Top Channel/ Rama lë Vlorën. Deputet në Durrës/ Dorëzon në KQZ dokumentin për mandatin
21/06/2021 19:32

Edi Rama e mbajti fjalen dhe mori mandatin e deputetit atje ku e mbeshteten me shume me vote preferenciale. Pas 8 vitesh deputet i Vlores, Kryeministri vendosi qe ne Kuvendin e ri te mbaje mandatin qw i dha qarku Durres. Ne rrjetet sociale Kryeministri sqaroi arsyet e vendimit. Sipas Rames me apo pa mandat Vlora do jete gjithmone ne zemren e tij, por Durrësi per te është vendi ku mandati i tretë duhet të sjellë një hop të ri, jo vetëm për atë qytet po për krejt Shqipërinë. Ne te dyja qarqet Kryeministri ishte renditur i 8-ti por mes Vlores qw i dha 11.412 vota preferenciale dhe Durresit qw i dha 15.871 vota preferenciale, ashtu sikurse kishte paralajmeruar zgjodhi qytetin qe e deshi me shume. Mandatin e Rames ne Vlore e merr Teuta Ramaj, e renditura e 9 ne liste. Kryeministri Rama ishte deputet i qarkut tw Vlorws prej dy mandatesh dhe nw zgjedhjet e 25 garoi si kandidat i teti nw listwn e socialistwve. Dilemes se mandatin e cilit qark do mbaje i dha fund edhe Monika Kryemadhi, e cila ne legjislaturen e re e do te ulet si deputete e Fierit.

Top Channel/A pengojnë vaksinat shtatzaninë?Mjekja Enriketa Kroi:SHBA vaksinohen dhe gratë shtatzëna
24/07 19:41
Top Channel/ Kavaja në emergjencë mjedisore/ Mbeturina gjithandej, digjen edhe në landfille ilegale
24/07 19:36
Top Channel/Sirianët, 2500€ për Shqipëri/Shqiptarët pjesë e rrjetit të trafikantëve që nis nga Siria
24/07 19:32
Top News – Flota e parë e autobusëve të gjelbër/ Veliaj: Do modernizojmë transportin publik
24/07 17:47
Top News – Policia ve në pranga disa qytetarë/ Dhunë në familje, përndjekje e rrahjen e gjyshes
24/07 16:55
Top News – Hapën memorialin e ushtarëve grekë/ Në kërkim nga policia e gjirokastrës autorët
24/07 16:37
Top Channel/ Prej dy ditësh, zjarri në fshatin Dukat po djeg shkurret, rrezikohet pylli i Llogorasë!
24/07 16:29
Top Channel/ 11 shoferë në pranga në 24 orë, Policia:Mos ‘fluturoni’ për të arritur sa më parë detin
24/07 16:27
Top News – Ringrihet turizmi në vend/ Shifra optimiste, më shumë pushues nga Kosova
24/07 16:14
Top News – Banka Botërore studion vendin/ 2 qytetet në rrezik nga tërmeti e përmbytjet
24/07 16:00
Top News – Drejtoreshë për Ngrohjen Globale? Eli Fara paralajmëron padi: Kam punuar me djersë
24/07 15:52
Top Channel/ Pikturat e Maks Velos në Artkand! Prezantohen dhe pikturat e Zajmit, Shkrelit e Kaçakut
24/07 15:48
Top Channel/ Gjyqi i mashtruesve afrikanë: Krijuan bazën në Shqipëri, mashtronin kompanitë e huaja
24/07 15:42
Top Channel/ Shkodra e viteve ’40! Hapet ekspozita me 80 fotot e papublikuara të Pjetër Rraboshtës
24/07 15:41
Top Channel/ “Preken zemra, veshkat dhe mëlçia” Pasojat pas Covid prekin shumë të shëruar
24/07 15:27
Top Channel/ Tiranë, mbërrijnë autobusët elektrikë, bashkia fut në qarkullim 20 mjete në gusht
24/07 15:24
Top Channel/Kosovë, kërkohet vaksinim derë më derë. Komunitetet rome e egjiptiane refuzojnë vaksinën
24/07 15:17
Top Channel/ Veliaj prezanton autobusët e gjelbër “Go Green”: Të parët në rajon
24/07 15:09
Top News – Meta – Kryemadhi përtej oqeanit/ Udhëtimi në SHBA, për arsye private
24/07 15:05
Top News – Temperaturë, dhimbje koke e të vjella/ Viroza e re në qarkullim, kalo-nuk është delta
24/07 14:40