Top Channel/ Rama shpjegon ç’do të ndodhë me emigrantët që do të refuzohen nga Italia:Janë 300 vende
05/06/2024 15:03

Kryeministri Edi Rama thekson se kapaciteti i qendrës akomoduese të emigrantëve që vijnë nga Italia në Gjadër, është 3000 , dhe pasi t’u shqyrtohet kërkesa do të largohen sërish drejt vendit fqinj. “Në këtë pikë ka pasur shumë konfuzion, që jo vetëm nuk ka ndeshur në refuzim të BE, por është konsideruar si një përpjekje për t’u ndjekur në vijim dhe si proces për t’u vlerësuar hap pas hapi.

Top News/ Qeveri teknike për zgjedhje / Ilir Meta: Të organizohemi në të gjitha drejtimet
12/07 15:20
Top Channel/ “Qeveria teknike” përçan opozitën, Meta e sheh zgjidhje, Shehi: Eksperiment i dështuar
12/07 15:08
Top Channel/ Kryetari i bashkisë së Tiranës komenton protestën e Opozitës, Veliaj: Dogjën flamurin
12/07 15:03
Top Channel/ Protesta e opozitës përpara kryeministrisë, Meta: Paralajmërimi serioz…
12/07 14:23
Top News/ Protestuesit mblidhen në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, kërkojnë lirimin e Berishës
11/07 21:08
Top News/ I ati në “arrest shtëpie”, Shkëlzen Berisha i bashkohet protestës së opozitës
11/07 21:07
Top News/ Ilir Meta krah Nokës e Bardhit në protestën e opozitës për qeveri teknike
11/07 21:07
Top News/ Mblidhen protestuesit e PD për protestën, me pankarta në duar para selisë
11/07 20:04
Top Channel/ Protesta e opozitës Mbahet në orën 20.00 tubimi para Kryeministrisë
11/07 19:56
Top Channel/ Masat e sigurisë! Bllokohen disa rrugë, policia bën thirrje për të shmangur incidentet
11/07 19:43
Top News/ Profili i kandidatit të PS/ Vangjel Tavo, politikani veteran i minoritetit
11/07 16:40
Top News/ Anëtar i Federatës Panepirote në SHBA/ Kandidat i opozitës për kryetar në Himarë
11/07 16:01
Top Channel/ Rama krah Biden e Stoltenberg. Samiti NATO-s: Angazhim për sigurinë kolektive të paqes
11/07 15:07
Top Channel/ SPAK shtyn hetimet për Berishën. Dosja “Partizani”, afatet zgjaten deri në tetor
11/07 14:56
Top Channel/ “Lejoni SPAK të bëjë punën e vet”/Mesazhi i ambasadorit të BE për Reformën Zgjedhore
11/07 13:01
Top News/ Akuzat për tendera, vajza e Linda Ramës padit Sali Berishën: Jam bërë objekt shpifjesh
10/07 22:25
Top Channel/Rama krah Biden dhe Stoltenberg/ Fotoja familjare e Këshillit të Atlantikut të Veriut
10/07 19:28
Top News/ Rama krah Biden në Uashington/ Fotoja familjare e Këshillit të Atlantikut të Veriut
10/07 19:09
Top News/ Një shqiptaro-amerikan për Himarën/ Opozita cakton kandidatin, Gjikuria ndan demokratët
10/07 18:48
Top News/ Vendimi i Kushtetueses për Xhaçkën/ Meta kritik-Gjykata duhet të ishte e qartë dhe e prerë
10/07 16:37