Top Channel/ Rama në Dibër: Mandati i tretë për rritjen ekonomike, Rruga e Arbrit drejt fundit
14/04/2021 15:17

Ndryshe nga fushat e tjera elektorale, Edi Rama drejt Matit shkoi përmes rrugës së re të Arbërit duke përcjellë edhe një video mesazh nga brenda tunelit numër 3 tashmë i përfunduar. Të rinjve të Burrelit përmes batutave u shpjegoi rëndësinë e kësaj rruge bërë realitet vetëm nga qeveria socialiste. “Rruga e Arbrit jo një rrugë për të shkuar më shpejt për të shku çunat a janë bo pjeshkat por është një rrugë të gjithë Dibrën e kthen në jastëkun e gjelbër të Tiranës”, tha Rama. Suksesin e të rinjve në Tiranë dhe Korçës përmes qendrave të tranimeve kompjuterike Rama u angazhua ta shtrijë edhe në qarkun Dibër. “Dibër trajnim intensiv që brenda 4 muajsh një djalë te di si hyet në botën e aplikacioneve”, tha ai. Rama u kujtoj të rinjve betejën me crrënjosjen e universiteteve kioska dhe vizionin për universitetet në vazhdim. “Mandat të tretë të nisim një betejë të madhe për të sjellë universitetet e huaja këtu për të pasur programe me ato të ngjashme me ato Itali, Greqi”, tha ai.

Top News – Axhenda dhe letra e dytë e Metës!/ ‘Pse nuk mund të përballem me ligjvënësit’
06/05 14:31
Top News – Opozita ‘voton’ shkarkimin e Metës/ Dy deputetë ‘pro’ hetimit të presidentit
06/05 14:23
Top Channel/ Shkarkimi i Metës, nis puna në Kuvend. Kërkesa kalon në Komisionin e Ligjeve
05/05 15:20
Top Channel/ PD bën padi në SPAK, akuza se në Pukë u blenë votat nga PSD dhe kandidati i PS
05/05 15:13
Top Channel/“Do ta mërzis Ramën në Parlament”, Gjekmarkaj: Duhen protesta brenda dhe jashtë Kuvendit
05/05 15:11
Top Channel/ “Pa parlament të plotë s’ka BE”, Komisioneri Oliver Varhelyi mesazh në Tiranë
05/05 15:06
Top Channel/ Shkarkimi i Presidentit. PS nuk humbet kohë, Manja: Mbledhja nesër
05/05 14:02
Top News – ‘Non paper’, nuk është e vërtetë!/ Ndryshimi i kufijve, flet komisioneri Varhelyi
05/05 13:54
Top News – Qëndrimi i BE për zgjedhjet/ Varhelyi dhe Rama, mesazhe për Bashën
05/05 13:53
Top Channel/ Nisma për shkarkimin e Metës/ Kërkesa e PS diskutohet në Kuvend
05/05 13:02
Top Channel/ Kryetari i Bashkisë së Tiranës, homazhe në nder të Dëshmorëve të Atdheut
05/05 12:48
Top Channel/Të ndarë edhe për dëshmorët, ceremonia për ‘5 Majin’ në varrezat e dëshmorëve të atdheut
05/05 12:15
Top Channel/Varhelyi flet për “Non-Papers”: Lajme të pavërteta!Rama: Vizioni im, “Shengeni Rajonal”
05/05 11:50
Top Channel/Varhelyi: Pa parlament të plotë nuk ecni drejt BE! Rama: PD është e mirëpritur kurdoherë
05/05 11:37
Top Channel/ Duhet pasaportë vaksinimi për turistët që vijnë në Shqipëri? Ja si përgjigjet Rama
05/05 11:33
Top Channel/ Meta: Sot është dita e atyre që dhanë jetën për liri
05/05 11:32
Top Channel/ Momenti kur avioni ndalon fjalën e komisionerit Varhelyi. Rama nuk mban të qeshurën
05/05 11:31
Top Channel/ Presidenti Meta nderon sakrificat sublime të Dëshmorëve të Atdheut
05/05 11:28
Top Channel/ ‘5 Maji’, Basha homazhe në varrezat e “Dëshmorëve të Atdheut”
05/05 11:14
Top Channel/Varhelyi: Pa parlament të plotë nuk ecni drejt BE! Rama: PD është e mirëpritur kurdoherë
05/05 11:12