Top Channel/ Rama sulmon opozitën dhe tregon sa ka shkuar numri i të vaksinuarve në vend
15/04/2021 12:53

Kryeministri Edi Rama dhe ekipi i tij janë ndalur ditën e sotme në Kamëz, ku ka bërë të ditur se numri i vaksinimeve në Shqipëri ka nisur në 300 mijë dhe kjo është si rezultat i politikës. Mesazhi i Ramës nga Kamza për të gjithë qytetarët ishte ky “nuk ndërtohet sa hap e mbyllë sytë dhe duke ndenjur këmbë mbi këmbë”. Ai i ka ftuar ata që në 25 prill të votojnë PS-në në mënyrë që të përfundohen të gjitha punët e nisura dhe projekte të tjera që do të sjellin fitime për vendin. Rama: Njerëzit në Kamzë i bashkon historia e përbashkët e fillimit të një rruge, të ardhjes nga periferi shumë të varfra nga të katër anët për të ndërtuar këtu të ardhmen për fëmijët dhe një jetë ndryshe. Besoj që si askund këtu në Kamzë çdo njeri i arsyeshëm, çdo babë, gjysh që i ka duart me kallo sepse e ka ndërtuar tullë për tullë shtëpinë e re e kupton shumë mirë se çfarë dua të them kur them se shtëpia e re ku njeriu investojnë për një të ardhme më të mirë nuk ndërtohet sa hap e mbyllë sytë dhe duke ndenjur këmbë mbi këmbë, apo duke pritur që të tjerët të të sjellin lekët, tjegullat, tullat, që t’i ta bësh kollaj.

Top Channel/PD-LSI kërkuan përsëritjen e zgjedhjeve,KAS pezullon vendimin për qarkun e Gjirokastrës
12/05 17:27
Top Channel/ Rama dorëzon shtëpitë e reja/ Takime me banorët e Kamzës që u dëmtuan nga tërmeti
12/05 15:25
Top Channel/ Basha, “fushatë” në Lezhë/ Takimi me mbështetësit e PD: Ja si u vodhën zgjedhjet
12/05 15:23
Top Channel/ Kadilli nis fushatën për të ‘rrëzuar’ Bashën: Të ofrojmë një opozitë të re!
12/05 14:59
Top Channel/ Nis shqyrtimi i ankesave/ Qarku i parë Gjirokastra. Ankesa nga PD, LSI dhe VV
12/05 12:51
Top Channel/ Pyetet SHISH: Kë takoi Meta/ Kishte info për strukturën e mbrojtjes së votës së PD?
11/05 15:16
Top Channel/ Basha nis fushatën e dytë/ Takime në Durrës: Nuk do njohim rezultatin e 25 Prillit
11/05 15:14
Top Channel/ Basha takim me strukturat në Durrës: Rezultati i 25 prillit nuk do të pranohet kurrë!
11/05 12:02
Top Channel/ PD e LSI duan anulim rezultati/ Paraqesin në KQZ 20 ankesa për zgjedhjet
10/05 15:12
Top Channel/ Rama: Bashkëpunim me PD, do e ‘çmontojmë’ Presidencën. Meta është një turp!
10/05 15:04
Top News – Dorëheqje në Partinë Demokratike/ Dy sekretarë ‘tradhëtojnë’ Lulzim Bashën
10/05 13:58
Top News – Përgjigje flakë për flakë e Metës/ ‘Kapja e shtetit, komplot kundër demokracisë’
10/05 13:37
Top Channel/ KQZ cakton relatorët për ankesat/ PD: Pavlefshmëri në 9 qarqe. LSI ankohet Beratin
10/05 12:23
Top Channel/ Mesazhi i fundit i Ramës për deputetët që humbën
10/05 12:05
Top Channel/ Rama tregon premtimet e mandatit të tretë. Ja taksat e reja
10/05 12:05
Top Channel/ Rama: Ilir Meta do shkarkohet. Turpëron Shqipërinë
10/05 12:05
Top Channel/ Rama: Jo më luftë të vjetër me PD. Bashkëpunim
10/05 12:04
Top Channel/ Rama: Më 12 Qershor thërrasim Kongresin e Jashtëzakonshëm në 30 vjetorin e PS
10/05 12:04
Top Channel/ Rama: Duam edhe mandatin e katërt
10/05 12:04
Top Channel/ Rama: Humbëm 4 mandate nga votat e pavlefshme
10/05 12:04