Top Channel/ Rama dorëzon shtëpitë e reja/ Takime me banorët e Kamzës që u dëmtuan nga tërmeti
12/05/2021 15:25

Në bashkinë Kamëz vijon akomodimi banorëve në shtëpitë e reja të ndërtuara rishtas pas tërmetit. Sipas kryetarit të bashkisë Ragip Suli gjatë këtij muaji në zonën e Paskuqanit dorëzohen 75 banesa individuale. Kryeministri Edi Rama pa dhe bashkëbisedoi me anëtarët e kësaj familje tashme me shtëpi të re. Rama: U kry dhe shpija. Banori: Të falenderoj shumë. Ke bërë një punë të madhe. Mbetesh i nderum i respektum prej meje si Dashamir. Rama: Rrofsh rrofsh. Kur keni ardh ju? Gruaja: në 1991 nga Bicaj i Kukësit. Kryeministri vizitoi edhe një familje tjetër. Nuk mungoi komenti kryeministrit për atë çfarë prodhoi 25 Prilli në Kamëz për partinë e tij. “Ne e fitum mandatin e tretë prapë këtu në Kamës prapë luftojnë komunizmin po ne edhe këtu do tja bëjmë të gjithëve ska rëndësi për kanë votu kjo s’na intereson. Gruaja: Ishalla do të fitosh edhe mandatin tjetër”, u shpreh Rama.

Top News – Hetimi për krimin zgjedhor/ Nuk nis procedimi penal për 25 denoncime
23/06 13:02
Top Channel/Kryemadhi fut Vasilin në Kuvend/Zgjedh mandatin në Fier, i heq mundësinë Kejdi Mehmetajt
21/06 15:09
Top News – Nishani-Basha një i paaftë/ Po vijon maskaradën me zgjedhjet për strukturat
21/06 13:10
Top News-‘Ndërmarrjet ujësjellësave me aksionerë’/Rama-të shkrihen,jo më para nga buxheti i shtetit
21/06 13:10
Top Channel/ Rama: Brenda këtij viti shumë vende do kenë 24 orë ujë, Tirana do mbetet e fundit!
21/06 11:03
Top News – Basha, 3 muajt e furtunës në PD/ 17 korriku, nisja e një procesi reformimi
20/06 11:41
Top Channel/ PD nis reformimin/Do mblidhet kuvendi kombëtar për ndryshime statusore dhe për zgjedhje
18/06 19:45
Top News – Basha ‘tregon muskujt’ me vartësit/ Furtunë në degët lokale që humbën zgjedhjet
18/06 14:55
Top Channel/ Sot mbledhje e kryesisë në PD/ Në 17 korrik mblidhet Kuvendi
18/06 12:26
Top Channel/Mahmutaj kritikon përplasjen mes Lelit e socialistëve:Anashkalohen problemet e qytetit
18/06 12:13
Top News – 106 ligjet pa firmën e presidenti Meta/ Nuk u dekretuan, si një ‘hakmarrje’ politike!
18/06 09:34
Top Channel/ Hynë në listën e PD, aleatët pendohen! Duan të përfitojnë paratë sipas votave!
17/06 19:35
Top News – Konflikti mes Ramës dhe Lelit/ Damian Gjiknuri, ‘kunja’ për kryebashkiakun
17/06 15:59
Top Channel/ “Të korruptuarit të shkojnë në burg!” Ambasadorja Yuri Kim shpjegon urdhrin e Biden
17/06 15:32
Top Channel/ Partitë e vogla kundërshtojnë në gjykatë përllogaritjen e votave brenda koalicionit
17/06 12:26
Top News – Fati politik i Bashës dhe opozitës/ Analistët, skeptikë për një politikë të re
17/06 11:34
Top Channel/ Certifikohen zgjedhjet e 25 prillit, Kolegji rrëzoi pretendimet e opozitës për rivotim
15/06 15:05
Top Channel/ Paditë e fundit në Kolegj Zgjedhor. Sot shqyrtohet Elbasani dhe Fieri
15/06 12:31
Top News-U konfirmua si kryetar në mandatin e tretë/Basha-përpjekjet tona kundër regjimit Rama-Doshi
15/06 00:55
Top Channel/ Murrizi sulmon Krajën: Ke qenë hetues, pse trembesh nga e kaluara jote?
14/06 16:33