Top Channel/ Rama telefonon Nikollën: Meta ka hall mos i shpëton Luli nga zinxhirët
16/04/2021 17:08

Ndërsa ishte në Skrapar dhe u takua me qytetarët e asaj zone, kryeministri gjatë rrugës ka zhvilluar një telefonatë me drejtuesen e qarkut të Lezhës, Lindita Nikolla. Ai e ka pyetur në lidhje me situatën e fushatës në atë zonë, ndërsa nuk ka kursyer edhe batuta. Rama solli në vëmendje edhe ofertën që i bëri kreut të PD-së Lulzim Basha dhe komentin e presidentit, Ilir Meta, duke ironizuar se ky i fundit ka hallin mos i shpëton Basha nga zinxhirët se e ka lidhur së bashku me Sali Berishën. Pjesë nga biseda: Edi Rama: Lindita si je? Si duken punët atje. Lindita Nikolla: Mirë mirë, sot jam në një fshat të Mirditës Kulm quhet, njerëzit janë të aftë të dallojnë Edi Ramën, njeriun e punës dhe aty ku ka punë ka dhe rezultate dhe Lulzim Bashës që shet qiqra në hell çdo ditë e më shumë. Kam parë që gratë janë shumë të motivuara dhe mbështetesh dhe mirëkuptuan thirrjet janë të fundit ndaj Lulzim Bashës. Burrat e kujtojnë një lojë të Edi Ramës për të bërë lojën e radhës. Edi Rama: Burrave ju shkon mendja direkt te pazari dhe ndarja e karrigeve, por gratë janë ata që vuajnë më shumë sherrin dhe konfliktin se e kanë në shpi, në televizor, me kalamajtë. Shiko çfarë ndodh me kalamajtë nga 7-8 vjeç dhe bëjnë sikur janë edhe ata janë të ndarë. Lindita Nikolla: Kjo ndasi është e turpshme, lavdi zotit që gratë janë në lartësinë e duhur për t’i kuptuar gjërat se janë dhe pesha më e rëndësishme e familjes.

Top Channel/ Gara për kreun e PD, dorëhiqet Enno Bozdo nga Komisioni Zgjedhor
17/05 12:55
Top Channel/ Mblidhet komisioni për Metën. Merr detyrën eksperti ligjor Artan Spahiu
17/05 12:53
Top News – U vendos në mbledhjen e kryesisë/ Partia demokratike në zgjedhje më 13 qershor
16/05 21:47
Top News – ‘Kurbanët’ e Edi Ramës/ Furtunë ndryshimesh në strukturat e socialistëve
16/05 13:58
Top Channel/ Sot Basha përballë kritikëve, pasdite mbledhja e Kryesisë dhe Këshillit Kombëtar
16/05 13:20
Top News – Basha përballë kryesisë demokrate/ Kush do ngelet jashtë dyerve të selisë blu!
16/05 12:58
Top News – E diela e përballjes së Bashës/ Debate në kryesi, çfarë pritet të ndodhë në PD!
15/05 19:14
Top Channel/“Dorëheqje dhe reformim të PD”, një ditë para përballjes me Bashën.Nishani: PD nuk fitoi
15/05 15:28
Top Channel/ Basha sulmon edhe KQZ/I paraprin vendimit të KAS për ankimimet e opozitës për zgjedhjet
14/05 15:39
Top Channel/ Policia, raport sekret për “Metën”/ Deputeti Braho: Analizë psikike të Presidentit
14/05 15:17
Top News – PD dhe LSI paraqesin provat në KAS/ Kërkojnë përsëritjen e zgjedhjeve në Berat
14/05 15:06
Top News – Nuk kontrollohen ndërtimet në bregdet/ Rama-Mos u merrni me rregullimin e avllive
14/05 14:41
Top Channel/ Rama për ndërtimet pa leje: Mos u fokusoni në maja malesh, sytë nga zonat turistike!
14/05 14:35
Top News – Basha me demokratët në Fier/ ‘Regjimi Rama-Doshi ndaloi përkohësisht ndryshimin’
14/05 12:57
Top Channel/ Ankesat për Beratin/ KAS shqyrton kërkesat ankimore të PD dhe LSI
14/05 12:36
Top Channel/Rama:Zonat turistike, si drita e syve për vendin!E pa pranueshme që ndërtimet pa leje…
14/05 12:33
Top Channel/ Miratohet plani i hetimit/ Shkresa me info sekrete nga policia në komisionin për Metën
14/05 12:31
Top Channel/ Basha: Masakra elektorale nuk do pranohet! Është ‘çirak’ i Ramës, ai që mendon se…
14/05 11:53
Top Channel/ Basha do përballet me rivalët/ Të dielën mbledhja e kryesisë së PD & Këshillit Kombëtar
13/05 15:23
Top News – Besimtarët festojnë Fiter Bajramin/ Mesazhet dhe urimet nga politika shqiptare
13/05 13:17