Top Channel/ Rama flet nga sheshi “Skënderbej”: Nesër del Komiteti me plan për lehtësimin e masave
26/05/2021 11:40

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar procesin e vaksinimit në sheshin “Skënderbej”, nga ku ka thënë se nesër do të dalë Komiteti me planin e ri për lehtësimin e masave. “Ajo që unë mund të shtoj është se jemi në një situatë optimale në raport me strategjinë dhe planin e veprimit, por është shumë-shumë e rëndësishme që të mos harrojmë se sidoqoftë nuk kemi parashikueshmëri të plotë me rrugën drejt daljes së plotë nga ky tunel dhe për këtë arsye duhet të vazhdojmë të jemi të kujdesshëm. Nesër komiteti do dalë me plan të ri, me lehtësim të mëtejshëm të masave dhe ambicia jonë për një sezon më të lirë turistikSë shpejti do të dalim me programin e angazhimeve për mandatin e tretë”, tha Rama. Kur u pyet për vendimin e DASH për të shpallur “non grata” ish kryeministrin Sali Berisha dhe familjen e tij, Rama zgjodhi të mos komentonte duke thënë: “Jam i fokusuar tek puna.”

Top News-Lëndë narkotike dhe plagosje me thikë/ Arrestohen dy persona në Malësi të Madhe
26/07 20:51
Top News-Të martën vendoset për Mediun/ GJKKO shqyrton kërkesën e SPAK për “Gërdecin”
26/07 20:28
Top News-Zjarr masiv në kodrat me ullinj/ Digjen 10 hektarë tokë, flakët vijojnë të përhapen
26/07 20:28
Top Channel/ Përmbarimi sërish te cirku, sindikata e artistëve takim në Ministrinë e Kulturës
26/07 20:10
Top Channel/ Biznesi me punëtorë nga Bangladeshi/ Fasonët të kënaqur me krahun e lirë të punës
26/07 20:09
Top Channel/Shkolla e re pas tërmetit/Arkitektët që realizuan projektin në Durrës vlerësohen me çmim
26/07 19:55
Top Channel/ 18 vjeçarja që vdiq në aksident, do niste punë si infermiere në Gjermani
26/07 19:47
Top News – Promovohet libri i Adem Demaçit/ ’Burgjet e mia, fati im i madh’, vjen në 34 gjuhë
26/07 18:43
Top Channel/ Zjarr në pyll në Qafën e Lalarit dhe në Kraps, terreni i vështirë për ndërhyrje
26/07 18:40
Top News – ‘Mësimi fillon normalisht’/Varianti DELTA nuk pengon rikthimin në shkolla
26/07 18:38
Top News – Varianti Delta qarkullon në Shqipëri/ Çfarë do të ndodhë me masat kufizuese anticovid!
26/07 18:26
Top News-Aksioni policor në 24 orët e fundit/ Në pranga 16 persona, pezullohen 53 leje drejtimi
26/07 18:10
Top News-Frikë nga varianti Delta në Shqipëri/ 283 raste aktive, 11 pacientë të shtruar në spital
26/07 18:10
Top Channel/Vatër e madhe zjarri në kodrat me ullinj, flakët po shkojnë drejt varrezave në Karbunarë
26/07 17:53
Top Channel/Me shpejtësi skëterrë dhe të dehur në timon, në pranga 16 shoferë, pezullohen 53 patenta
26/07 16:57
Top Channel/ Dy të dyshuar me Delta në Pogradec. I kthyen autoritetet greke në kufi
26/07 15:36
Top News – I shtohet një anëtar Gjykatës së Lartë/ Presidenti dekreton Artur Kalanë, edhe 11 vakanca
26/07 15:20
Top News-Rindërtimi pas tërmetit/Kryebashkiaku Veliaj inspektime në Farkë të Madhe
26/07 15:18
Top Channel/ Delta erdhi, preku dhe të vaksinuar/ Asnjë prej tyre nuk është në gjendje të rëndë
26/07 15:16
Top Channel/ Shtëpitë e pastërmetit: Në Tiranë vijon ndërtimi i banesave të reja
26/07 15:15