Top Channel/ Rama: Jo ftesë për bashkëqeverisje! Në Tiranë synojmë 19 deri në 20 mandate
16/04/2021 15:11

Sheshi përpara stadiumit Air Albania ‘u pushtua’ nga gratë e vajzat, në mbështetje të PS e cila në Tiranë synon fitimin e 19 deri 20 mandateve. Edi Rama shpjegoi se çfarë është ftesa për bashkëpunim me Lulzim Bashën. “Nuk është një thirrje për të bërë një qeveri bashkë, siç bëri Saliu qeverinë me këtë Liken nga halli, kur nuk kishte votat, apo siç ka ndodhur bashkimi i partive për interesat e tyre. S’ka lidhje fare”. Dallimin mes PS dhe PD Rama e ilustroi me një mesazh të një gruaje burri së cilës ishte zhytur në botën e basteve tashmë të mbyllura. “Më ke shpëtuar, burri humbte lekët në baste. Në bast me jetën e shqiptareve nuk vëmë,me të ardhmen e njerëzve tanë nuk vëmë, ne bast me shkollën e fëmijëve nuk vëmë, nuk luajmë bixhoz me bebet që sa lindin. Ka blerje votash me lekë por ka blerje vote nga PD njësoj si në bixhoz, si Rrapush Xhafer”. Ftesa e Ramës ishte që gratë dhe vajzat duhet të marrin në dorë fatin e votës në 25 prill. “Është shumë e rëndësishme që gratë që dinë të kujdesesh në një kohë të vështirë duhet të marrin fatin e votës në 25 prill se askush më mirë nuk e kupton të dorëzohesh kur zhgënjehesh Ka një rrugë vetëm 25 prill PS. Më 25 prill gruaja PS burri PD, kush do të kenë një burrë të luaj bixhoz të votojë PD”.

Top Channel/ Pyetet SHISH: Kë takoi Meta/ Kishte info për strukturën e mbrojtjes së votës së PD?
11/05 15:16
Top Channel/ Basha nis fushatën e dytë/ Takime në Durrës: Nuk do njohim rezultatin e 25 Prillit
11/05 15:14
Top Channel/ Basha takim me strukturat në Durrës: Rezultati i 25 prillit nuk do të pranohet kurrë!
11/05 12:02
Top Channel/ PD e LSI duan anulim rezultati/ Paraqesin në KQZ 20 ankesa për zgjedhjet
10/05 15:12
Top Channel/ Rama: Bashkëpunim me PD, do e ‘çmontojmë’ Presidencën. Meta është një turp!
10/05 15:04
Top News – Dorëheqje në Partinë Demokratike/ Dy sekretarë ‘tradhëtojnë’ Lulzim Bashën
10/05 13:58
Top News – Përgjigje flakë për flakë e Metës/ ‘Kapja e shtetit, komplot kundër demokracisë’
10/05 13:37
Top Channel/ KQZ cakton relatorët për ankesat/ PD: Pavlefshmëri në 9 qarqe. LSI ankohet Beratin
10/05 12:23
Top Channel/ Mesazhi i fundit i Ramës për deputetët që humbën
10/05 12:05
Top Channel/ Rama tregon premtimet e mandatit të tretë. Ja taksat e reja
10/05 12:05
Top Channel/ Rama: Ilir Meta do shkarkohet. Turpëron Shqipërinë
10/05 12:05
Top Channel/ Rama: Jo më luftë të vjetër me PD. Bashkëpunim
10/05 12:04
Top Channel/ Rama: Më 12 Qershor thërrasim Kongresin e Jashtëzakonshëm në 30 vjetorin e PS
10/05 12:04
Top Channel/ Rama: Duam edhe mandatin e katërt
10/05 12:04
Top Channel/ Rama: Humbëm 4 mandate nga votat e pavlefshme
10/05 12:04
Top Channel/ Rama uron deputetët për mandatin e tretë. “Urim edhe ata që humbën”
10/05 12:03
Top Channel/ Rama: Do ta çminojmë Presidencën! Për zëvendësuesin e Metës do të konsultohemi me PD
10/05 10:59
Top News – PD-KAS zbaton urdhrat e Ramës/ Dosjet voluminoze të demokratëve për ankimim
09/05 15:48
Top News – ‘Të përsëriten zgjedhjet në Berat’/ Nuk fitoi mandat deputeti, LSI ankimon rezultatet
09/05 14:52
Top Channel/ Dosja e PD për zgjedhjet, ankimon në KQZ rezultatin në 9 qarqe
09/05 12:50