeministrja e Danimarkës refuzon postin
06/06 14:19
Top News – Ukraina po pushton Rusinë! Informacionet që po trondisin Kremlinin
06/06 14:07
Top Neës -‘Do nisim ofensivën edhe pa F16-at’/ Ukraina nuk pret dot më gjatë, avionët vijnë në dimër
06/06 14:06
Top News – Kërcënim drithërues nga Irani / Prezanton ‘Fattah’, raketën balistike hipersonike
06/06 12:41
Top News – Katastrofë nukleare, përmbytje apokaliptike!? Putin hedh në erë digën, ndizet frika
06/06 12:26
Top Channel/ Spiunoi për rusët, gjendet i vdekur në burg agjenti i FBI-së!
06/06 12:24
Top News – Agjenti i FBI që ‘punote’ për Rusinë…/ Gjendet i vdekur në burg, ishte dënuar përjetë
06/06 12:21
Top News – Taylor Swift shpërthen në lot/ Këngëtarja qan në koncert për dashurinë e humbur
06/06 12:20
Top News – 100 viktima ende pa emër… / Katastrofa hekurudhore, apel familjarëve për ndihmë
06/06 12:14
Top Channel/ Shkeli privatësinë e fëmijëve, Microsoft: 20 milionë dollarë gjobë!
06/06 12:10