Top Channel / Pushimet në juglindje/ Strehë nga vapa në Voskopojë
07/08/2022 15:44

Jo vetëm bregdeti por edhe zonat malore janë një alternativë për të pushuar. Fshati turistik i Voskopojës është një nga destinacionet e gjelbra që u ofron pushuesve mundësinë për ti shpëtuar të nxehtit dhe kaosit urban duke ndërthurur turizmin natyror me atë kulturor. Këtë fundjavë fshatin e kanë zgjedhur jo vetëm vendas por edhe të huaj. “Ne po qëndrojmë në Korçe dhe erdhëm vetëm sot këtu. Na pëlqen fshati, është shumë i bukur. Vijmë nga Spanja, unë jam nga Franca dhe bashkëshortja ime nga Spanja ndaj jetojmë aty. Erdhëm në Shqipëri sepse 2 vite më parë bashkëshortja ime lexoi një libër të Ismail Kadare dhe tani duam të mësojmë më shumë për vendin tuaj kishat, xhaminë e njerëzit e shkëlqyer dhe ushqimin fantastik këtu”, tha turisti. Vizitorët ditorë janë të shumtë ndërsa nuk mungojnë as ata që ju drejtohen shtëpive pritëse për të qëndruar më gjatë Voskopoja është një ndër fshatrat malorë shqiptare që vizitohet në të gjitha stinët dhe që e ka të konsoliduar turizmin jo vetëm për shkak të panoramës, klimës dhe kulturës që ofron por edhe sepse banorët janë përkushtuar për t’i ruajtur vlerat e saj.

Top Channel/ Kullë e re në Tiranë/ “Mbushet gropa e Hajdin Sejdisë”, shpallet projekti fitues
01/10 19:24
Top Channel/ Dita botërore e kafesë/ 1 tetori, dita ndërkombtares e pijes më të përdorur në botë
01/10 18:52
Top Channel/ Dita botërore e kafesë/ 1 tetori është shpallur dita ndërkombtares e pijes më të përdorur në botë
01/10 18:51
Top Channel/ Bie nga kati i katërt 13-vjeçarja në Sarandë, transportohet drejt Traumës në Tiranë
01/10 18:06
Top Channel/ Kreu i KOKSH vlerësohet në Olimpia, merr çmimin Laurel nga Komiteti Olimpik Europian
01/10 15:44
Top News-Kapet shtetasi rus në Shqipëri!/Ishte shpallur në kërkim nga Gjermania për trafik droge
01/10 15:38
Top Channel/ …por shirat nuk mjaftojne, sinoptikanët: Në tetor duhen edhe dy episode me rreshje
01/10 15:09
Top Channel/ Mbanin dhjetëra kilogramë kanabis në makinë dhe banesë, arrestohen katër persona
01/10 14:47
Top News-Një ditë në rrugën që ‘merr jetë’ njerëzish/Aksi Fushë Krujë-Lezhë, aty ku jetohet me frikë
01/10 13:38
Top News-6 orët e takimit me Hashim Thaçin në burg/Behgjet Pacolli në Hagë me një ‘ushtri’ shqiptare
01/10 13:36
Top Channel/ Sheshi “Skënderbej”. Debate për të vendosur edhe shtatore të Ismail Qemalit
01/10 12:37
Top Channel/ Durrës, arrestohet shtetasi rus i shumëkërkuar nga drejtësia gjermane për trafik droge
01/10 12:29
Top Channel/Lind “policia” e dritave, do fikin dritat në institucione. Rama: Masat shtyhen në nëntor
01/10 12:09
Top Channel/ Do shkëmbenin pakon me një kilogramë kokainë, arrestohen dy bashkëpunëtorët
01/10 11:45
Top News-I shpallur në kërkim prej dy vitesh!/Arrestohet 36 vjeçari, akuzohet për kultivim droge
01/10 11:31
Top News-Kthyen shtëpinë në fermë kanabisi!/Në pranga një person, në kërkim vëllai, nën hetim babai
01/10 11:30
Top News – 95 të vrarë në rrugë, dalin shifrat e 2022/Ja qarqet me numrin më të ulët të aksidenteve
01/10 09:26
Top News-Çifti i të moshuarve që vuan për një pikë uji/Ndërhyn Fiks Fare u zgjidh hallin në Mamurras
30/09 22:52
Top News-Atentati në Pukë, ‘kallauz’ në familje/Policia shoqëron vëllain dhe një të afërm
30/09 21:43
Top Channel/ Digjet banesa në Allkaj, shkaktohen vetëm dëme materiale
30/09 20:44