Top Channel/ Rama për BBC: Ndryshoni optikën për shqiptarët, gjuha e Braverman e turpshme!
23/03/2023 14:40

Vizita e kryeministrit Edi Rama në Londër, ka pushtuar vëmendjen e mediave vendase. I drejtpërdrejt si përherë, shefi I ezekutivit shqiptar nuk I kurseu kritikat ndaj gjuhës së përdorur prej sekeretares së brendshme britanike, Suella Braverman, duke e quajtur veçimin e emigrantëve nga Shqipëria si një moment “të turpshëm” për politikën britanike. Në një intervistë dhënë emisionit Today në BBC Radio 4, Rama tregoi se dhe komentet e Bravermanit vitin e kaluar për "kriminelët shqiptarë" që kaluan me varka të vogla në Kanalin e LaManshit, mund të konsiderohen në verteve një krim.

Top Channel/ Atentati i Trump, mesazhi që mori stafi i Biden: Përmbahuni nga komentet…
14/07 16:52
Top Channel/ Sulmi i Trump mund të ishte parandaluar? Dëshmia: Pashë autorin që zvarritej në çati
14/07 16:49
Top Channel/ Atentati ndaj Trump, autori ishte vetëm 120 metra larg tij kur qëlloi nga çatia
14/07 16:48
Top News/ Izraeli ‘shënjestron’ Hamasin… / Sulmet në Gaza ekzekutohen civilë, dhjetëra të lënduar
14/07 15:55
Top News/ Katër presidentë amerikanë të ekzekutuar/ Të tjerë janë plagosur e sulmuar gjatë historisë
14/07 15:47
Top News/ 5 mijë trupa, 45 avionë e 22 helikopterë/ Franca feston Bastijën në mes të krizës politike
14/07 14:21
Top News/ Putin kërcënon Gjermaninë / Berlini dhe Evropa, shënjestër e raketave ruse
14/07 14:21
Top Channel/ “Të dua babi”, Ivanka për sulmin ndaj Donald Trump: Faleminderit për lutjet tuaja
14/07 14:03
Top News/ U ekzekutua në ditëlindjen e 20-të…Masakër në Francë, breshëri armësh në festë
14/07 14:00
Top News/ Një republikan i regjistruar…Kush është atentatori i Donald Trump
14/07 13:53
Top News/ Politika amerikane u bë ‘vdekjeprurëse’ / Plumbat që shkatërruan iluzionin e sigurisë
14/07 12:36
Top News/ ‘Kjo nuk mund të ndodhë në SHBA! Bota dënon atentatin ndaj Trump: ’Sulm ndaj demokracisë’
14/07 12:29
Top News/ Trump i shpëton atentatit / U vra sulmuesi dhe një pjesëmarrës në tubimin elektoral
14/07 12:14
Top News/ Shërbimi Sekret në shënjestër: Si u lejua atentatori i Trump të afrohej aq shumë?
14/07 12:11
Top Channel/ Biden dënon sulmin! Presidenti: Ne nuk mund të lejojmë të ndodhin gjëra të tilla
14/07 11:56
Top News/ FBI identifikon atentatorin e Trump/ Merr në dorë hetimin, plumbi i shpoi veshin e djathtë
14/07 11:51
Top Channel/ President i SHBA, “zanat” me risk! Janë ekzkutuar 4 udhëheqës amerikanë. 33 atentate
14/07 11:46
Top Channel/ Vrasësi e urrente Trump/ Kush është 20 vjeçari nga Pensilvania që e qëlloi nga çatia
14/07 11:37
Top Channel/ Atentat ndaj Trump! Ekzekutohet agresori, reagon republikani: E pabesueshme!
14/07 11:36
Top Channel/ Të shtëna në Greqi, tre të plagosur! 70 të arrestuar pranë stadiumit të Panathinaikos
13/07 22:38