Top Channel/ Rama shpjegon domethënien e “traut”: Aty kemi lidhur fijet, do të vazhdojmë tezgjahun
10/06/2021 14:41

Kryeministri Edi Rama e ka quajtur Bashkimin Europian ‘traun’ ku Shqipëria, apo Ballkani Perëndimor ka lidhur fijet për të vazhduar ‘tezgjahun’. Në konferencën e përbashkët që mbajti me eurokomisionerin për Zgjerim, Oliver Varhelyi, Rama tha se që BE të na pranojë na takon ne që të shkojmë me standarde, me vlera, parime dhe sistemin që funksionon.

Top Channel/ Mbi 35 gradë në Korçë, qytetarët freskohen ku të munden
28/07 14:26
Top News – Nënë e bijë në spital psikiatrik/ Krimi në familje, Mine e Aida Lezi do të ekzaminohen
28/07 13:58
Top News – ‘Gjaku i tim biri nuk falet’/Gërdeci, familja Durda paralajmëron vetëgjyqësi
28/07 13:48
Top News-Fatos Tushe mohon akuzat/ Nuk kam lidhje me tenderin, kërkoj të lirohem
28/07 13:45
Top News – Ishte me shpejtësi, humb jetën i riu/Ndalohet polaku në Fier me makinë te vjedhur
28/07 13:41
Top Channel/ Panik nga tërmeti me magnitudë 3.6.Në Shëngjin largohen pushuesit nga frika
28/07 12:50
Top Channel/ Java do jetë përvëluese. Në Elbasan dhe Berat 43 gradë gjatë së enjtes
28/07 12:48
Top Channel/ Mbi 41 gradë në Shkodër. Në veri nesër “freskim” vetëm me një gradë
28/07 12:48
Top Chanel/ Gjirokastra, sot ndër qytetet më të nxehta me temperatura 41-42 gradë
28/07 12:47
Top Channel/ Aksident nga përgjumja e shpejtësia.Humb jetën 19-vjecarja në Fier
28/07 12:45
Top Channel/ Tushe kërkon lirinë. Ish-Kryebashkiaku i Lushnjës në burg për korrupsionin me tendera
28/07 12:43
Top Channel/ Elbasani, qyteti më i nxehtë.Temperatura shkon deri në 43 gradë celcius
28/07 12:42
Top Channel/ Vapa përvëluese nuk i pengon turistët të Durrës të vizitojnë monumentet historike
28/07 12:36
Top Channel/Fieri mbulohet nga tymi.Prej 2 ditësh digjet plastikë në fushën e mbetjeve pranë qytetit
28/07 12:26
Top Channel/ 18 gjyqtarë dhe prokurorë nën hetim në Vlorë, Elbasan dhe Dibër për lirime para kohe
28/07 12:15
Top Channel/Vlorë. Jo vetëm në det, qytetarët rendin pas çezmave për t’i shpëtuar vapës
28/07 12:14
Top Channel/ Elbasan, qyteti më i nxehtë. Ja si i shpëtojnë vapës qytetarët
28/07 12:12
Top News-Nën hetim 18 magjistratë/ Verifikohen për lirimin e disa të arrestuarve
28/07 11:55
Top Channel/ Pamjet kaotike. Digjen plehrat në Fier, tymi toksik mbulon gjithë qytetin
28/07 11:50
Top News – 6 në pranga e dy në kërkim/ Kultivimi i paligjshëm i lëndëve narkotike
28/07 11:35