Top Channel/ Rama publikon rrëfimin e çiftit të të moshuarve që u bënë me shtëpi të re
14/04/2021 09:27

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me rrëfimin e një çifti të moshuarish në Maminas, të cilët tregojnë përjetimet e tërmetit të 26 nëntorit. Të mbetur të pastrehë si pasojë e tërmetit, tashmë ata janë futur në shtëpinë e re. Çifti falënderojnë ata që kontribuuan për ndërtimin e shtëpisë, ndërsa theksojnë se u duket sikur kanë lindur për së dyti. “Rrofshin të gjithë që neve po na ndërtojnë këto shtëpia. Shumë faleminderit për shtetit. Sikur lindëm për së dyti. Kushdo parti të ishte se ne nuk marrim gjë nga partitë. Plaku im një pension merr nuk ka më as shërbim, që i bëj shërbime atij, po shyqyr që kemi shti kokën brenda dhe me një çapë bukë thatë ne jetojmë”, tha e moshuara. Kurse kryeministri në tekstin bashkëshoqërues të videos shkruan: “MIRËMËNGJES dhe me zemrën plot nga gëzimi që ju gjendëm pranë atyre që pas tërmetit humbën strehën, ju uroj një ditë të mbarë”.

Top News – Axhenda dhe letra e dytë e Metës!/ ‘Pse nuk mund të përballem me ligjvënësit’
06/05 14:31
Top News – Opozita ‘voton’ shkarkimin e Metës/ Dy deputetë ‘pro’ hetimit të presidentit
06/05 14:23
Top Channel/ Shkarkimi i Metës, nis puna në Kuvend. Kërkesa kalon në Komisionin e Ligjeve
05/05 15:20
Top Channel/ PD bën padi në SPAK, akuza se në Pukë u blenë votat nga PSD dhe kandidati i PS
05/05 15:13
Top Channel/“Do ta mërzis Ramën në Parlament”, Gjekmarkaj: Duhen protesta brenda dhe jashtë Kuvendit
05/05 15:11
Top Channel/ “Pa parlament të plotë s’ka BE”, Komisioneri Oliver Varhelyi mesazh në Tiranë
05/05 15:06
Top Channel/ Shkarkimi i Presidentit. PS nuk humbet kohë, Manja: Mbledhja nesër
05/05 14:02
Top News – ‘Non paper’, nuk është e vërtetë!/ Ndryshimi i kufijve, flet komisioneri Varhelyi
05/05 13:54
Top News – Qëndrimi i BE për zgjedhjet/ Varhelyi dhe Rama, mesazhe për Bashën
05/05 13:53
Top Channel/ Nisma për shkarkimin e Metës/ Kërkesa e PS diskutohet në Kuvend
05/05 13:02
Top Channel/ Kryetari i Bashkisë së Tiranës, homazhe në nder të Dëshmorëve të Atdheut
05/05 12:48
Top Channel/Të ndarë edhe për dëshmorët, ceremonia për ‘5 Majin’ në varrezat e dëshmorëve të atdheut
05/05 12:15
Top Channel/Varhelyi flet për “Non-Papers”: Lajme të pavërteta!Rama: Vizioni im, “Shengeni Rajonal”
05/05 11:50
Top Channel/Varhelyi: Pa parlament të plotë nuk ecni drejt BE! Rama: PD është e mirëpritur kurdoherë
05/05 11:37
Top Channel/ Duhet pasaportë vaksinimi për turistët që vijnë në Shqipëri? Ja si përgjigjet Rama
05/05 11:33
Top Channel/ Meta: Sot është dita e atyre që dhanë jetën për liri
05/05 11:32
Top Channel/ Momenti kur avioni ndalon fjalën e komisionerit Varhelyi. Rama nuk mban të qeshurën
05/05 11:31
Top Channel/ Presidenti Meta nderon sakrificat sublime të Dëshmorëve të Atdheut
05/05 11:28
Top Channel/ ‘5 Maji’, Basha homazhe në varrezat e “Dëshmorëve të Atdheut”
05/05 11:14
Top Channel/Varhelyi: Pa parlament të plotë nuk ecni drejt BE! Rama: PD është e mirëpritur kurdoherë
05/05 11:12