Top Channel/Rama-Metës: Patronazhistëve t’iu merrni të keqen, mos harroni se ju njohin kush jeni!
18/04/2021 13:48

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me të rinj e të reja këtë të diel në Tiranë. Kryeministri Edi Rama gjatë një bashkëbisedimi me të rinjtë ka folur edhe për patronazhistët, rol ky i kthyer në qendrën e vëmendjes ditët e fundit. Rama i dha një mesazh të qartë presidentit Ilir Meta, i cili tha dje se “patronazhistët janë fuksa”, duke i thënë se atyre t’iu marrin të keqen dhe të mos harrojnë se patronazhistët i njohin shumë mirë se kush janë. Rama tha se mesazhi i tij është i qartë: “Patronazhistëve u marrshin të keqen”. Ai tha se patronazhisti është shkolla e parë e politikës dhe është një mision që i dërgon ata shtëpi më shtëpi dhe i pyet për problematikat e tyre. Kreu i qeverisë u shpreh se ai nuk është Partia Socialiste, por vetëm patronazhisti më i gjatë. Rama: E tha lali ju jeni patronazhistë, si ju ka plot të tjerë, në këto ditë kjo fjalë sigurisht është lakuar shumë., por prej disave përdoret si fjalë për të krijuar idenë e një gogoli që ka dalë nëpër Tiranë dhe vazhdon kontrollon njerëz. Patronazhisti nuk është një figurë që u shpik në Shqipëri, nuke krijuam ne. Patronazhist është figura kyçe e historisë së zgjedhjeve dhe historisë së përballjeve mes dy partive më të mëdha të botës, asaj Republikane dhe Demokratike nga SHBA. Patronazhisiti angazhohet që aty ku jeton dhe i kërkohet të trokasi në një numër të caktuar dyersh, të kontaktojë me një numër të caktuar familjesh, dhe të mbajë shënim se çfarë perceptimi ka nga ata që kontakton, janë majtas djathtas, janë të lëkundur të vendosur.

Top Channel/ Pyetet SHISH: Kë takoi Meta/ Kishte info për strukturën e mbrojtjes së votës së PD?
11/05 15:16
Top Channel/ Basha nis fushatën e dytë/ Takime në Durrës: Nuk do njohim rezultatin e 25 Prillit
11/05 15:14
Top Channel/ Basha takim me strukturat në Durrës: Rezultati i 25 prillit nuk do të pranohet kurrë!
11/05 12:02
Top Channel/ PD e LSI duan anulim rezultati/ Paraqesin në KQZ 20 ankesa për zgjedhjet
10/05 15:12
Top Channel/ Rama: Bashkëpunim me PD, do e ‘çmontojmë’ Presidencën. Meta është një turp!
10/05 15:04
Top News – Dorëheqje në Partinë Demokratike/ Dy sekretarë ‘tradhëtojnë’ Lulzim Bashën
10/05 13:58
Top News – Përgjigje flakë për flakë e Metës/ ‘Kapja e shtetit, komplot kundër demokracisë’
10/05 13:37
Top Channel/ KQZ cakton relatorët për ankesat/ PD: Pavlefshmëri në 9 qarqe. LSI ankohet Beratin
10/05 12:23
Top Channel/ Mesazhi i fundit i Ramës për deputetët që humbën
10/05 12:05
Top Channel/ Rama tregon premtimet e mandatit të tretë. Ja taksat e reja
10/05 12:05
Top Channel/ Rama: Ilir Meta do shkarkohet. Turpëron Shqipërinë
10/05 12:05
Top Channel/ Rama: Jo më luftë të vjetër me PD. Bashkëpunim
10/05 12:04
Top Channel/ Rama: Më 12 Qershor thërrasim Kongresin e Jashtëzakonshëm në 30 vjetorin e PS
10/05 12:04
Top Channel/ Rama: Duam edhe mandatin e katërt
10/05 12:04
Top Channel/ Rama: Humbëm 4 mandate nga votat e pavlefshme
10/05 12:04
Top Channel/ Rama uron deputetët për mandatin e tretë. “Urim edhe ata që humbën”
10/05 12:03
Top Channel/ Rama: Do ta çminojmë Presidencën! Për zëvendësuesin e Metës do të konsultohemi me PD
10/05 10:59
Top News – PD-KAS zbaton urdhrat e Ramës/ Dosjet voluminoze të demokratëve për ankimim
09/05 15:48
Top News – ‘Të përsëriten zgjedhjet në Berat’/ Nuk fitoi mandat deputeti, LSI ankimon rezultatet
09/05 14:52
Top Channel/ Dosja e PD për zgjedhjet, ankimon në KQZ rezultatin në 9 qarqe
09/05 12:50